2023.11.18. 20:18

Kiütötték Atádon a Bajomot

Rangadóval zárult a Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi szezonja. A 15. fordulóban az otthon játszó Nagyatád gólfesztivált rendezett a Nagybajom ellen.

Az előző szezon bajnoka, a házigazda atádiak már az első játékrész végén 3–1-re vezettek, s a mérkőzés végére megduplázták góljaiknak a számát. A másik rangadón a Toponár szerezte az első gólt, de gyorsan egyenlített a listavezető Balatonlelle. Egészen a 70. percig döntetlen volt az állás, majd jött a szünetben csereként érkezett Dömötör Dominik, aki kétszer is bevette a végig csere nélkül játszó házigazda toponáriak kapuját. A Kadarkút nyolcat vágott a sereghajtó – és szintén csere nélkül játszó – Segesdnek, míg a Csurgó a Tabot, az Öreglak pedig a Barcsot verte magabiztosan; a Balatonkeresztúr–Balatoni Vasas találkozón nem született gól. Az öreglakiak – bár újabb három pontot könyvelhettek el – maradtak a 15. helyen, mivel a Juta nagy meglepetésre sima 3–0-ra nyert Marcaliban. Már az első játékrész első felében két góllal mentek, mivel Lender Martin hat perc alatt kétszer is beköszönt.

Az őszi utolsó, 15. forduló eredményei

Nagyatád–Nagybajom 6–1 (3–1)
Nagyatád. Vezette: Bánfai Zs.

Nagyatád: M. Paunovics – Kovács K., Kollár D. (Pati M. 83.), Galamb D. (Juhász Á. 73.), Horváth P. (Bogdán L. 85.), V. Nikolics (Csikós Á. 82.), Fazekas Á. (Ribarics R. 82.), Koósz Á., Pákai G., Dekanics M. (N. Vrban 66.), Horváth F. Edző: Papp Zoltán.
Nagybajom: Czeferner R. – Fodor T., Varga A., Márton A., Weimann R. (Pap-Tibol M. 64.), Babai G. (Ács-Gergely G. 60.), Horváth P., Kiss J., Csalló I., Simon R. (Balogh Á. 85.), Iványi Ö. (György Zs. a szünetben). Játékosedző: Horváth Péter.

Gólszerzők: V. Nikolics 2 (13. ás 47.), Horváth P. (25.), Dekanics M. (39. – 11-esből), Galamb D. (53.), Csikós Á. (84.), illetve Weimann R. (16.).

A Nagybajom ificsapata szabadnapos volt.

Kadarkút–Segesd 8–0 (5–0)
Kadarkút. Vezette: Takács M.

Kadarkút: Czebei Á. – Albrecht B. (Sárköz K. 67.), Simon R. (Vangyia A. 65.), Jakabfi M., Cziráki M. (Kurdi B. a szünetben), Ferenczi M., Pandur Á., Gyaja B. (Németh D. 55.), Horváth M., Iván D., Kovács G. (Horváth R. 57.). Játékosedző: Pandur Ádám.

Segesd: Kozma G. – Imrei M., Koczor E., Szeszán A., Nagy B., Ruppert B., Csatlós D., Horváth D., Lekk A., Horváth A., Balogh B. Edző: Nagy Attila István.

Gólszerzők: Iván D. (15.), Jakabfi M. 3 (19., 26. és 68.), Simon R. (27.), Csatlós D. (39. – öngól), Horváth R. (58.), Sárközi K. (74.).

Az ifimeccsen: 0–2 (0–0).

Csurgó–Tab 3–0 (1–0)
Csurgó. Vezette: István J.

Csurgó: Beke Bence (Márkus Sz. 66.) – Papp B., Papp M., Simon K. (Hantos A. 77.), Fenyvesi B. (Beke Bálint 77.), Boros T., Horváth M. (Markos P. 76.), Kovács K. (Holoda M. 81.), Dömötörfy B., Patak B., Orsós Gy. (Nagy B. 87.). Edző: Beke Lajos.

Tab: Horváth J. – Szabó Á., Naász B., Ladiszlai K., Réder F. (Kleiber Z. 81.), Magas V., Vida A., Pretz G., Tábori T., Teplán B., Teplán L. (Németh D. 53.). Játékosedző: Ladiszlai Krisztián.

Gólszerzők: Naász B. (22. – öngól), Markos P. (80.), Boros T. (90.).

Öreglak–Barcs 5–3 (1–0)
Öreglak. Vezette: dr. Hegedüs I.

Öreglak: Bene D. – Tóth D., Hilcz J., Niklai D., Pápai Cs. (Szanyi S. 58.), Kovács T., Izsó A. (Orsós G. 68.), idősebb Virágh Krisztián, ifjabb Virágh Krisztián László, Fazekas A. (Virág M. 85.), Geiszt T. Edző: Kovács Károly.

Barcs: Tatai L. – Orsós I., Niklai P., Mangult N., Orsós Sz. (Beluzics M. 64.), Tompa I., Horváth L. (Horváth M. 77.), Wuts A. (Kimpf R. 65.), Banicz Benjanin, Schenker T., Miskovics P. Edző: Minor Levente.

Gólszerzők: Geiszt T. 2 (23. és 73. – utóbbit 11-esből), idősebb Virágh Krisztián 2 (51. és 80.), Tóth D. (55.), illetve Niklai P. (57.), Tompa I. (79.), Banicz Benjaminn (86.).

Balatonkeresztúr–Balatoni Vasas 0–0
Balatonkeresztúr. Vezette: Posza Zs.

Balatonkeresztúr: Bartha M. – Pas D. (Wolf B. 66.), Horváth M., dr. Gelencsér A., Papp K., Kis-Balázs R., Lajtai B., Kozma M., Suchmann D., Olti Á. (Bakos P. 82.), Nagy P. Játékosedző: dr. Gelencsér András.

Balatoni Vasas: Bagi B. – Gosztonyi B., Y. Yondo, Polgár B., Hutvágner Sz., Beke A., Magyar M. (Vida B. 89.), E. Success, Alt Á., Unger P., E. Oyedeji. Edző: Vida András.

Az ifimeccsen: 1–4 (1–0).

Toponár–Balatonlelle 1–3 (1–1)
Toponár. Vezette: Babos Cs.

Toponár: Herman B. – Neubauer M., Pető T., Tóth V., Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fila G., Decsi R., Ivusza T., Fila J. Játékosedző: Ivusza Gábor.

Balatonlelle: ifjabb Posza Zs. – Soóky R., Kelemen K., Kovács P., Fazekas Á., Körmendy K., Barczi L. (Muth M. 90+3.), Kovács K. (Dömötör D. a szünetben), Országh B., Németh J. (Kéri G. 86.), Hegedűs Gy. Játékosedző: Kenéz Szabolcs.

Gólszerzők: Pető T. (6.), illetve Laczkó D. (9. – öngól), Dömötör D. 2 (70. és 81.)

A Toponár ificsapata szabadnapos volt.

Marcali–Juta 0–3 (0–2)
Marcali. Vezette: Böröczi Z.

Marcali: Képíró K. – Kollega K., Czobor D. (Bojtor N. 73.), Szántó Zs. (Klotz Á. a szünetben), Balogh L., Szabó D., Mészáros D. (Varga D. 56.), Kollár M., Péterfi Á. (Garai F. 64.), Bradics T., Kiss D. Edző: Virág Krisztián.

Juta: Vajda P. – Varga D., Mozsgai G. (Bebics B. 84.), Lender M. (Jovánczai P. 80.), Márton Cs. (Ferencz B. 88.), Sólyom G., Tamás L., Vadas Z., Zentai A., Jovánczai Á. (Barna S. 86.), Kártor P. (Marton K. 66.). Játékosedző: Jovánczai István.

Gólszerzők: Lender M. 2 (12. és 18.), Marton K. (75.).

A Marcali ificsapata szabadnapos volt.

A Kaposfüred–Somogysárd mérkőzést vasárnap 13 órakor játsszák.

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista élmezőnye: 1. Bradics Tamás (Marcali) 17 gól; 2. Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 15 gól; 3. Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) 14 gól; 4. Németh János Attila (Balatonlelle) 13 gól; 5. Boros Tamás (Csurgó) 12 gól; 6–8. (holtversenyben) Kelemen Kevin (Balatonlelle), Vukan Nikolics (Nagyatád) és Decsi Richárd (Toponár) 11 gól; 9–13. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád), Simon Róbert (Kadarkút), Pető Tamás (Toponár), Kálazi Tamás Bence (Balatoni Vasas) és Tompa István (Barcs) 10 gól.