RÖPLABDA

2021.04.18. 20:43

Az ország negyedik legjobb csapata a Diamant

A negyedik helyen zárta a női röplabda Extraligát az 1. MCM-Diamant Kaposvár, miután a bronzéremről döntő utolsó mérkőzésen kikapott a vendég Vasas Óbudától.

Utoljára feszült egymásnak a női röplabda Extraliga bronzérméért folytatott küzdelemben az 1. MCM-Diamant KNRC és a Vasas Óbuda, lévén a mérkőzés előtt 2–2-re állt az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása. Mindkét csapat egyszer-egyszer tudott nyerni idegenben, de mivel a Király-Tálas Zsuzsannáék végeztek előrébb a pontvadászat alapszakaszában, így őket segítette a pályaelőny, tehát a mindent eldöntő ütközetnek a Kaposvár Aréna adott otthont. Ráadásul ez az összecsapás volt az élvonalbeli szezon utolsó meccse, hiszen a FATUM Nyíregyháza–SWIETELSKY-Békéscsabai RSE aranycsata úgy ért véget, hogy el sem kezdődött. A BRSE ugyanis a sok beteg játékosa miatt feladta a küzdelmet.

A vendégek kezdték sokkal jobban a mérkőzést és Strunjak, valamint Gamma vezérletével hamar ötpontos előnyre tettek szert, s Zernovic blokkja után már időt is kért Szasa Nedeljkovics. Előbb Matics, majd Kliszura és Helics is villant, így közelebb lopózott a házigazda, ezért Jakub Gluszak is magához rendelte játékosait. De ez sem törte meg a Diamant lendületét, mely 14–14-nél utolérte riválisát, sőt Kump sánca után a vezetést is átvette. Óriási csata zajlott a pályán, minden egyes pontért keményen meg kellett küzdeni, így a lehető legrosszabbkor, a hajrához közeledve, jöttek a hazai hibák, hiszen ezek megpecsételték a szett sorsát.

A második játszmában aztán az történt a pályán, amit a pályaválasztó akart. Szigorított védekezésén a házigazda, mely a nyitásfogadásokban is jelentősen feljavult, ami azt eredményezte, hogy a támadásaik sokkal hatékonyabbak voltak. Ezzel pedig nem tudtak mit kezdeni a fővárosiak, így a Kaposvár magabiztosan hozta az etapot.

A folytatásban kicsit beragadtak a somogyiak, de nem hagyták, hogy riválisuk ellépjen tőlük. Fokozatosan tapadtak ellenfelükre, de amint elérhető közelségbe került az egyenlítés, mindig tudott váltani a Vasas, ám Kliszura méretes takarója után megtört a jég (12–12). A minimális vezetés maradt a piros-kékeknél és fej fej mellett érkezett a két alakulat a játszma végéhez is, melyet a budapestiek bírtak jobban és egy felvonásra kerültek a bronzéremtől.

Ám ehhez volt egy-két szava a Diamantnak is, mely ismét bebizonyította, egy pillanatra sem adja fel. Mozgósították utolsó erőtartalékaikat és szinte állva hagyták a vendégeket. Bodovics Hanna hatalmas sánca után már tíz pont volt a két együttes közötti különbség, a vizitálók ugyan jelentősen lefaragták tetemes hátrányukat, ám Maticsék sikere és ezzel együtt egalizálása már nem forgott veszélyben.

A mindent eldöntő, ötödik – tizenöt pontig tartó – játékrész elején úgy tűnt, révbe érhetnek a somogyiak, ám a térfélcserére már az óbudaiaik vonulhattak egységnyi előnnyel. Török bombája és Kalicanin remek megmozdulásának köszönhetően pedig már 8–11 állt a táblán. Küzdöttek becsülettel a hazaiak, ám a fővárosiak sokkal frissebbek voltak és ez a kiélezett szituációkban döntőnek bizonyult, így a Vasas megnyerte a szettet és ezzel együtt a meccset, valamint a bronzérmet is.

A vereség ellenére, minden dicséretet megérdemelt az 1. MCM-Diamant Kaposvár, mely kiváló szezont tudhatott a háta mögött. Hiszen a Magyar Kupában – történetük első érmét szerezve – felállhattak a dobogóra, míg a nemzetközi porondon alaposan túlteljesítették a célkitűzést, hiszen a Challenge-kupában is bronzérmet szereztek. A honi pontvadászatban a legjobb négy volt az elvárás a csapat felé, s ezt is teljesítették a lányok, sőt. Úgy volt reális esélyük a harmadik pozíció megszerzésére, hogy a kezdőcenterükre, Olena Kharchenkóra a rájátszás második körétől nem számíthattak.

1. MCM-Diamant Kaposvár–Vasas Óbuda 2–3 (-19, 16, -24, 21, -13)

Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Adler, Tillmann.

1. MCM-Diamant Kaposvár: Király-Tálas (5), Matics (15), Bodovics (7), Helics (22), Kliszura (23), Kump (6). Csere: Szpin (libero), Tóth J. (), Szedmák (). Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics. Másodedző: Böcz Dávid.

Vasas Óbuda: Zernovic (9), Kalicanin (14), Popovics-Gamma (25), Török (15), Strunjak (10), Fábián (-). Csere: Juhár D. (libero), Kiss G. (6), Takács D. (-), Caliskan (2), Windisch (1). Vezetőedző: Jakub Gluszak. Másodedző: Krystian Pachlinski.

A mérkőzés alakulása

1. játszma: 0–2, 1–5, 3–6, 3–8, 5–9, 7–12, 10–13, 12–14, 15–14, 17–15, 18–18, 19–20, 19–23, 19–25 – 28 perc.

2. játszma: 1–2, 3–4, 5–4, 7–5, 9–5, 11–7, 14–7, 17–12, 19–13, 20–14, 23–16, 25–16 – 25 perc.

3. játszma: 2–1, 4–5, 4–8, 7–9, 10–11, 12–12, 13–15, 15–17, 17–17, 19–19, 21–22, 22–23, 24–26 – 30 perc.

5. játszma: 2–0, 4–1, 4–4, 7–7, 8–9, 8–11, 9–13, 11–13, 13–15 – 21 perc.

A bronzpárharc végeredménye 3–2 a Vasas Óbudának.