labdarúgás

2021.04.06. 07:40

Nyolc gólig meg sem állt a Nagybajom Somogyjádon

A Balatoni Vasas két góllal győzte le hazai pályán a Juta csapatát a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokság tizennyolcadik fordulójában.

Molnár Gábor

A játéknap rangadóján a Marcalit látta vendégül a bajnoki címre is esélyes Kadarkút.

A hazaiak az első félidő hajrájához közelítve Németh Dávid révén szerezték meg a vezetést, majd a 69. percben Vodicska Bence megduplázta együttese előnyét, a kegyelemdöfést pedig a rendes játékidő utolsó percében Ferenczi Dávid vitte be a vendégeknek. Ezzel a győzelemmel a Kadarkút átvette a vezetést a megye egyben, igaz eggyel többet játszott, mint az a Balatonkeresztúr, mely ezt a játéknapot kénytelen volt kihagyni. A Balatoni Vasas a mindenkire veszélyes Jutát fogadta és Sarkanti Márk, valamint Szarka Levente István góljával végül legyőzte Tóth Norbert vezetőedző együttesét, így az első két fordulóban elszenvedett vereség után két sikerrel folytatta szereplését a tóparti gárda. A Segesd is nagyon fontos pontokat gyűjtötte be, ráadásul idegenben, a Csurgó vendégeként.

A Tab az utóbbi három fordulóban diadalt aratott Somogysárdot fogadta, s jól kezdtek a hazaiak, hiszen Kecskés Balázs a 19. percben gólt lőtt, a folytatásban azonban jött hidegzuhany... A 32. és az 52. perc között ugyanis négyszer mattolta a tabiakat, a sort Ato nyitotta, majd Kuti Krisztián következett, őt Házi Ádám követte, végül pedig ismét Kuti Krisztián iratkozott fel a góllövők közé. Ezután azonban a vendéglátók percei következtek, hiszen Vida András és Pete Krisztián révén minimálisra csökkentette hátrányát Ladiszlai Krisztián vezetőedző egylete, ám a slusszpoén elmaradt, így a végén a vizitálók örülhettek.

A legtöbb gólt a Somogyjád–Nagybajom összecsapás hozta, s ez nem a sereghajtó házigazdának volt köszönhető, ők ugyanis egyetlen egyszer sem zörgették meg a hálót, a vendégek viszont már az első félidőben kettőt is vágtak. A fordulás után Román Péter saját kapusát mattolta, majd jött Vető Ákos és Gergulás Ferenc, aki egymaga háromszor szomorította el a hazaiakat, igaz nem klasszikus mesterhármast lőtt, hiszen egyszer Weimann Richárd is betalált. Ezzel a sikerrel a Nagybajom feljött a harmadik helyre, míg a Somogyjád továbbra is az utolsó úgy, hogy tizenhét forduló alatt mindössze két egységet gyűjtött. Ők kapták a második legtöbb gólt, szám szerint hetvenötöt és ők rúgták a legkevesebbet, tizenhármat.

A fordulóból két mérkőzést kellett későbbi időpontra halasztani, a Toponár–Balatonkeresztúr és a Balatonlelle–Hetest.

A 18. forduló eredményei:

Balatoni Vasas–Juta 2–0 (1–0)

Siófok, zárt kapuk mögött. V.: Posza.

Balatoni Vasas SE: Bagi B. – Ábrahám B., Sarkanti M., Unger P. (Horváth Gy. a 84. percben), Török D. (Szarka L. a 37. percben), Polgár B., Kovács N., Balogh G. (Derdák Sz. a 87. percben), Schütz D., Lakatos B., Agulanna M. (Abdulsalami S. a 78. percben). Vezetőedző: Vida András.

Juta: Vajda K. – Zentai A., Keresztes F., Jovánczai I., Tóth N., Vadas Z., Böjte P., Makai M. (Korcsmár I. a 19. percben), Tóth M. (Horváth M. az 55. percben), Kovács R. (Trimmel P. a 79. percben), Dervalits S. Vezetőedző: Tóth Norbert.

Gólszerzők: Sarkanti M. a 40. percben, Szarka L. az 58. percben.

Kiállítva: Polgár B. a 84. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas–Juta 1–1.

Csurgó–Segesd 1–3 (0–0)

Csurgó, zárt kapuk mögött. V.: Knézics.

Csurgó: Beke Bence – Dingó D., Beke Bálint, Soós G., Bódis G., Markos P., Boros T. (Hadi R. a 63. percben), Holoda M., Fábián L. (Hadi Sz. a 63. percben), Pákai G., Kiss M. Vezetőedző: Beke Lajos.

Segesd: Imrei R. – Kolló M. (Horváth Z. a 77. percben), Keresztény G., Horváth A., Horváth M., Lakosa M., Juhász Dezső, Patak B., Ámon B., Csatlós D. (Gerlecz B. a szünetben), Juhász Dávid. Vezetőedző: Bérdi József.

Gólszerzők: Kiss M. a 85. percben, illetve Pákai G. az 53. percben (Öngól), Horváth Z. a 87. percben, Gerlecz B. a 90. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó–Segesd 8–0.

Kadarkút–Marcali 3–0 (1–0)

Kadarkút, zárt kapuk mögött. V.: István J.

Kadarkút: Strublics J. – Simon R., Kovács K., Vodicska B. (Baán D. a 80. percben), Ferenczi M., Nemes P., Pandur Á., Kampf R. (Tollár J. a 75. percben), Banicz B. (Jakabfi M. a 70. percben), Kovács G. (Ferenczi D. a 88. percben), Németh D. Vezetőedző: Pandur Ádám.

Marcali: Parragi O. – Androsics A., Kardos E., Bojtor N. (Harcz B. a 42. percben), Varga B., Czobor D. (Ács D. a 70. percben), Szabó D., Szalai N., Szegi Á., Bojtor B., Balogh B. Vezetőedző: Kardos Ernő.

Gólszerzők: Németh D. a 38. percben, Vodicska B. a 69. percben, Ferenczi D. a 90. percben.

Kiállítva: Parragi O. a 41. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Kadarkút–Marcali 0–6.

Tab–Somogysárd 3–4 (1–3)

Tab, zárt kapuk mögött. V.: Takács M.

Tab: Horváth J. – Naász B., Kiss G., Kispál P. (Németh D. a 67. percben), Magas V., Kecskés B., Vida A., Tábori T., Pete K., Tábori B. (Kleiber Z. a 19. percben) Vezetőedző: Ladiszlai Krisztián.

Somogysárd: Horváth N. – Páger D. (Ágoston M. a 40. percben), Páger B., Baranyai D. (Nagy A. a 90. percben), Kulcsár K., Kuti R. (Heinczinger K. az 56. percben), Kuti K., Ato (Németh Á. a 82. percben), Zalivadnis P. (Kuti S. a szünetben), Orbán R., Házi Á. Vezetőedző: Weimann Gábor.

Gólszerzők: Kecskés B. a 19. percben, Vida András a 66. percben, Pete K. a 72. percben, illetve Ato a 32. percben, Kuti K. 2 (a 38. percben és az 52. percben – a másodikat 11-esből), Házi Á. a 41. percben.

Az ifjúsági mérkőzés elmaradt.

Somogyjád–Nagybajom 0–8 (0–2)

Somogyjád, zárt kapuk mögött. V.: Erdelecz.

Somogyjád: Tompa L. – Orosházi B., Varga A., Madeira-Lopes C., Horváth F., Vezér M. (Koleszár T. a szünetben), Görcsi S., Román P., Ferencz M., Árbogászt A. Vezetőedző: Hanusz János.

Nagybajom: Czeferener R. – Fodor T., Kolumbán E., Gergulás F., Tompa I., Nemes Gy., György Zs. (Ribarics R. az 56. percben), Weimann R., Horváth P. (Horváth B. a 71. percben), Vető Á., Cséfalvay D. (Ábrahám R. az 56. percben). Vezetőedző: Horváth Péter.

Gólszerzők: Fodor T a 31. percben, Horváth P. a 39. percben, Román P. a 49. percben (öngól), Vető á. az 51. percben, Gergulás F. 3 (az 57. percben, a 66. percben és a 90. percben), Weimann R. a 87. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyjád–Nagybajom 0–9.

Így folytatják

A hétvégén a 19. fordulóval folytatódik a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokság, a mérkőzések 16.30 órakor kezdődnek.

Szombat: Marcali–Hetes, Nagybajom–Toponár, Kadarkút–Somogyjád. Vasárnap: Juta–Csurgó, Somogysárd–Balatoni Vasas, Balatonkeresztúr–Tab.

A Segesd–Balatonlelle mérkőzést május 12-ére halasztották.

Mesterlövészek

A góllövőlista élcsoportja: 1. Benke Bálint (Balatonlelle) 14 gól, 2. Horváth Milán (Balatonkeresztúr) és Németh Norbert (Toponár) 13-13 gól, 4. Kuti Krisztián (Somogysárd) és Orsós Viktor Márk (Toponár) 12-12 gól, 6. Decsi Richárd (Toponár) és Körmendy Kevin Tamás (Balatonlelle) 11-11 gól, 8. Gergulás Ferenc (Nagybajom), Juhász Dávid (Segesd) és Kovács Krisztián (Kadarkút) 10-10 gól.