Labdarúgás

2021.12.07. 11:31

Az Öreglak lett az őszi bajnok

Háromgólos hátrányból állt fel, s végül nyert 5–4-re az őszi bajnok Öreglak Medosz SE a Balatonszabadi otthonában a Somogy megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában.

Molnár Gábor

A Kaposfő–Kaposfüred mérkőzésen az 56 esztendős Szován János védte a vendégek kapuját, akik végül kapott gól nélkül, 2–0-ra nyertek. Rangadót rendeztek Balatonszabadiban, ahová a listavezető érkezett. Ifjabb Kovács Károlyék szerezték meg a vezetést, ám a házigazda az 58. percben 4–1-re vezetett. Az öreglakiak azonban indítottak egy nagy hajrát és végül 5–4-re nyertek.

Buzsák KSE–Kiskorpád 0–2 (0–0)
Buzsák. V.: Golubics.
Buzsák KSE: Csekk Sz. – Insperger Zs., Szilágyi Sz., Hatos P. (Pántics Sz. a 68. percben), Fehér B., Czink M., Babina Zs. (Matucza Á. az 56. percben), Molnár M., Mezriczki Z., Drubi G., Proity R. (Zakarisás T. a 82. percben). Vezetőedző: Perusza Balázs.
Kiskorpád: Liska J. – Blinczki Á., Tamás R., Nagy K., Hortobágyi B., Blinczki D., Büki B., Pór Z., Szabó Zs., Sznopek B., Dózsa R. Vezetőedző: Bogdán Gábor.
Gólszerzők: Blinczki Á. a 64. percben, Nagy K. a 81. percben.
Sárga lap: Proity R. a 76. percben, Insperger Zs. a 80. percben, illetve Tamás R. a 73. percben, Dózsa R. a 75. percben, Hortobágyi B. a 79. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsák KSE–Kiskorpád 2–4.

Kaposmérő SE–Kéthelyi SE 5–2 (5–0)
Kaposmérő. V.: Schell.
Kaposmérő: Hegedüs I. (Horváth Milán Richárd a szünetben) – Papp B. (Berta P. a szünetben), Szabó L., Bartos J., Orosz R. (Horváth M. a 60. percben), Halász R., Gazder D., Szira M., Franzi R. (Niklai Á. a 60. percben), Magyar Z., Tabi T. Vezetőedző: Juhász András.
Kéthely: Sipos D. (Insperger Á. a szünetben), Kolozs L., hajdu I., Buzsáki Á., Hodorics D. (Szentes M. az 52. percben), Török Á. (Fejes P. a szünetben), Kórosi P., Török Á., Bakonyi D., Kisharmadás E., Kormos A. Vezetőedző: Nikula András.
Gólszerzők: Halász R. 2 (a 26. percben és a 44. percben), Szira M. a 28. percben, Kolozs L. a 31. percben (öngól), Tabi T. a 41. percben – büntetőből, illetve Fejes P. az 58. percben, Török R. a 83. percben.
Kiállítva: Szabó L. a 48. percben.
Sárga lap: Sipos D. a 40. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő–Kéthely 0–3.

1926 PSE Fonyód–Zamárdi Petőfi SE 0–2 (0–1)
Fonyód. V.: Takács M.
1926 PSE Fonyód: Varga B. – Kuti R., Kádár A. (Molnár T. a 83. percben), Tollár J., Bogdán K., Varga D., Francsics R. (Krezinger Á. a 81. percben), Graszl N., Horváth P. (Kristóf Gy. a 65. percben), Rácz M., Görcsi S. (Gácsi D. a 73. percben). Vezetőedző: Graszl Norbert.
Zamárdi Petőfi SE: Pápes M. – Venczli L., Nagy M., Olasz B., Hodola T., Horváth G., Samu A., Mészárovics F., Huszár T., Barta D., Bauer A. Vezetőedző: Kiss Ákos.
Gólszerző: Bauer A. 2 (a 44. percben és a 72. percben)
Kiállítva: Bogdán K. a 94. percben.
Sárga lap: Varga B. a 31. percben, illetve Bauer A. a 31. percben, Olasz B. a 39. percben, Huszár T. az 57. percben, Nagy M. a 70. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: 1926 PSE Fonyód–Zamárdi Petőfi SE 2–1.

Somogyjád SZSE– Dél-Balaton FC 0–0
Somogyjád. V.: Horváth Á.
Somogyjád SZSE: Tánczos R. – Horváth R., Nemes P. (Balogh B. a szünetben), Németh J., Bosnyák Á., Horváth F. (Nagy I. a 65. percben), Komáromi M. (Varga D. a 86. percben), Ferencz M., Palkovics J., Cser G., Árbogászt A. Vezetőedző: Hanusz János.
Dél-Balaton FC: Závec A. – Schmicli N., Galgóczi K., Böröczky B., Bíró B., Majoros B., Horváth B., Vajna Cs., Herczeg M., Réti A., Grübl Z. Vezetőedző: Horváth Bence.
Sárga lap: Cser G. a 34. percben, Palkovics K. a 85. percben, illetve Vajna Cs. a 7. percben, Bíró B. a 31. percben, Grübl Z. a 32. percben, Majoros B. az 54. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyjád SZSE–Dél-Balaton FC 2–1.

Balatonszabadi SE–Öreglak Medosz SE 4–5 (2–1)
Balatonszabadi SE: Krisztin Botond – Szabó D. (Fenyvesi M. a szünetben), Jónás P., Szentpéteri L., Bárány Á. (baricz A. a 66. percben), Krisztin Balázs, Keszler Á. (Gyánó G. az 55. percben), Horváth T., Csapó B., Horváth M. (Szekeres M. az 52. percben), Késmárki T. (Szesztrás M. az 52. percben), Késmárki T. (Papp L. az 59. percben). Vezetőedző: Jónás Péter.
Öreglak Medosz SE: Bene D. – Kollár M., Valkó D., Hilcz J., Niklai D., Valkó T., Kovács T., Izsó A., Virágh Krisztián, Orsós G. (Varga E. az 57. percben), Virágh L. (Fazekas K. a 90. percben). Ifjabb Kovács Károly.
Gólszerzők: Késmárki T. a 28. percben – büntetőből, Jónás P. a 40. percben, Fenyvesi M. a 49. percben, Bárány Á. az 58. percben, illetve Valkó T. 3 (a 20. percben, a 75. percben, a 86. percben), Virágh Krisztián a 70. percben, Virágh L. a 74. percben.
Kiállítva: Jónás P. a 90. percben.
Sárga lap: Gyánó G. a 87. percben, illetve Virágh Krisztián a 43. percben, Hilcz J. a 61. percben, Kollár M. a 66. percben, Kovács T. a 80. percben, Izsó A. a 84. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszabadi SE–Öreglak Medosz SE 5–0.

Böhönye KSE–Balatonföldvári SE 3–0 (2–0)
Böhönye. V.: Hegyi A.
Böhönye KSE: Vass J. – Sipos A., Banicz R., Farkas T. (Göbölös B. a 79. percben), Garai B., Garai B. (Piszker B. a 81. percben), Nagy A., Bakos M. (Garai N. a szünetben), Farkas Cs., Márton R., Mózes G. Vezetőedző: Nagy Attila.
Balatonföldvári SE: Kandó Zs. –Halász T., Tislér N., Schmidt G. (Steiner P. a 60. percben), Tóth D., Lakos J. (Illés K. a 76. percben), Nagy J., Porédos F., Nieselberger Á., Farkas P., Koseluk B. Vezetőedző: Farkas Zoltán.
Gólszerzők: Bakos M. a 19. percben, Farkas T. a 41. percben – büntetőből, Farkas T. a 78. percben – büntetőből.
Sága lap: Mózes G. a 27. percben, Garai N. az 58. percben, illetve Porédos F. a 41. percben, Nagy J. az 56. percben, Tóth D. a 87. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye KSE–Balatonföldvári SE 2–1.

Balatonberényi KSE– Karád SC 6–2 (2–0)
Balatonberény. V.: Godina J.
Balatonberényi KSE: Konkoly A. – Szép M., Nyári T., bakos Z., Bogdán A., Karancz K., Horváth D. (Kővári G. a 80. percben), Kiss P., Pernecz A., Bús D., Fenusz T. Vezetőedző: Nyári Tibor.
Karád SC: Huber D. – Szűcs J., Kovács B. (Torma G. a 28. percben), Strángli P., Encenplenner A., Somogyi Z., Komáromi B., Fábri Á., László J., Vajandt Gy. (Marics J. a szünetben), Vajandt K. Vezetőedző: Torma Zsolt.
Gólszerzők: Bogdán A. 2 (a 7. percben és a 74. percben), Kiss P. 3 (a 21. percben, a 48. percben és a 60. percben), Pernecz A. az 55. percben – büntetőből, Strángli P. 2 (a 62. percben és a 67. percben). Kiállítva: Nyári T. az 51. percben. Sárga lap: László J. az 53. percben, Torma G. az 59. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonberényi KSE–Karád SC 11–1.

Kaposfői Kiske– Kaposfüred SC 0–2 (0–1)
Kaposfő. V.: Böröczi.
Kaposfői Kiske: Sulcz R. – Herbel P., Herbel T. (Ölbei M. a szünetben), Gyenesei Z., Ács A. (Ottucsák Z. a 70. percben), Molnár M. (Springmann F. a 76. percben), Tábori G., Ivusza P., Szilvai T., Pencz V., Endre H. Vezetőedző: Nógely Péter.
Kaposfüred SC: Szován J. – Csiszár T. (Pápai T. a 76. percben), Horváth M., Dervalits S. (Hegedűs P. a 88. percben), Bunovácz A. (Horváth Gy. a 76. percben), Cser D. (Szabó M. a 66. percben), Belovics D. (Nikolausz G. a 87. percben), Makai M., Sárközi K. ( Kocsis P. a szünetben), Hornyák D., Károli Gy. Vezetőedző: Pál Gábor.
Gólszerzők: Sárközi K. a 17. percben, Szabó M. a 69. percben. Sárga lap: Herbgel T. a 2. percben, illetve Dervaltis S. a 25. percben, Hornyák D. az 52. percben, Károli Gy. a 82. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfői Kiske–Kaposfüred SC 0–4.

Lengyeltóti VSE– Mezőcsokonya SE 0–3 (0–1)
Lengyeltóti. V.: Cservölgyi Sz.
Lengyeltóti VSE: Izsák A. – Geiszt P., Sipos T., Sipos S., Ujváry E., Horváth T., Georgi R., Pamuki A. (Molnár A. a szünetben), Rack R., Kiss D., Szenyéri R. Vezetőedző: Sipos Zoltán. Mezőcsokonya SE: Iványi B. – Szabó A., Landek M., Papp M., Ceglédi Cs., Begovácz A. (Fazekas A. a szünetben), Bathó I., Rákosa J., Böszörményi R., Balogh L., Kuti S. Vezetőedző: Mátés Balázs. Gólszerzők: Ceglédi Cs. 2 (a 31. percben és a 74. percben), Kuti S. a 71. percben. Kiállítva: Papp M. az 58. percben. Sárga lap: Rack R. a 82. percben, Horváth T. a 89. percben, illetve Landek M. a 3. percben, Ceglédi Cs. az 58. percben, Kuti S. a 71. percben. Az ifjúsági mérkőzésen: Lengyeltóti VSE–Mezőcsokonya SE 3–2.
A góllövőlista élcsoportja: 1. Valkó Tibor Balázs (Öreglak Medosz SE) 21 gól, 2. Rack Róbert (Lengyeltóti VSE) 20 gól, 3. Virágh László (Öreglak Medosz SE) 18 gól, 4. Fenyvesi Márk (Balatonszabadi SE) és Galgóczi Károly (Dél-Balaton FC) 12-12 gól, 6. Bartos József (Kaposmérő SE), Kollár Marcell (Öreglak Medosz SE) és Németh József Tamás (Somogyjád SZSE) 11-11 gól.

Fotó: Németh Levente