Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság

2024.03.31. 08:27

Bradics Tamás és Vukan Nikolics hármat vágott

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság szombaton délután játszott rangadóján a házigazda Nagybajom háromszor is bevette a Balatonlelle kapuját, így feljöttek a második helyre, a Lelle pedig vissza csúszott a harmadikra.

Fenyő Gábor

Fotó: Mocza Daniel

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában sem fukarkodtak a gólokkal a csapatok; igaz, most csak valamivel több, mint négy volt az átlag. Az éllovas és idén még továbbra is veretlen Nagyatád Kaposfüreden rendezett gólfesztivált – a fürediek a legutóbbi két bajnoki fellépésükön 14 gól kaptak –, míg a Marcali otthon a Csurgót verte 4–0-ra. Előbbi találkozón Vukan Nikolics, utóbbin pedig a gólkirályi címre pályázó Bradics Tamás volt eredményes háromszor is. A Nagybajom a Balatonlellét, a Balatoni Vasas pedig az újonc Barcsot verte egyaránt 3–0-ra; utóbbi találkozón majd egy teljes félidőn át emberhátrányban játszott a vendég Dráva-parti együttes Banicz Benjamin kiállítása miatt. A Kadarkút rendesen megszenvedett a három bajnoki pontért: a kerek 11 játékossal érkezett, azaz végig csere nélkül játszó Öreglak vezetett bő egy órán keresztül. A házigazda Kadarkút a 75. percben egyenlített ismét, majd a 86. percben Albrecht Benedek találatával kicsikarták a győzelmet.

A 22. forduló szombati eredményei

Nagybajom–Balatonlelle 3–0 (2–0)

Nagybajom. Vezette: Böröczi Z.

Nagybajom: Horváth B. – Foros T., Varga A. (Babai G. 80.), Ács-Gergely G. (Balogh Á. 90+2.), Márton A., Weimann R. (György Zs. 90+2.), Horváth P., Csalló I., Simon R., Iván D., Iványi Ö. (Pap-Tobol M. 87.). Játékosedző: Horváth Péter.

Balatonlelle: ifjabb Posza Zs. – Soóky R., Kelemen K., Fazekas Á. (L. Silva a szünetben), Körmendy K., Barczi L., Balogh B. (Kertész Zs. a szünetben), Kovács K., Országh B., Németh J. (Dömötör D. 63.), Hegedűs Gy. Edző: Kenéz István.

Gólszerzők: Márton A. (25.), Weimann R. (28.), Babai G. (90+1.).

A Nagybajom ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Balatoni Vasas–Barcs 3–0 (0–0)

Siófok-Balatonkiliti. Vezette: Balikó Z.

Balatoni Vasas: Kandó Zs. – Gosztonyi B., Y. Yondo, Nagy L. (Bízsok B. 80.), Marsó D. (Lukács B. 87.), Bene Zs., Beke A., Magyar M., Ált Á., Hutvágner Sz., Horváth F. Edző: Vida András.

Barcs: Banicz Barnabás – Orsós I., Orsós Sz., Banicz Benjamin, Gergulás F. (Jakab A. 80.), Tompa I., Schenker T., Horváth L., Miskovics P., Kocsis P., Niklai P. (Wuts A. 72.). Edző: Minor Levente

Gólszerzők: Beke A. (48.), Nagy L. (74.), Horváth F. (78.).

Kiállítva: Banicz Benjamin (Barcs) a 49. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas–Barcs 0–9 (0–5).

Marcali–Csurgó 4–0 (3–0)

Marcali Vezette: dr. Hegedüs I.

Marcali: Képíró K. – Péterfi Á., Czobor D. (Varga B. 70.), Bradics T., Balogh L., Szántó Zs. (Bakonyi F. 68.), Kollár M., Klotz Á. (Bojtor N. 68.), Kiss D., Szabó D., Mészáros D. Edző: Virág Krisztián.

Csurgó: Márkus Sz. – Papp M., Pál F. (Nagy B. 84.), Simon K., Fenyvesi Sz. (E. Succes a szünetben), Holoda M., Boros T., Markovics B., Dömötörfy B., Patak B., Orsós Gy. (Papp B. a szünetben). Edző: Beke Lajos.

Gólszerzők: Bradics T. 3 (16., 31. és 90.), Czobor D. (20.).

Kadarkút–Öreglak 3–2 (1–2)

Kadarkút. Vezette: Czár K.

Kadarkút: Strublics J. – Simon R., Albrecht B., Salamon P. (Sárközi K. a szünetben), Kurdi B. (Ferenczi M. a szünetben), Gyaja B., Balogh Á., Horváth M. (Knippl Z. 82.), Kovács G. (Horváth L. 90+2.), Németh D. (Vangyia A. 58.), Horváth R. (Miklós D. 89.). Edző: Pintér Gergő.

Öreglak: Bene D. – Szanyi S., Orsós G., Tóth D., Niklai D., Varga K., Pápai Cs., Kovács T., Izsó A., idősebb Virágh K., Csonka J., Niklai B. Edző: Kovács Károly.

Gólszerzők: Simon R. (23.), Sárközi K. (75.), Albrecht B. (86.), illetve Gyaja B. (13. – öngól), idősebb Virágh K. (25.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Kadarkút–Öreglak 0–1 (0–0).

Kaposfüred–Nagyatád 0–6 (0–2)

Kaposfüred. Vezette: Németh D.

Kaposfüred: Bogdán B. – Csiszár T. (Szulimán M. 53.) Dervalits S., Károli Gy., Sipos A., Hornyák D., Szántó B., Csimszi Z., Papp M., Magyar K. (Loján B. 84.), Somlai D. (Kelemen Á. 68.). Edző: Széchenyi Attila.

Nagyatád: Imrei R. – Kovács K. (Ribarics R. 77.), Kollár D. (Bogdán L. 80.), N. Vrban, Galamb D. (Fazekas Á. 71.), Horváth P. (Mózsi M. 77.), V. Nikolics (Juhász Á. 71.), Koósz Á., Pákai G. Dekanics M., Horváth F. Edző: Papp Zoltán.

Gólszerzők: V. Nikolics 3 (29., 55. és 58.), Horváth P. 2 (41. és 67.), Kollár D. (50.).

A Kaposfüred ifjúsági csapata szabadnapos volt.

A Balatonkeresztúr–Toponár, a Segesd–Tab és a Juta–Somogysárd mérkőzéseket vasárnap 15 órakor játsszák.

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista élcsoportja: 1. Bradics Tamás (Marcali) 24 gól; 2. Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 20 gól; 3. Vukan Nikolics (Nagyatád) 18 gól; 4–5. (holtversenyben) Laczkó Dávid József (Toponár) és Decsi Richárd (Toponár) 15 gól; 6–10. (holtversenyben) Horváth Péter (Nagyatád), Balogh László (Marcali), Simon Róbert (Kadarkút), Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) és Boros Tamás (Csurgó) 14 gól; 11–12. (holtversenyben) Németh János Attila (Balatonlelle) és Kelemen Kevin (Balatonlelle) 13 gól; 13–15. (holtversenyben) Márton András (Nagybajom), Ivusza Gábor (Toponár) és Palkovics Tamás (Somogysárd) 12 gól; 16–19. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád), Kollega Krisztián (Juta), Kálazi Tamás Bálint (Balatoni Vasas) és Tompa István (Barcs) 11 gól; 20. Pető Tamás (Toponár) 10 gól.