LOVASSPORT

2021.06.25. 10:12

Bajnoki minősítést értek a legjobb gyakorlatok

A kaposvári Lovasakadémia SC pályáin rendezték meg a Pannon kupa korosztályos lovasverseny második fordulóját.

Kun Zoltán

A lovasok az érmes helyezések mellett az országos bajnoki minősüléshez elegendő pontszámokért is küzdöttek. A viadalon a nagy hőséggel is meg kellett küzdeni az indulóknak.

A Pannon-kupa második fordulóján is futószáras versenyszámban, valamint díjlovaglásban és díjugratásban indultak a különböző korosztályok képviselői. Összesen tizenkét versenyszámban hirdettek eredményt.

A Pannon-kupa 2. fordulójának dobogós eredményei

Díjlovaglás – előkezdő 1. feladat, kezdő gyerek: 1. Steller Réka Virág (Csoda nevű lóval, Viktória SC). Előkezdő gyerek. 1. Makarész Julianna (Kabala, Korona Póni Klub), 2. Rapatyi Júlia (Szeszély, Mámor SE), 3. Sabján Réka (Néró, Mámor SE). Előkezdő 1. feladat, ifi.: 1. Kun Anna (Steko Oreo, Korona Póni Klub), 2. Zólyomi Lara (Ében, egyéni induló), 3. Rébay Hanna Rebeka (Villám, Csillagtanya).

Kezdő ifi 1. feladat, kezdő ifi (C2): 1. Horváth-Fáró Anna (Pityke, Panka Póni Klub), 2. Németh Anita (Birkenhof’s Eclipse, Panka Póni Klub), 3. Szép Szófia (Etna, Korona Póni Klub).

Haladó 1. feladat, ifi. (B1): 1. Varga Szabina (Axel, Kentaur Lovas Alapítvány, 2. Németh Anita (Birkenhof’s Eclipse, Panka Póni Klub), 3. Kiss Izabell (Granada, Hatvani Farm).

Kezdő gyerek 1. feladat (C1), kezdő gyerek: 1. Igali Fanni (Lackó, Viktória SC), 2. Koczka Fanni (Steko Oreo, Korona Póni Klub), 3. Luki Dóra (Ame­tyst, Panka Póni Klub).

Előkezdő 2. feladat (D1), kezdő gyerek: 1. Horváth-Fáró Emma (Midnight, Panka Póni Klub), 2. Luki Dóra (Ame­tyst, Panka Póni Klub), 3. Zah­radnyik Emma (Bella, Alam Lovas Egyesület). Kezdő ifi.: 1. Horváth-Fáró Anna (Pityke, Panka Póni Klub), 2. Horváth Zita (Kán, Viktória SC), 3. Spingár Réka (Csoda, Viktória SC). Előkezdő gyerek: 1. Marton Gergő (Bourbon, Korona Póni Klub), 2. Rapatyi Júlia (Néró, Mámor SE), 3. Biczó Viktória Emma (Bourbon, Korona Póni Klub). Előkezdő ifi.: 1. Zólyomi Lara (Villám, egyéni induló), 2. Takács Míra (T. Toto, Hatvani Farm).

Futószár, Fsz. 1. feladat, 7–9. évesek: 1. Horváth Flóra (Villám, Csillagtanya). 10–12 évesek: 1. Lóki Loretta (Claudia, Korona Póni Klub), 2. Szabó Panna (Claudia, Korona Póni Klub), 3. Lassu Franciska (Claudia, Korona Póni Klub). Fsz. 2. feladat, 4–6 évesek: 1. Hatvani Zoé (Holly, Hatvani Lovas Farm). 7–9 évesek: 1. Novák Eszter (Villám, Csillagtanya). 10–12 évesek: 1. Kőműves Dalma Hajnalka (Claudia, Korona Póni Klub), 2. Kovács Anna (Claudia, Korona Póni Klub), 3. László Léna (Gina, Korona Póni Klub).

Díjugratás PKX – nyitott: 1. Szakács Roxána Zsófia (Girlstar Del Tiglió, Taszári Vitál Lovas SC), 2. Szarka Ágnes Zsófia (Letti, Lovasakadémia SC), 3. Spingár Réka (Kán, Viktória SC).

PK1 Póni 2 kategória kezdő ifi.: 1. Pataki Luca (Kabala, Korona Póni Klub).

PK1 nagy ló kategória kezdő gyerek: 1. Szakács Roxána Zsófia (Girlstar Del Tiglió, Taszári Vitál Lovas SC). PK 2. Póni 2 (138–148 cm-es akakadályok): 1. Pataki Luca (Kabala, Korona Póni Klub).

PK3 nagyló kategória (149 cm-es akadályoktól): 1. Szellár Emese (Kutuzov, Csömöri LTKE). Kun Zoltán

A nagy hőséggel is meg kellett küzdeniük a kaposvári verseny résztvevőinek

Szép Szófia díjlovaglásban szerzett bronzérmet Etna nyergében a kaposvári versenyen

Fotó: MW

Ezek is érdekelhetik