Labdarúgás, vármegyei I. osztály

2024.04.06. 21:05

Pontosztozkodás a Toponár–Nagybajom rangadón

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság szombati rangadóján megosztozott a pontokon a Toponár és a Nagybajom; a házigazda toponáriak Pető Tamás kiállítása miatt tíz emberrel fejezték be a mérkőzést.

Fotó: Muzslay Péter

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában gólözönt láthattak Nagyatádon a nézők. A Somogysárd a szünetben négy helyen is változtatott a csapatán, de az első játékrészben kapott négy gólt a második felvonásban újabb három követte. Dekanics Márk háromszor is betalált – ebből kettő 11-esből született –, az utolsó 20 percre érkező Juhász Ákos pedig kétszer volt eredményes. A Balatonlelle a Balatoni Vasast verte 5–1-re, míg az újonc Barcs Tompa István duplájával a sereghajtó Segesdet győzte le. Egyedül csak a Kadarkút tudott nyerni idegenben; itt Simon Róbert tudott duplázni.

A 23. forduló szombati eredményei:

Toponár–Nagybajom 1–1 (1–0)
Toponár. Vezette: Erdelecz J.
Toponár: Herman B. – Neubauer M., Pető T., Ivusza T., Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fila J., Decsi R. (Juhász D. 34.), Tóth V. (Péter D. 25.), Baranyi D. Edző: Keller Imre.
Nagybajom: Horváth B. – Iván D., Fodor T. (Pap-Tibol M. 71.), Varga A., Iványi Ö., Weimann R., Babai G. (Ács-Gergely G. a szünetben), Horváth P., Kiss J., Csalló I., Simon R. Játékosedző: Horváth Péter.
Gólszerzők: Péter D. (38.), illetve Weimann R. (48).
Kiállítva: Pető T. (Toponár) a 81. percben.

Nagyatád–Somogysárd 7–0 (4–0)
Nagyatád. Vezette: dr. Hegedüs I.
Nagyatád: M. Paunovics – Dekanics M., Kovács K., Kollár D. (Mózsi M. 76.), N. Vrban, Galamb D. (Fehér M. 82.), Horváth P. (Pati M. 68.), V. Nikolics (Juhász Á. 71.), Pákai G., Fazekas Á. (Ribarics R. 48.), Koósz Á. Edző: Papp Zoltán.
Somogysárd: Horváth N. (Szilágyi B. a szünetben) – Páger B., Márton Cs., Baranyai D. (Kreizer Zs. a szünetben), E. Ato, Szalai N. (Nagy A. a szünetben), Kulcsár K., Terestyényi A. (Csonka P. a szünetben), Herzsenyák Á. (Pap D. 60.), Grabarics M., Palkovics T. Edző: Weimann Gábor.
Gólszerzők: Dekanics M. 3 (5., 11. és 65. – utóbbi kettőt 11-esből), Horváth P. (28.), V. Nikolics (39.), Juhász Á. 2 (80. és 85.).

Balatonlelle–Balatoni Vasas 5–1 (2–0)
Balatonlelle. Vezette: Perák A.
Balatonlelle: ifjabb Posza Zs. (Pálffy P. 87.)– Soóky R., Kelemen K. (Dömötör D. 81.), Fazekas Á., Körmendy K., Barczi L. (Muth M. 87.), Balogh B., Kovács K., Országh B., Hegedűs Gy., Kertész Zs. (Németh A. 61.). Edző: Kenéz Szabolcs.
Balatoni Vasas: Kandó Zs. – Y. Yondo, Nagy L., Marsó D., Beke A., Horváth F., Magyar M. (Bízsok B. 90.), Bene Zs., Pálfi Zs. (Lukács B. 63.), Alt Á., Hutvágner Sz. Edző: Vida András.
Gólszerzők: Balogh B. (7.), Országh B. (9.), Kelemen K. (80.), Dömötör D. (83.), Németh J. (90.), lletve Nagy L. (90+1.).

Barcs–Segesd 2–0 (1–0)
Barcs. Vezette: Böröczi Z.
Barcs: Banicz Barnabás – Orsós I., Niklai P. (Horváth M. 85.), Orsós Sz., Gergulás F. (Jakab J. 82.), Tompa I., Horváth L., Wuts A. (Bencsik S. a szünetben), Kocsis P., Schenker T., Miskovics P. Edző: Minor Levente.
Segesd: Horváth D. – Imrei M. (Mázik L. 67.), Dein A., Szeszán A. (Budai P. 77.), Ruppert B. (Balogh B. 77.), Ámon B., Csatlós D., László B., Földesi G., Keresztény G., Vers B. Edző: Nagy Attila István.
Gólszerző: Tompa I. 2 (42. és 80.).

Csurgó–Kadarkút 1–2 (0–1)
Csurgó. Vezette: Tóth B.
Csurgó: Beke Bence – Papp M., Papp B., Pál F. (E. Succes), Simon K., Fenyvesi Sz. (Markos P.), Holoda M., Boros T., Dömötörfy B., Patak B., Orsós Gy. Edző: Beke Lajos.
Kadarkút: Strublics J. – Vangyia A. (Salamon P.), Simon R., Jakabfi M., Ferenczi M., Sárközi K., Balogh Á., Horváth M., Kovács G. (Horváth L.), Németh D., Horváth R. Edző: Pintér Gergő.
Gólszerzők: Boros T., illetve Simon R. 2.

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista élcsoportja: 1. Bradics Tamás (Marcali) 24 gól; 2. Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 20 gól; 3. Vukan Nikolics (Nagyatád) 19 gól; 4–5. (holtversenyben) Simon Róbert (Kadarkút) és Laczkó Dávid József (Toponár) 16 gól; 6–8. (holtversenyben) Horváth Péter (Nagyatád), Decsi Richárd (Toponár) és Boros Tamás (Csurgó) 15 gól; 9–14. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád), Németh János Attila (Balatonlelle), Kelemen Kevin (Balatonlelle), Ivusza Gábor (Toponár), Balogh László (Marcali) és Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) 14 gól; 15–16. (holtversenyben) Palkovics Tamás (Somogysárd) és Tompa István (Barcs) 13 gól; 17–18. (holtversenyben) Márton András (Nagybajom) és Kollega Krisztián (Juta) 12 gól; 19. Kálazi Tamás Bálint (Balatoni Vasas) 11 gól; 20. Pető Tamás (Toponár) 10 gól.