2021.11.16. 09:20

Felálltak, de ismét alulmaradtak

Akárcsak legutóbb Kaposváron az újonc Bp. Kistext SE ellen: már 2–0-ra vezetett az ellen, amikor a Fino felállt a padlóról, ám a mindent eldöntő ötödik, utolsó rövidített játszmát a házigazda Kecskeméti RC húzta be.

Mindkét csapat sok hibával, nyitásrontásokkal kezdte a rangadót.

A hatásos kecskeméti blokkoknak köszönhetően egyre jobban elléptek kaposvári ellenfelüktől a házigazdák, így fölényesen nyerték a nyitó játszmát. A második felvonásban keményen tapadt ellenfelére a Fino, ám a szett közepén átvette a vezetést a házigazda kecskeméti alakulat. 17–17-es állásnál aztán Argilagos kapott piros lapot, így ponthoz jutott a somogyi egylet. Gyorsan visszavette azonban a vezetést a hazai csapat, s behúzták a második játékrészt is.

A harmadik felvonás úgy kezdődött, hogy még el sem indult a játék, de már 1–0-ra vezetett a Kecskeméti RC. Mezőffy Zsolt sípmester ugyanis a Fino-Kaposvár mesterének, az argentin Ruben Wolochinnak mutatta fel a piros lapot. Ezután (még) két kecskeméti pont alapozta meg a játékot, de a nagyot küzdő kaposváriak gyorsan fordítani tudtak. Fej fej mellett haladtak a küzdő felek: hol a hazaiak, hol pedig a vendég somogyiak vezettek egyetlen ponttal. Előbb mi fejezhettük volna be a szettet, majd a kecskemétiek zárhatták volna le végleg a találkozót. Szerencsére ekkor ismét újítani tudtunk, s hatalmas csatában végül mi húztuk be ezt a játékrészt. A negyedik szettben végig a Fino-Kaposvár irányította a játékot. Nagyobb is lehetett volna a különbség, ha a végjátékban jobban koncentrálunk.

Több mint száz percnyi csata után aztán kezdődhetett minden elölről. A sorsdöntő, ötödik rövidített játékrészben a házigazda Kecskeméti RC szerzett előnyt, ám 8–6 arányú Fino-vezetésnél cserélt egymással térfelet a két csapat. Sőt, ezután elment négy ponttal a kaposvári társulat (8–12), de ezután valami megmagyarázhatatlan történt a pályán. Feltámadtak a kecskemétiek, s úgy fordítottak, hogy innentől kezdve már csak egyetlen pontot engedélyeztek a Finónak.

A házigazda Kecskeméti RC két legjobbja az egyaránt kubai légiós Argilagos Sogo Yusnaikel és Fundora Travieso Lázaro Raydel volt, akik ketten együtt pontosan félszáz pontot termeltek. A vendég Fino-Kaposvár legponterősebb játékosa a bosnyák Marko Milovanovics volt 26 pontjával, de a Bögöly Gábor, Hubicska Patrik és a marokkói Hamza Ouyachi alkotta trió is több mint 30 pontot jegyzett.

Kecskemét–Fino-Kaposvár 3–2 (19, 22, –26, –19, 13)

Kecskemét, Messzi István Városi Sortcsarnok, 200 néző. Vezette: Mezőffy, Halász E.

Kecskeméti RC: Sidiropoulos (3), Fundora (24), Tomanóczy B. (6), Argilagos (26), Bogdán B. (2), Szabó A. (4). Csere: Gebhart Á. (liberó), Török Zs. (liberó), Palánkai-Omoshebi (1), Balla (–), Baseiro (–), Horváth B. (1).Vezetőedző: Nagy József. Edző: Kaszap Tamás.

Fino-Kaposvár: Iván G. (3), Hubicska (13), Sandoval (4), Milovanovics (26), Bögöly (15), Ouyachi (13). Csere: Bozóki (liberó), Vasquez (4), Garchet (–), El Azhari (–), Iván B. (–), Kiss M. (–). Vezetőedző: Ruben Wolochin. Edző: Demeter András.

1. játszma: 2–2, 5–2, 7–7, 9–7, 9–9, 13–9, 15–11, 20–14, 24–18, 25–19 (23 perc).

4. játszma: 2–5, 7–10, 10–15, 10–17, 11–17, 11–20, 19–23, 19–25 (24 perc).

5. játszma: 5–4, 6–8, 6–10, 8–12, 12–12, 15–13 (16 perc).