Röplabda

2022.02.12. 20:18

Nem kaptak esélyt a diósgyőriek

Mindössze csak kilenc játékossal kelt útra az 1. MCM-Diamant Kaposvári NRC csapata az ország másik végében található Miskolcra, de a biztos győzelmük így sem forgott veszélyben.

A nyitó játszmának Wirth Annamária adta meg az alaphangját, aki csak az első felvonásban három ásszal kínálta meg a házigazda diósgyőrieket. Már a szett felénél 10 pont volt a kaposváriak előnye (3–13), ami a folytatásban csak tovább nőtt.

A második felvonásban is szorgosan termelte a pontokat Szedmák Réka és az azeri légiós Nikolina Boshnakova – a meccs végén mindkettőjük neve mögött igazságosan 14–14 egység állt –, s a belga  Nathalie Lemmens és és a csapatkapitány Tatjana Matics is egyre jobban belelendült. Az egykori Bajnokok Ligája-győztes horvát Ana Grbac sem akart kimaradni a pontgyárosok közül, Szpin Renáta pedig – mint ahogy azt szokta – most is jól oldotta meg a liberó szerepkörét. Bár vasárnap este Miskolcon csak epizódszerep jutott Hegyi Bianka Zsófiának és a saját nevelésű Budai Viktóriának, ők is megtették a pályán magukét.

A harmadik, utolsó felvonás volt a leghosszabb és a legszorosabb. A hazaiak 7–7-ig tartották a lépést kaposvári ellenfelükkel, majd elléptek a vendég somogyiak (13–20). A szett vége izgalmassá vált, ám végül az 1. MCM-Diamant lezárta a 65 percig tartó összecsapást.