Karate

2024.05.27. 10:22

Több mint 800-an versenyeztek a karate magyar bajnokságon

A szombaton és vasárnap az UTE Megyeri úti Jégcsarnokában rendezték meg az idei WKF Karate Magyar Bajnokságot.

A versenyen, amelyen 61 klub több mint 800(!) versenyzője indult, formagyakorlat (kata) és küzdelem (kumite) versenyszámokban, egyéniben és csapatban, gyermek, ifjúsági, kadet, junior, U21, felnőtt, master és para-karate kategóriákban avattak bajnokokat. A mb-n a két hete Európa-bajnoki címet szerzett Tadissi Martial kivételével gyakorlatilag a teljes magyar versenyzői élmezőny tatamira lépett.

A verseny megnyitó ünnepségén díjazták az elmúlt időszak nagy világversenyein - a nagysikerű őszi budapesti világbajnokságon, a februári grúziai korosztályos Eb-n és a májusi horvátországi felnőtt kontinensviadalon - érmes magyar versenyzőket. A díjazottak között volt a budapesti vb-n ezüstérmet nyert Hárspataki Gábor, az ugyanott para-karatéban világbajnoki címet szerzett Kákosy Olívia és a közelmúltbeli Eb-n aranyérmes Tadissi Martial. Utóbbi kivételével a kitüntetettek versenyeztek is a hétvégén. Emellett Dr. Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke elbúcsúztatta a versenyzői pályafutásukat befejező, korábban sok szép sikert elért Sterck Laurát és Anti Zsuzsannát.

Helyenként kifejezetten jó színvonalú, és izgalmas mérkőzéseket hozó magyar bajnokságon a nagy nevek közül a férfiaknál Hárspataki Gábor ezúttal is magabiztosan végzett a 75 kg-os súlycsoport élén, formagyakorlatban pedig Nagy Botond immár 11-dik magyar bajnoki címét nyerte. Szintén 11-dik alkalommal állhatott fel a dobogó tetejére az 50 kg-os Molnár Réka a nőknél, és szintén hozta a papírformát Ilankovic Alexandra (68 kg) és Fleischer Dóra (+68 kg).

A para-karatésoknál az esélyesek közül Kákosy Olívia és Csatári János szép nemzetközi eredményeik mellé újabb magyar bajnoki címet gyűjtött be.