RÖPLABDA EXTRALIGA, NEGYEDDÖNTŐ

2024.03.16. 20:09

Most is sima volt a Dág elleni meccs

Akárcsak a bajnoki alapszakaszban, a negyeddöntő első összecsapását is magabiztosan húzta be a Fino Kaposvár Dágon. Folytatás három nap múlva, kedden este 18.30 órakor a Kaposvár Arénában.

Fotó: Muzslay Péter

Nem utazott el a sapattal a szezon elejéről sérüléssel bajlódó Quevedo Henrnández hermes. A másik kubai légis, Lescay Favier Tomas Alejandro ott ot Dágon, de Iván Bence szerepelt végig helyette, vagyis nem került pályára.

Az első játékrészben végig a Fino Kaposvár irányította és uralta a mérkőzést. Csak a szett elején (4–4) tudtak egyenlíteni a hazaiak, utána már végig az történt a pályán, amit a vendég somogyiak akartak. A nyitó játszma pontkirálya Baróti Árpád volt, aki hét pontot szorgoskodott össze, majd aki jól végezte a dolgát, indulhatott pihenni.

A folytatásban Kalmár Ákos érkezett a helyére, s ő sem maradt adós a pontokkal. A házigazda Dág KSE szerezte az első találatot, amire a Fino héttel válaszolt. Ezután kicsit kiengedett a kaposvári együttes, így a dágiak egyenlíteni tudtak (11–11), majd a vezetést is átvették (19–17). A bajnoki címvédő és idei kupagyőztes Fino szerb mestere, Szlobodan Prakljacsics ekkor kért először – és egyben utoljára – időt, hogy megnyugtassa a csapatát. Jól tette, hiszen 21–21 után már csak mi tudtunk pontokat szerezni.

Az utolsó, harmadik felvonásban a Fino Kaposvár mondhati lekopírozta a nyitó játszmát. Végig ők diktálták a tempót – közben a meccs végén pályára került Tóth Gábor, valamint a saját nevelésű Zarka Márton és Eördögh Bálint is –, s 64 perc alatt lezárták a mérkőzést. Folytatás kedden 18.30 órakor a Kaposvár Arénában.

Dág KSE–Fino Kaposvár 0–3 (–17, –25, –18)

Esztergom, Suzuki Aréna, 100 néző. Vezette: Sík B., Filibér T.

Dág KSE: Szabó B. (1), Kun B. (5), Sow (3), Csordás A. (4), Krupánszki (5), Flachner D. (9). Csere: Farkas R. (liberó), Czibula (liberó), Kókai (1), Pongó (5),  Bandi O. (2), Nagy P. (–), Molnár T. (–), Eichardt (–). Vezetőedző: Buzás Miklós Dániel.

Fino Kaposvár: Magyar B. (2), Hubicska (15), Iván B. (6), Baróti (7), Bögöly (7), Novoselov (5). Csere: Bozóki (liberó), Eördögh (liberó), Kalmár Á. (9), Tóth G. (–), Zarka M. (–). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.

A mérkőzás alakulása.

1. játszma: 0–3, 1–4, 4–4, 4–7, 6–10, 8–10, 8–13, 11–15, 11–18, 12–20, 17–23, 17–25 (20 perc).

2. játszma: 1–0, 1–7, 3–7, 8–10, 11–11, 12–15, 17–17, 19–17, 20–19, 21–21, 21–25 (22 perc).

3. játszma: 3–5, 5–10, 9–15, 13–20, 18–23, 18–25 (22 perc).