LABDARÚGÁS

2023.11.26. 15:54

Vármegye I.: Meglepő vereséggel zárta az évet a Kaposfüred

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság (tavaszról előrehozott) 16. körében két találkozó maradt vasárnapra. A Balatonkeresztúr már negyedóra elteltével 2–0-ra vezetett a csere nélkül érkező sereghajtó Segesd ellen, s bő fél óra elteltével már három gólnyira növelte az előnyét. Ezen a napon is akadt egy igencsak vaskos meglepetés: a tabiak már 4–0-ra is mentek Kaposfüreden. A házigazdák végül négy perccel a rendes játékidő letelte előtt tudták megszerezni a becsületgóljukat.

A tavaszról előrehozott 16. forduló vasárnapi eredményei

Balatonkeresztúr–Segesd 4–0 (3–0)

Balatonkeresztúr. Vezette: Mátyás L.

Balatonkeresztúr: Szakács K. – Bojtor B., Jáky G. (Bakos P. 57.), Horváth M., dr. Gelencsér A., Papp K. (Wolf B. 80.), Kis-Balázs R. (Olti Á. a szünetben), Lajtai B. (Bogdán T. 67.), Kozma M., Suchmann D. (Pas D. a szünetben), Nagy P. Játékosedző: dr. Gelencsér András.

Segesd: Kozma G. – Imrei M., Szeszán A., Nagy B., Ruppert B., Csatlós D., Koczor E., Lekk A., Horváth D., Keresztény G., Horváth A. Edző: Nagy Attila István.

Gólszerzők: Suchmann D. (11.), Jáky G. (15.), Horváth M. (33.), dr. Gelencsér A. (66.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonkeresztúr–Segesd 1–1 (0–0).

Kaposfüred–Tab 1–4 (0–2)

Kaposfüred. Vezette: dr. Hegedüs I.

Kaposfüred: Vass J. (Kaszás B. 79.) – Csiszár T. (Magyar K. a szünetben), Hornyák D., Károli Gy., Szántó B., Orsós V.,  Papp M. (Nagy P. 67.), Sántha T. (Prokli G. a szünetben), Somlai D. (Hermann P. 72.), Szulimán M., Balog A. Edző: Széchenyi Attila.

Tab: Horváth J. – Kleiber Z., Naász B., Ladiszlai K., Kiss G., Németh D., Kispál P., Vida A., Tábori B., Teplán B. Kecskés B. (Bódis B. 72.). Játékosedző: Ladiszlai Krisztián.

Gólszerzők: Szántó B. (86.), illetve Vida A. 2 (18. és 43. – utóbbit 11-esből), Kispál P. (59.), Tábori B. (76.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfüred–Tab 0–1 (0–1).

A tavaszi nyitó fordulóból elhalasztott Segesd–Balatonkeresztúr mérkőzést december 3-án, vasárnap 13 órakor pótolják majd.

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista élmezőnye: 1. Bradics Tamás (Marcali) 18 gól, 2. Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 15 gól, 3. Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) 14 gól, 4. Németh János Attila (Balatonlelle) 13 gól, 5–6. (holtversenyben) Kelemen Kevin (Balatonlelle) és Boros Tamás (Csurgó) 12 gól, 7–9. (holtversenyben) Vukan Nikolics (Nagyatád), Decsi Richárd (Toponár) és Kálazi Tamás Bence (Balatoni Vasas) 11 gól, 10–15. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád), Simon Róbert (Kadarkút), Pető Tamás (Toponár), Palkovics Tamás (Somogysárd), Szántó Bence (Kaposfüred)  és Tompa István (Barcs) 10 gól.