labdarúgás

2021.11.08. 08:19

Magabiztosan nyerte meg a Nagyatádi FC a rangadót

A Nagyatád nyerte a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának rangadóját, miután hazai pályán 3–1-re legyőzte a Balatonkeresztúrt.

Molnár Gábor

Nem rendezték meg a Kadarkút–Tab összecsapást a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokság tizenkettedik fordulójában. – Sok a sérültünk, öten-hatan biztosan nem tudtak volna a csapattal tartani, ráadásul az egyik játékosunk megfertőződött koronavírussal – tájékoztatott Ladiszlai Krisztián, a Tabi VSC vezetőedzője. – Ezért úgy döntöttünk, hogy nem utazunk el Kadarkútra.

A találkozó sorsáról a Magyar Labdarúgó Szövetség Somogy Megyei Irodájának versenybizottsága dönt majd, de minden bizonnyal a győzelemért járó három bajnoki pontot 3–0-ás gólkülönbséggel a Kadarkút kapja majd meg. Az ifjúsági összecsapást lejátszották, azon a házigazda nyert 8–2-re.

Rangadót rendeztek Nagyatádon, ahová a Balatonkeresztúr látogatott; a házigazda már az első félidőben háromtalálatnyi előnyre tett szert; sorrendben Rituper Roland, Nikolic Vukan és Koósz Ádám talált be. A fordulás után már csak egy gól esett, s azt is a vendégek szerezték: Gelencsér András a 70. percben mattolta Beke Bencét.

Marcali VFC–Balatoni Vasas SE 2–1 (2–0)

Marcali. V.: István.

Marcali VFC: Harcz B. – Klotz Á., Suchmann D., Bradics T. (Bíró B. a 87. percben), Bojtor N. (Szántó Zs. a 73. percben), varga T., Czobor D., Szabó D., Garai F., Balogh L., Somogyi V. Vezetőedző: Bőzsöny János. Balatoni Vasas SE: Bagi B. – Schütz D., Unger P., Sarkanti M., Kovács N, (Király D. a 80. percben), Oyedeji E. (Lakatos B. a 72. percben), Szalai K., Hutvágner Sz. (Molnár L. a 77. percben), Ezeagu Ikechukwu S., Polgár B., Kálazi T. (Török D. az 56. percben). Vezetőedző: Vida András. Gólszerzők: Bradics T. a 8. percben, Balogh L. a 42. percben, illetve Török D. a 66. percben. Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali VFC–Balatoni Vasas SE 1–1.

Segesd SE–AC Nagybajom 1–5 (0–1)

Segesd. V.: Schell.

Segesd SE: Hajdú L. – Keresztény G., Horváth M., Lakosa M., Juhász Dezső, Patak B. (Ruppert B. a 69. percben), Csatlós D. (Balogh B. a 83. percben), Kiss J., Gelecz B. (László B. a 78. percben), Juhász Dávid, Antal D. (Balogh B. a 83. percben). Vezetőedző: Bérdi József.

AC Nagybajom: Horváth B. (Czeferner R. a 81. percben) – Kolumbán E. (György Zs. a 76. percben), Fésűs Á. (Balogh Cs. a 61. percben), Androsics A., Simon R., Weimann R. (Varga A. a 61. percben), Babai G. (Ács-gergely G. a 74. percben), Horváth P., Márton A., Ribarics R. (Iványi Ö. a szünetben), Vető Á. (Fodor T. a 66. percben). Vezetőedző: Horváth Péter.

Gólszerzők: Juhász D. a 47. percben, illetve Márton A. a 24. percben, Fésűs Á. a 48. percben, Varga A. a 65. percben, Balogh Cs. a 68. percben, Iványi Ö. a 74. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd SE–AC Nagybajom 2–8.

Nagyatádi FC–Balatonkeresztúr SK 3–1 (3–0)

Nagyatád. V.: hegyi A.

Nagyatádi FC: Beke B. – Dekanics M., Fazekas Á. (Csikós Á. a 79. percben), Horváth F., Kis P., Jerkovic M. (Nemes B. a 88. percben), Galamb D. (Vrban N. a 85. percben), Rituper R., Nikolic V. (Juhász Á. a 87. percben), Pákai G., Koósz Á. Vezetőedző: Papp Zoltán.

Balatonkeresztúr SK: Oswald D. – Keöves A. (Slezák B. a szünetben), Bartha M., Mészáros D., Horváth M. (Páli N. a 69. percben), Gelencsér A., Papp K., Bakos P. (Gyenis R. a 84. percben), Kozma M., Horváth D. (Horváth S. a 80. percben), Nagy P. (Nagy D. a 88. percben). Vezetőedző: Páli Norbert.

Gólszerzők: Rituper R. a 11. percben, Nikolic V. a 35. percben, Koósz Á. a 38. percben, illetve Gelencsér A. a 70. percben.

Balatonlelle SE–Csurgói TK 2–1 (1–0)

Balatonlelle. V.: Páhoki Zs.

Balatonlelle SE: Posza Zs. – Buzsáki B. (Hidvégi G. a 19. percben), Kelemen K. (Balogh B. a szünetben), Laczkó D., Hegedűs Gy., Böjte P. (Benke B. a 91. percben), Fila G. (Nagy L. a 87. percben), Kovács K., Zrinyi M. (Körmendy K. a 33. percben), Neubauer M., Szi P. Vezetőedző: Horváth Károly. Csurgói TK: László B. – Papp B., Papp M., Takács D., Holoda M. (Losonczi D. a 87. percben), Keszthelyi B., Szabó Á. (Szöllősi K. a 83. percben), Tóth Sz. (Beke Bálint a 61. percben), Tóth D. (Orsós Gy. a 76. percben), hantos A., Pati M. Vezetőedző: Domján László. Gólszerzők: Kelemen K. a 45. percben, Körmendy K. a 75. percben, illetve Takács D. a 81. percben.

Juta SE–Somogysárd SE 2–2 (2–1)

Juta. V.: Böröczi.

Juta SE: Vajda K. – Zentai A., Sólyom G., Jovánczai I. (Vadas A. az 58. percben), Lukács B. (Balogh Á. a 65. percben), Tóth N. (Mozsgai G. az 55. percben), Szalai N. (Epstein S. a szünetben), Márton Cs., Keresztes F., Vadas Z., Kovács R. Vezetőedző: Tóth Norbert.

Somogysárd SE: Buchenauer A. – Páger B., Baranyai D., Kulcsár K. (Kataics B. a 81. percben), Kuti R., Kuti K., Zalivadnij P., Herzsenyák Á., Orbán R. (marits I. a szünetben), Házi Á. (Ágoston M. a 68. percben), Grabarics M. Vezetőedző: Weimann Gábor.

Gólszerzők: Szalai N. a 4. percben, Lukács B. a 30. percben, illetve Kuti K. a 42. percben, Kuti R. az 57. percben.

Így folytatják

A hétvégén (szombaton és vasárnap) a tizenharmadik, őszi utolsó fordulót rendezik majd meg a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban. A mérkőzések egységesen 13.30 órakor kezdődnek.

Szombat: Balatoni Vasas–Toponár, Csurgó–Juta, Nagybajom–Marcali. Vasárnap: Somogysárd–Nagyatád, Balatonkeresztúr–Kadarkút, Tab–Segesd.

Mesterlövészek

A góllövőlista élcsoportja: 1. Nikolic Vukan (Nagyatádi FC) 16 gól, 2. Kuti Richárd (Somogysárd SE) 12 gól, 3. Kuti Krisztián (Somogysárd SE) 7 gól, 4. Böjte Patrik Gábor (Balatonlelle SE), Dekanics Márk (Nagyatádi FC), Hegedűs Gyula (Balatonlelle SE), Iván Dániel (Kadarkút VSK), Márton András (Nagybajom), Orsós Viktor Márk (Kadarkút VSK), Papp Kristóf (Balatonkeresztúr SK) 6-6 gól.

Fotó: Lang Róbert