2023.10.18. 15:46

Két éremmel tértek haza Athénból a magyar úszók

Nyolc magyar úszónak szoríthattunk Athénban, a medencés Úszó Világkupa-sorozat idei második állomásán.

Sonline.hu

Az első nap öt magyar jutott a délutáni döntőkbe, s Szabó Szebasztián volt a legközelebb az éremszerzéshez az 50 méteres gyorsúszásban, ugyanis tizenegy századdal csúszott le a dobogóról. A második versenynapon 200 pillangón Márton Richárd ezüstérmet szerzett, aki öt tizedet javult egy hét alatt. Pádár Nikolett 200 gyorson a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A magyar versenyzők a továbbiakban a szerencséjüket Budapestre, a Világkupa záró állomására tartogatják, ugyanis a zárónapon öt döntőből három úszó a negyedik helyen ért célba, Szabó Szebasztián pedig három századdal maradt le a bronzról 50 pillangón. Holló Balázs 400 vegyesen hetvenöt századdal maradt le a dobogó legalsó fokáról.