Labdarúgás

2017.08.13. 20:01

Hazai vereség két vitatható bírói ítélettel

Az újonc győriek nyerni tudtak Siófokon, akiknek ez volt az első bajnoki sikerük. A siófokiak másodszor maradtak egymás után rúgott gól nélkül, így pedig nehéz nyerni, illetve pontot szerezni.

Magabiztos sikert aratott az újonc Győr Siófokon, mely végig dominált a mérkőzésen, úgy tudtak két góllal nyerni, hogy Balajczának még két remek védést is be kellett mutatni a mérkőzésen. A másik oldalon Gyurákovicsnak viszont csak akkor akadt dolga, amikor eldőlt a mérkőzés, igaz kétgólos vendég előnynél azonban remekül kapott bele Elek fejesébe góltól mentve meg együttesét. Az más kérdés, hogy ez volt a balatoniak első kaput is eltaláló kísérlete, amire több mint nyolcvan percet kellett várni…

A siófokiaknak ez volt a harmadik bajnokijuk és mindössze egy találatot értek el, ami nem a legjobb mutató, ráadásul az is pontrúgás után született. Érdekesség, hogy hiába birtokolták többet a labdát, játszottak fölényben a vendégek, a vezető góljuk helyzet nélkül, egy szabadrúgás után jött össze, melynél a lepattanót jobban reagálták le. A zöld-fehérek az egész meccsen frissebbnek, dinamikusabbnak tűntek, a párharcokat is rendre megnyerték. Igaz, a televíziós visszajátszás szerint nem volt szabályos az első góljuk, viszont Kovács beadása utáni Elek fejesgólt érvénytelenítette Dolnegó játékvezető, pedig úgy tűnt első mozdulatával megadta a találatot..

– Az első félidőben kiegyenlített játékot hozott, ám volt két olyan momentum ebben a játékrészben, ami döntően befolyásolta a mérkőzést – mondta Disztl László, a BFC Siófok vezetőedzője, aki arra utalt, hogy a győriek vezető gólja előtti, szabadrúgás utáni szituációt les előzte meg, míg szerinte Elek teljesen szabályos gólt fejelt. – A fordulás után próbáltunk gólt szerezni, második találat pontot tett a meccs végére.

A forduló további eredményei: Budaörs–Dorogi FC 2–2, Budafoki MTE–Soroksár SC 1–1, Szolnoki MÁV FC–Kazincbarcika SC 0–0, Vác FC–Szeged 2011-Grosics Akadémia 1–0, Ceglédi VSE–Soproni VSE 2–0, Kisvárda Master Good–Zalaegerszegi TE 1–0. A Békéscsaba 1912 Előre–MTK Budapest, az Aqvital FC Csákvár–Credobus Mosonmagyaróvár és a Gyirmót FC Győr–Nyíregyháza Spartacus FC találkozók lapzártánk után értek véget.

Nem megy a gólszerzés Farkaséknak

Merkantil Bank Liga NB II. – 3. forduló

BFC Siófok–WKW ETO FC Győr 0–2 (0–1)

Siófok, Városi Stadion, 1000 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Pápai Zoltán, Vad Anita).

BFC Siófok: Balajcza – Szilágyi (Balogh B., 77. p.), Lorentz, Hidvégi, Farkas N. – Gál M., Lázár Zs. (Erőss, 60. p.) – Nagy D., Petneházi, Kovács D. (Bévárdi, a szünetben.) – Elek B. Vezetőedző: Disztl László.

WKW ETO FC Győr: Gyurákovics – Boszorád, Nagy Á., Debreceni, Rokszin – Szatmári (Tajthy T., 85. p.) , Pongrácz – Szimcso, Bagi, Beliczky (Zamostny, 73. p.) – Erdélyi (Kabát, 75. p.). Vezetőedző: Bekő Balázs.

Gólszerzők: Nagy Á. (29. p.), Zamostny (80. p.).