Duatlon

2023.04.25. 09:05

Budaörsi győztese lett a boglári duatlonnak

A Budaörsi Triatlon Klub négyese nyerte a duatlon vegyes váltó országos bajnokságot vasárnap Balatonbogláron.

MTI

Fotó: Németh Levente

A Hornyák Döme, Nádas Nóra Romina, Wagner Tamás, Kovács Fruzsina Dóra összeállításban versenyző csapat 1:27:34 óra alatt ért célba, csaknem két perccel megelőzve a második helyezett debreceni négyest. Nádas a szombati egyéni versenyben bronzérmet szerzett.
Harmadikként a pécsiek zárták a fejenként két kilométer futásból, nyolc kilométer kerékpározásból, valamint további egy kilométer futásból álló versenytávot. A PSN négyese ugyanakkor hajszál híján másodiknak jött be, miután utolsó tagként a szombati egyéni versenyben ezüstérmes Sárszegi Noémi nagyot hajrázott, és több mint két perccel gyorsabb volt, mint a Debreceni Sportcentrum együttesének befejező embere, a még juniorkorú Dobi Lili.
Szombaton az országos bajnokság egyéni viadalain a férfiaknál Dévay Zsombor, a nőknél pedig Bragmayer Zsanett diadalmaskodott Balatonbogláron.

Eredmények (4x2 km futás, 8 km kerékpározás, 1 km futás):
1. Budaörsi Triatlon Klub (Hornyák Döme, Nádas Nóra Romina, Wagner Tamás, Kovács Fruzsina Dóra) 1:27:34 óra