Kézilabda

2023.06.06. 12:34

A két lánycsapat bajnok lett, a fiúk egy ezüstöt és egy bronzot szereztek

A hétvégén rendezték meg a korosztályos kézilabdázók négyes döntőit, ahol a boglári lányok U19-ben és U17-ben is bajnokok lettek, míg a fiúknál az U20-asok másodikak, az U18-asok harmadikak lettek.

MW

Fotó: Nemeth Levente Foto

Az előző hét végén rendezték meg a serdülő rájátszások elődöntőit, ahol a NEKA U17-es csapata 32–28-ra nyert a Ferencváros ellen, így döntőbe jutott Szigetszentmiklóson. A fináléban a DVSC volt az ellenfél. A fiú U18-as együttes drámai körülmények között, az utolsó másodpercben kapott góllal 33–32-re alul maradt a Békéssel szemben, így a bronzmérkőzésen bizonyíthatott a Fradi ellen.

Az ifjúsági gárdák nagyszerű napot zártak, hiszen mindkét elődöntőt megnyerték, így az aranyéremért léptek pályára. A dr. Woth Péter által irányított U19-es lánycsapat a DVSC-t múlta felül 31–22-re, míg Kopornyik Zsolt U20-as fiúegyüttese a Pick Szeged ellen nyert 30–27-re. Gyálon NEKA–PLER férfi, Szigetszentmiklóson NEKA–FTC női döntőt rendeztek.

Nagyszerű játékkal nyerte meg az FTC elleni bronzmérkőzést a NEKA U18-as fiúcsapata a Gyálon rendezett Final Fouron, így a bajnokság harmadik helyén végzett. Lehőcz Zoltán együttese összeszedte magát az első napon elveszített elődöntő után és remek teljesítményt nyújtva, szép éremmel zárta a bajnokságot.

Fiú U18 I. osztály–Bronzmérkőzés

Ferencvárosi TC–Nemzeti Kézilabda Akadémia 35–37 (17–20)

Gyál, Gyáli Sportcsarnok és Kézilabda Képzési Központ, 300 néző. Vezette: Harsányi, Magyar.

FTC: Balogh – Kovács, Gál 5, Szegner 7, Horváth – Garaba 3, Nyeső 3 (2), Ágh. Csere: Andruskó (kapus), Bredák 6, Mészáros Máté 5, Fülöp 2, Gyöngyösi 2, Mészáros Márk 2, Gonda, Novák, Oláh. Vezetőedző: Kende Péter.

NEKA: Vida – Csanálosi 6 (2), Sikler 6, Zakor 3, Héjjas 1, Lendvai 8, Brucker 3. Csere: Gulyás (kapus), Szabó L. 4, Hajzer 3, Szabadi 2, Tóbiás 1, Császár, Erdős, Juráskó, Rotter. Vezetőedző: Lehőcz Zoltán.

Az eredmény alakulása: 3.p.: 1–1; 7.p.: 2–6; 13.p.: 6–8; 23.p.: 12–14; 28.p.: 14–19; 35.p.: 21–24; 38.p.: 21–28; 42.p.: 25–28; 46.p.: 27–32; 52.p.: 32–37.

Kiállítások: 4, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 2/2, illetve 2/2.

A lány U17-es bajnoki döntőben a NEKA 26–21-re nyert a DVSC ellen, ezzel megvédte címét és bajnoki címet ünnepelhet. Ifj. Kiss Szilárd együttese az alapszakaszt pontveszteség nélkül zárta és miután a Final Fourban sem talált legyőzőre, végül aranyérmes lett.

Lány U17-es döntő

NEKA–DVSC Schaeffler 26–21 (12–10)

Vezette: Ignéczy, Pánczél-Héjjas.

NEKA: Szilágyi, Hornyák (kapusok), Mihály 1, Seres 1, Fazekas 5, Kiss 3, Kapu 2, Lavaj, Katona 1, Nagy 2, Szebeni 1, Pálmai 4, Keceli-Mészáros, Molnár, Sipos 1, Kriston 5. Vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd.

Az eredmény alakulása: 9. perc: 5-3, 16. perc 7-7, 25. perc 9-10, 34. perc 17-10, 39. perc 21-11, 53. perc 24-17.

Kiállítások: 8, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, illetve 1/0.

Ifj. Kiss Szilárd: – Minden edző erről álmodik. Köszönjük szépen a fergeteges szurkolást. Gratulálok a csapatnak. Köszönet az egész stábnak és mindenkinek, aki hozzásegített minket ehhez a sikerhez. Meghatóak voltak a mérkőzés utáni pillanatok.

A NEKA U19-es lánycsapata szintén 26–21-es győzelmet aratott a szigetszentmiklósi bajnoki döntőben a Ferencváros ellen, ezzel aranyérmesként zárt. A dr. Woth Péter által irányított együttes a finálé szünetében háromgólos előnyben volt, majd ezt növelni tudta, végül megszerezte a győzelmet.

Lány U19, bajnoki döntő

FTC–NEKA 21–26 (11–14)

Vezette: Dáné, Marton.

NEKA: Zaj, Horváth, Csendes (kapusok), Varga 3, Csíkos 7, Mentes, Faragó 1, Berei 1, Dézsi, Szabó 7, Molnár 1, Hengl, Csamangó L. 1, Petruska, Csamangó N. 2, Szabó 3. Vezetőedző: dr. Woth Péter.

Kiállítások: 8, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 6/4, illetve 1/1.

Az eredmény alakulása: 8. perc 5-3, 15. perc 6-7, 27. perc 8-12, 32. perc 11-15, 39. perc 14-18, 47. perc 18-21, 56. perc: 19-26.

A NEKA U20-as fiúcsapata a Gyálon rendezett bajnoki döntőben 41–32-re alulmaradt a PLER együttesével szemben, így ezüstérmesként zárt. Kopornyik Zsolt gárdája százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg az alapszakaszt és a szezon negyven mérkőzéséből harminckilencen győztesként hagyta el a pályát, a fináléban azonban nem sikerült az újabb bravúr.

U20. I. osztály–Döntő

PLER-Budapest–Nemzeti Kézilabda Akadémia 41–32 (21–17)

Gyál, Gyáli Sportcsarnok és Kézilabda Képzési Központ, 450 néző. Vezette: Bátori, Szécsi.

PLER: Takács – Zalai 1, Hadarics 4, Dévényi 12 (1), Pallagi 3, Fekete 4, Győri. Csere: Nagy (kapus), Várszegi 7, Bodnár, Molnár 3, Dévényi, Fodor 5, Vass 2, Hován. Vezetőedző: Császár Ferenc.

NEKA: Győri – Bodnár 7, Kanyó 2, Nyéki 2, Viski 1, Faluba, Tokodi 2. Csere: Radvánszki (kapus), Bali 4, Dömötör 2, Kathi 3, Kovács 4, Varga 2, Deák 1, Pintér 2 (1), Angebrandt. Vezetőedző: Kopornyik Zsolt.

Az eredmény alakulása: 8.p.: 5–5; 13.p.: 10–5; 20.p.: 14–12; 25.p.: 16–12; 34.p.: 24–19; 36.p.: 27–19; 40.p.: 27–22; 46.p.: 30–24; 51.p.: 34–25; 53.p.: 37–25; 58.p.: 40–28.

Kiállítások: 4, illetve 14 perc.

Hétméteresek: 2/1, illetve 3/1.