2024.05.26. 09:11

A Kadarkút lett a harmadik, a Lelle leszorult a dobogóról

Miután a Kadarkút biztosan verte az utolsó Segesdet, a Balatonlelle pedig hazai pályán maradt alul a Toponárral szemben, így a kadarkútiak – még úgy is, hogy egy büntetőponttal sújtották őket – több győzelmüknek köszönhetően leszorították a Lellét a dobogóról.

Egy kivételtől eltekintve abszolút papírforma-eredmények születtek a Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság utolsó, 30. záró fordulójában. Az újonc Barcs az Öreglakot, a Balatoni Vasas a Balatonkeresztúrt, a szintén házigazda Somogysárd pedig a Kaposfüredet verte két gól különbséggel. Ezen a három találkozón négyen – nevezetesen a barcsi Banicz Benjamin, az öreglaki idősebb Virágh Krisztián, a Balatoni Vasas afrikai légiósa, Yvan Yondo, valamint a kaposfüredi Szántó Bence – tudott duplázni.

Az idén százszázalékos bajnok Nagyatád Nagybajomban, a Marcali Jutában, a Toponár pedig – a záró forduló legnagyobb meglepetését szolgáltatva – Balatonlellén gyűjtötte be mindhárom bajnoki pontot. A sereghajtó Segesd utolsó hazai fellépésén 6–1 arányban maradt alul a Kadarkúttal szemben, amely ezzel a sikerével feljött a tabella harmadik helyére. A teljes képhez tartozik, hogy a házigazdák kiállítás miatt több mint ötven percig emberhátrányban játszottak, s Albrecht Benedek két góljával zárult a segesdi mérkőzés.

Az utolsó, 30. forduló eredményei:

Nagybajom–Nagyatád 0–2 (0–1)

Nagybajom. Vezette: idősebb Posza Zs.

Nagybajom: Czeferner R. – Márton A., Weimann R., Babai G. (Varga A. 62.), Horváth P., Kiss J., Csalló I., Simon R. (Balogh Á. 80.), Kis P., Iván D., Iványi Ö. (Pap-Tibol M. 80.). Játékosedző: Horváth Péter.

Nagyatád: Imrei R. – Dekanics M., Kovács K., Kollár D., Tratnyek D., Juhász Á. (Ribarics R. 88.), N. Vrban, Galamb D. (Horváth F. 66.), Horváth P., V. Nikolics (Pati M. 85.), Koósz Á. Edző: Papp Zoltán.

Gólszerzők: Juhász Á. (34.), Horváth P. (74.).

A Nagybajom ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Balatoni Vasas–Balatonkeresztúr 3–1 (2–1)

Siófok-Balatonkiliti. Vezette: Czár K.

Balatoni Vasas: Privarics K.– Hutvágner Sz., Alt Á., Nagy L., Magyar M., Beke A., Gosztonyi B., Y. Yondo, Lukács B. (Süle B. 78), Pálfi Zs. (Bízsok B. a szünetben), Vida B. Edző: Vida András.

Balatonkeresztúr: Egyed B. – Bogdán T., Bartha M., dr. Gelencsér A., Papp K., Kis-Balázs R., Lajtai B., Horváth D., Pas D. (Horváth S. 80.), Wolf B., Nagy P. Játékosedző: dr. Gelencsér András.

Gólszerzők: Y. Yondo 2 (14. és 28.), Nagy L. (90.), illetve Papp K. (10

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas–Balatonkeresztúr 7–2 (3–0).

Somogysárd–Kaposfüred 4–2 (2–1)

Somogysárd. Vezette: Németh D.

Somogysárd: Szilágyi B. – Páger B., Márton Cs., Baranyai D., E. Ato (Horváth R. 79.), Terestyényi A., Herzsenyák Á. (Pap D. 63.), Halász R., Kreizer Zs., Palkovics T., Csonka P. (Kulcsár K. 61.). Edző: Weimann Gábor.

Kaposfüred: Kaszás B. – Csiszár T., Hornyák D. (Szulimán M. a szünetben), Károli Gy., Sipos A., Kovács R., Szántó B., Orsós V., Magyar K., Somlai D. (Dervalits S. 65.), Balog A. Edző: Széchenyi Attila Ferenc.

Gólszerzők: Márton Cs. (23.), Páger B. (31. – 11-esből), Herzsenyák Á. (62.), Baranyai D. (67.), illetve Szántó B. 2 (9. és 65.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárd–Kaposfüred 2–3 (2–2).

Barcs–Öreglak 4–2 (1–1)

Barcs. Vezette: Takács M.

Barcs: Orsós I. – Mangult N., Orsós Sz., Tompa I., Schenker T., Horváth L., Kocsis P. (Bencsik S. 57.), Banicz Benjamin, Banicz Barnabás, Miskovics P., Androsics A. Edző: Minor Levente.

Öreglak: Bene D. – Orsós G., Tóth D ., Hilcz J., Niklai D., Valkó T., Kovács T., Izsó A., idősebb Virágh K., Niklai B., Csonka J. Edző: Kovács Károly.

Gólszerzők: Tompa I. (25.), Banicz Benjamin 2 (49. és 54.), Schenker T. (89.), illetve idősebb Virágh K. 2 (27. és 66.).

Az ifjúsági mérkőzésen: Barcs–Öreglak 11–0 (4–0).

Balatonlelle–Toponár 1–2 (0–1)

Balatonlelle: Vezette: István J.

Balatonlelle: ifjabb Posza Zs. – Soóky R., Andrasics M., Czeider M., Fazekas Á., Körmendy K., Dömötör D., Barczi L., Kovács K., L. Silva, Országh B. Edző: Kenéz Szabolcs.

Toponár: Keller R. – Neubauer M., Pető T., Ivusza T., Ivusza G., Laczkó D., Decsi R., Tóth V., Péter D., Szenánsza R., Baranyi D. Edző: Keller Imre.

Gólszerzők: Körmendy K. (82.), illetve Pető T. (26.), Baranyi D. (55.).

A Toponár ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Juta–Marcali 0–2 (0–1)

Juta. Vezette: Böröczi Z.

Juta: Vajda K. – Tóth P. (Horváth M. 55.), Kollega K. (Jovánczai I. 86.), Tamás L., Mozsgai G., Marton K. (Vajda P. 71.), Jovánczai P., Zentai A., Jovánczai Á., Varga D., Bebics B. Játékosedző: Jovánczai István

Marcali: Képíró K. – Varga D. (Mészáros D. a szünetben), Klotz Á. (Szántó Zs. 53.), Péterfi Á., Varga B. (Bojtor N. 81.), Balogh L., Kollár M. (Bakonyi F. 86.), Bradics T., Czobor D., Kiss D., Szabó D. Edző: Virág Krisztián.

Gólszerzők: Szabó D. (8.), Bebics B. (80. – öngól).

A Marcali ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Segesd–Kadarkút 1–6 (1–3)

Segesd. Vezette: Cservölgyi Sz.

Segesd: Horváth D. (Kovács L. 56.) – Imrei M., Dein A., Kuti R. (Balogh B. 71.), Szeszán A. (Budai P. 61.), Ruppert B. (Kuti I. 61.), Ámon B., Csatlós D., László B. (Bojtor A. 81.), Keresztény G., Földesi G. (Vers B. a szünetben). Edző: Nagy Attila.

Kadarkút: Strublics J. – Albrecht B., Kiss B., Kurdi B. (Orosz D. 71.), Ferenczi M., Jakabfi M. (Verkman P. 81.), Vangyia A. (Sárközi K. 64.), Horváth M., Kovács G., Németh D., Horváth R. (Salamon P. 57.). Edző: Pintér Gergő.

Gólszerzők: Imrei M. (25.), illetve Jakabfi M. (18.), Németh D. (31.), Kurdi B. (45.), Ferenczi M. (48.), Albrecht B. 2 (54. és 88.).

Kiállítva: Keresztény G. (Segesd) a 38. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd–Kadarkút 10–0 (6–0).

A Tab–Csurgó ifjúsági mérkőzésen 5–1 (1–1) arányú csurgói vendégsiker született.

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista: 1. Bradics Tamás (Marcali) 36 gól; 2. Vukan Nikolics (Nagyatád) 26 gól; 3. Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 23 gól; 4. Laczkó Dávid József (Toponár) 22 gól; 5. Decsi Richárd (Toponár) 21 gól; 6–8. (holtversenyben) Németh János Attila (Balatonlelle), Kollega Krisztián (Juta) és Boros Tamás (Csurgó) 19 gól; 9. Balogh László (Marcali) 18 gól; 10–14. (holtversenyben) Horváth Péter (Nagyatád), Kelemen Kevin (Balatonlelle), Ivusza Gábor (Toponár), Pető Tamás (Toponár) és Tompa István (Barcs) 17 gól; 15–17. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád), Márton András (Nagybajom) és Simon Róbert (Kadarkút) 16 gól; 18–21. (holtversenyben) Babai Gábor (Nagybajom), Palkovics Tamás (Kadarkút),Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) és idősebb Virágh Krisztián (Öreglak) 14 gól; 22. Weimann Richárd (Nagybajom) 13 gól; 23. Szántó Bence (Kaposfüred) 12 gól; 24–25. (holtversenyben) Beke András (Balatoni Vasas) és Kálazi Tamás Bálint (Balatoni Vasas) 11 gól; 26–29. (holtversenyben) Kollár Dominik (Nagyatád), Varga András Domonkos (Nagybajom), Sárközi Kevin Domonkos (Kadarkút) és Ellis Samuel Ato (Kadarkút) 10 gól.