Megye I.

2023.10.14. 19:36

Fontos és gyors gólokat szereztek a cserék

Fenyő Gábor

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában két mérkőzést játszottak szombaton. A Kadarkút úgy verte a Marcalit, hogy két perccel a rendes játékidő letelte előtt biztosította be a győzelmét. A másik mérkőzésen a házigazda Nagybajom szintén két góllal bizonyult jobbnak a Csurgónál. Érdekesség, hogy a hazaiak két találatát is cserejátékos szerezte: Kiss János öt, a három évvel idősebb bátyját felváltó Weimann Ákos pedig két perccel a pályára lépése után talált a kapuba.

Balatoni Vasas–Öreglak 11–0 (3–0)

Siófok-Balatonkiliti. Vezette: Agócs Á.

Balatoni Vasas: Bagi B. (Süle B. 68.) – Bene Zs., Beke A., Unger P., Horváth F. (Vida B. 68.), Kökönyei A., Alt Á. (Lukács B. 73.), Kálazi T., E. Oyedeji, Gosztonyi B., Magyar M. (Hutvágner Sz. 55.). Edző: Vida András.

Öreglak: Bene D. – Szanyi S., Orsós G., Kovács Kornél (Virágh D. 32.),  Kovács Krisztián (ifjabb Virágh K. 35.), Pápai Cs., Niklai D., Kovács T., Izsó A., idősebb Virágh K., Virág M. (Fazekas K. 75.). Edző: Kovács Károly.

Gólszerzők: Bene Zs. 4 (4., 64. – 11-esből, 67. és 82.), Kálazi T. 3 (13. – 11-esből, 22. és 71.), Beke A. 3 (51., 85. és 88.), Kökönyei A. (90.).

Az ifimeccsen: 11–0 (3–0).

Kadarkút–Marcali 2–0 (1–0)

Kadarkút. Vezette: Godina J.

Kadarkút: Czebei Á. – Simon R., Jakabfi M., Cziráki M. (Kurdi B. 86.), Ferenczi M., Sárközi K. (Balogh Á. a szünetben), Pandur Á. (Albrecht B. 63.), Horváth M. (Horváth R. 69.), Iván D. (Vangyia A. 87.), Kovács G. (Miklós D. 77.), Németh D. Játékosedző: Pandur Ádám.

Marcali: Képíró K. – Kollega K. (Mészáros D. a szünetben), Czimondor P., Czobor D., Kiss-Dominik D., Laki-Molnár O., Klotz Á. (Benke B. 66.)), Szabó D., Kollár M., Bradics T., Péterfi Á. (Szántó Zs. 60.). Edző: Bőzsöny János.

Gólszerzők: Iván D. (26.), Simon R. (88.).

Az ifimeccsen: 0–6 (0–2).

Nagybajom–Csurgó 3–1 (0–1)

Nagybajom. Vezette: Benke P.

Nagybajom: Horváth B. – Fodor T., Varga A., Márton A., György Zs. (Kiss J. a szünetben), Weimann R. (Weimann Á. 75.), Babai G., Horváth P., Csalló I., Simon R., Iványi Ö. (Abdalla R. 86.). Játékosedző: Horváth Péter.

Csurgó: Beke Bence – Papp B. (Póka B. 73.), Beke Bálint (Varga Zs. 63.), Simon K., Kovács K., Holoda M., Boros T., Szabó Á., Horváth M., Dömötörfy B., Patak B. Edző: Beke Lajos.

Gólszerzők: Kiss J. (51.), Horváth P. (56.), Weimann Á. (77.), illetve Kovács K. (42. – 11-esből).

Az ifimeccsen: 1–5 (1–0).

A Tab–Nagyatád, a  Somogysárd–Barcs, a Juta–Balatonlelle, a Segesd–Toponár  és a Balatonkeresztúr–Kaposfüred mérkőzést vasárnap 15 órakor játsszák.

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista élmezőnye: 1. Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 14 gól; 2. Bradics Tamás (Marcali) 12 gól; 3. Németh János Attila (Balatonlelle) 9 gól; 4–6. (holtversenyben) Kelemen Kevin (Balatonlelle), Palkovics Tamás (Somogysárd) és Boros Tamás (Csurgó) 8 gól; 7–10. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád), Simon Róbert (Kadarkút), Kálazi Tamás Bence (Balatoni Vasas) és Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) 7 gól; 11–12. (holtversenyben) Varga András Domonkos (Nagybajom) és Ivusza Gábor (Toponár) 6 gól.