győzelem!

2021.01.26. 20:17

A Diamant nyerte meg a kuparangadó első felvonását

Négy szettben, 3–1-re verte az 1. MCM-Diamant KNRC a Vasas Óbuda együttesét a Kaposvár Arénában a női röplabda Magyar Kupa elődöntőjének odavágóján.

Fotó: Muzslay Péter

A Vasas Óbuda együttesét fogadta az 1. MCM-Diamant Kaposvár a női röplabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A két együttes az Extraliga alapszakaszában egyszer már összecsapott a somogyi megyeszékhelyen, akkor a vendégek örülhettek. A hazaiaknál bemutatkozhatott az ukrán-azerbajdzsáni center Olena Kharchenko, aki a szerb Dubravka Djurics helyére érkezett. A piros-kékek játékoskeretében is történt változás: Jennifer Nogueras elköszönt, s az angyalföldiek a 24 esztendős török feladót, Sila Caliskant igazolták le pótlására, valamint szerződtettek még egy görög centert is, Aikaterina Giotát.

Alaposan állva hagyta ellenfelét a házigazda, mely hamar hatpontos előnyre tett szert, a vendégek azonban Jakub Gluszak időkérése után rendezték soraikat és két egységre felzárkóztak. Óriási, rangadóhoz méltó küzdelem zajlott a pályán, minden egyes labdáért kőkeményen meg kellet dolgozni a feleknek. Szűcs Kinga pimasz ejtésekkel és óriási bombákkal segítette csapatát és a friss igazolás Olena Kharchenko is kitett magáért. A hajrához is kart karba öltve érkezett a két rivális, ám a végét a Diamant bírta jobban, így megnyerte az első szettet.

A második játszma elején alaposan beragadtak a kaposváriak, s ezt az angyalföldiek könyörtelenül kihasználták. Minden hibát azonnal pontra váltottak, s elléptek riválisuktól. Szűcs és Klisura ütéseivel, valamint Kump jó szerváival lopóztak közelebb a somogyiak, de hiába, amikor elérhető közelségbe került az egyenlítés, a Vasas mindig tudott váltani, így behúzta az etapot.

A folytatás aztán már úgy alakult, ahogy azt a hazaiak eltervezték, sorra vezette az MCM a szebbnél szebb támadásait és védekezésben is ellenfele fölé nőtt. Kharchenko toronyként magasodott a háló fölé és a csapatkapitány Király-Tálas is kiosztott egy méretes blokkot. Matics is feliratkozott a pontszerzők közé, mely után már 12 volt közte, a felvonás végére pedig Helics tett pontot.

A negyedik, s mint utóbb kiderült utolsó játékrész a kaposváriakról, pontosabban a védekezésükről szólt. Az angyalföldiek egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a kiváló somogyi blokkokkal, így egyre nagyobb hátrányba kerültek. Kumpék pedig egyre magabiztosabbak lettek támadásban is és meggyőző játékkal zsebeltek be újabb részsikerüket, s ezzel együtt győzelmet is.

Kitűnő húzásnak bizonyult Olena Kharchenko leigazolása, hiszen a kiváló center tizenhét pontot szerzett, úgy hogy nyolcat(!) blokkból szorgoskodott össze. Óriási nyereség lehet a folytatásra az ukrán-azerbajdzsáni röplabdázó, akivel sokkal biztosabbá vált a somogyiak védekezése.

1. MCM-Diamant Kaposvár–Vasas Óbuda 3–1 (23, -22, 12, 20)

Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Mezőffy, Halász.

1. MCM-Diamant Kaposvár: Bodovics (2), Helics (19), Klisura (15), Kharchenko (17), Király-Tálas (4), Szűcs K. (10). Csere: Szpin, Hegyi (liberók), Kump (2), Matics (7), Szedmák (-), . Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

Vasas Óbuda: Zernovic (11), Giota (4), Gamma (16), Török (17), Strunjak (5), Fábián F. (4). Csere: Juhár D. (libero), Kiss G. (1), Takács D. (1), Caliskan (-), Windisch (1). Vezetőedző: Jakub Gluszak.

A mérkőzés alakulása.

1. játszma: 2–0, 5–2, 9–3, 10–8, 13–10, 15–11, 17–14, 19–19, 21–19, 23–21, 25–23 – 28 perc.

2. játszma: 0–2, 1–4, 3–6, 3–9, 6–12, 9–12, 11–13, 13–18, 14–20, 16–21, 20–21, 21–23, 22–25 – 26 perc.

3. játszma: 2–1, 6–2, 8–3, 10–3, 12–3, 14–4, 17–6, 19–8, 20–9, 21–11, 23–11, 25–12 – 20 perc.

4. játszma: 1–2, 4–4, 7–7, 8–7, 9–9, 11–9, 12–10, 15–10, 17–11, 18–13, 21–15, 23–15, 25–20 – 27. perc.

A visszavágót február 9-én, kedden 18 órakor rendezik a Vasas otthonában.

Fotók: Muzslay Péter