2024.02.16. 12:31

Fölényes győzelmet arattak a bogláriak

Fölényes, huszonhét gólos győzelmet aratott hazai pályán a NEKA U17-es leánycsapata az Érd ellen az I. osztályú bajnokság Nyugati csoportjának 17. fordulójában.

Sonline.hu

Siti Beáta tanítványai kiválóan védekeztek, hiszen az első félidőben mindössze kilenc találatot kaptak, s a fordulás után is csak tizenkettőt. A házigazda támadójátéka is remek volt: mindkét játékrészben huszonnégyszer találtak a kapuba a bogláriak. A tabellán éllovas balatoni lányoknak ez volt a tizenötödik sikere a pontvadászatban.

NEKA–ÉRD 48–21 (24–9)
Balatonboglár, NEKA Csarnok, 80 néző. Vezette: Kovács, Szmodics.
NEKA: Krasznay, Paluska (kapusok) – Tolnai 4, Seres 3, Molnár R. 7 (1), Boros 1, Jobbágy 4, Pónya 6 (1), Bozsodi 6 (1), Nényei 2, Kiss M. 2, Nagy-Hajdu 1, Nyárai 5, Kozma 2, Jelena 5, Grápa. Vezetőedző: Siti Beáta.
Érd: Orbán – Bíró, Balla 1, Forintos 2, Dávid 4, Tomcsányi A. 1, Tomcsányi D. 3 (2), Szegedi 1, Bomba 2, Ujházi 1, Bilik, Diószegi 1, Szilágyi 5, Király. Vezetőedző: Oláh Márk.
Kiállítások: -, illetve 2 perc.
Hétméteresek: 5/3, illetve 3/2.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 5–1, 9. perc: 11–4, 14. perc: 13–4, 19. perc: 18–4, 24. perc: 20–6, 29. perc: 24–7, 34. perc: 26–11, 39. perc: 30–13, 44. perc: 34–14, 49. perc: 36–15, 52. perc: 40–15, 57. perc: 45–19.

Siti Beáta: – A mérkőzésen a nagyon jó védekezésből rengeteg indítást tudtunk végrehajtani, ezekben a kelleténél többet hibáztunk, de jó szellemben, felszabadultan kézilabdáztak a lányok.

Nyárai Virág: – Az elejétől kezdve a kezünkbe volt a mérkőzés, nagyon összeszedett volt a védekezésünk, amiből sok lerohanásgólt tudtunk szerezni. A ziccereinket értékesítettük, ezért lett ekkora a különbség.

Tolnai Fanni: – Koncentráltan kezdtük a mérkőzést, a védekezésünk nagyon jó volt, sok könnyű gólt tudtunk szerezni labdaszerzésből. Az első félidő végére már nagyobb előnyt szereztünk, amit a találkozó végéig növelni tudtunk.

A bajnokság állása: 1. NEKA 31 pont, 2. Győri ETO KC 28 pont, 3. DKKA 25 pont, 4. Kispest NKK 25 pont, 5. Kozármisleny SE 23 pont, 6. Moyra-Budaörs Handball 23 pont, 7. Bajnok DSE Nemesvámos 22 pont, 8. SZISE-Bamba Marha 14 pont, 9. Csepel DSE 12 pont, 10. Szombathelyi KKA 11 pont, 11. Alba Fehérvár KC 9 pont, 12. Érd 6 pont, 13. Siófok KC 5 pont, 14. MTK Budapest 0 pont.