Robog a Füred

2022.08.29. 10:55

A címvédő Balatonlellét is legyőzte az újonc Kaposfüred

Csak a Nagybajomi AC tudott idegenben nyerni a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában, Horváth Péter csapata a Balatonkeresztúr otthonában győzött.

Fotó: Lang Robert Kaposvar

A Kaposfüred SC produkálta a legnagyobb meglepetést a harmadik fordulóban, miután az újonc a bajnoki címvédő Balatonlelle SE csapatát is legyőzte, így veretlenül vezeti a tabellát. Ráadásul Pál Gábor együttese még gólt sem kapott eddig, pedig a lelleieken kívül összecsaptak már a Balatoni Vasassal és a Tabbal is. Gólzáporos sikert könyvelhetett el a Toponár, mely a másik újonccal az Öreglaki Medosz SE-vel csapott össze, Ivusza Gábor gárdája végül 8–4-re nyert, s Decsi Richárd egymaga négyet vágott a vendégeknek.

Megszerezte első győzelmét a Csurgó, mely hazai pályán 1–0-ra verte a Tabot, Ladiszlai Krisztiánék büntetőből sem tudtak eredményesek lenni, hiszen László Áron kivédte a tizenegyest. Továbbra is pont nélkül áll a Balatonkeresztúr, ezúttal a Nagybajomtól kapott ki. a tópartiak három meccsen két gól rúgtak, s tizenegyet kaptak... A Marcali a Somogysárdot fogadta és Bőzsöny János, valamint Weimann Gábor vezetőedző egylete is egy-egy ponttal lett gazdagabb az összecsapás után.

Négy góllal verte meg a Toponár (fehér mezben) az Öreglakot – Fotó: Lang Róbert

Csonka fordulót rendeznek a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban, miután a Nagyatád és a Kadarkút is a MOL Magyar Kupa második fordulójában volt érdekelt. Előbbi a Baranya megyei másod­osztályú pontvadászatban szereplő Ócsárd otthonába diadalmaskodott, utóbbi az NB III. Közép csoportjában éllovas Iváncsáttól szenvedett vereséget

Toponár SE–Öreglaki Medosz SE 8–4 (2–1)
Toponár V.: Böröczi Z.
Toponár SE: Zarka Á. – Neubauer M., Pető T., Kovács P. (Miklós D. a 72. percben), Ivusza G., Laczkó D., Fila G., Decsi R., Ivusza T., Fila J., Baranyai D. Vezetőedző: Ivusza Gábor.
Öreglaki Medosz SE: Bene D. – Virágh D., Niklai D., Orsós G., Kollár M., Kovács K., Hilcz J., Valkó D. (Pintér J. a szünetben), Kovács T., Virágh K., Virágh P.. Vezetőedző: Kovács Károly.
Gólszerzők: .Fila G. a 22. percben 0 büntetőből, Ivusza G. 2 (a 33. percben, a 77. percben), Decsi R. 4 (az 53. percben, az 55. percben, a 65. percben, a 68. percben), Pető T. a 89. percben, illetve Virágh K. 2 (a 8. percben, az 50. percben), Kovács K. a 82. percben, Hilcz J. a 90. percben.
Kiállítva: Ivusza T. a 18. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár SE–Öreglaki Medosz SE 5–2.

Marcali VFC–Somogysárdi SE 1–1 (0–0)
Marcali. V.: István J.
Marcali VFC: Horváth N. – Papp M. (Szántó Zs. a 68. percben), Garai F. (Suchmann D. a 77. percben), Laki-Molnár O., Varga B., Czobor D., Klotz Á. (Bradics T. a 80. percben), Mészáros D. (Somogyi V. a 77. percben), Kollega K., Balogh L., Kuckó M. Vezetőedző: Bőzsöny János.
Somogysárdi SE: Képíró K. – Orbán R., mPáger B., Baranyai D., Ato (Horváth R. a 84. percben), Palkovics T., Nagy A., Nagy Z., Csertán Z., Kulcsár K., Fehérvári T. Vezetőedző: Weimann Gábor.
Gólszerzők: Laki-Molnár O. az 55. percben Ţ büntetőből, illetve Csertán Z. az 57. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali VFC–Somogysárdi SE 2–1.

Csurgói TK–Tabi VSC 1–0 (0–0)
Csurgó. V.: Knézics B.
Csurgói TK: László Á. – Papp B., Papp M., Beke B., Holoda M., Boros T., Keszthelyi B., Csatlós D., Tóth Sz. (Tóth Cs. a 64. percben), Antal D. (Tóth D,. a 89. percben), Gerlecz B. Vezetőedző: Bódis Gábor, Bolla Szilárd.
Tabi VSC: Horváth J. 0 Kaveczki B., Ladiszlai K., Réder F. (Naász B. a 24. percben), Kiss G., Németh D., Kispál P., Magas V. (Szabó Á. a 70. percben), Pretz G., Tábori T., Kecskés B. Vezetőedző: Ladiszlai Krisztián.
Gólszerző: Antal D. a 69. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgói TK–Tabi VSC 14–0.

Kaposfüred SC–Balatonlelle SE 2–0 (1–0)
Kaposfüred. V.: Erdelecz.
Kaposfüred SC: Czebei Á. – Csiszár T., Dervalits S., Károli Gy., Belovics D., Makai M., Kovács R., Szántó B., Sipos A., Hornyák D., Balog A. (Sárközi K. a 70. percben). Vezetőedző: Pál Gábor.
Balatonlelle SE: Posza Zs. – Markovics B., Kelemen K., Buzsáki B. (Kobra Gy. az 59. percben), Hrabovszki Z., Böjte P., Péntek A., Balogh B., Kovács D. (Kalász K. a 80. percben), Muth M., Kovács K. (Benke B. az 52. percben) Vezetőedző: Kenéz Szabolcs.
Gólszerzők: Buzsáki B. a 8. percben (öngól), Szántó B. a 93. percben.
Kiállítva: Markovics B. a 90. percben.

Balatonkeresztúr SK–Nagybajomi AC 0–2 (0–1)
Balatonkeresztúr. V.: Cservölgyi.
Balatonkeresztúr SK: Egyed B. – Bojtor B., Bogdán T. (Horváth M. a 64. percben), Keöves A. (Városi G. a 87. percben), Slezák B. (Bakos P. az 57. percben), Gelencsér A., Papp K., Lajtai B., Kozma M., Horváth D., Nagy P. Vezetőedző: Keszei Ferenc.
Nagybajomi AC: Horváth B. – Fodor T., Ács-Gregely G., Márton A., Nemes Gy. (Vető Á. a 47. percben), Weimann R., Babai G. (Iványi Ö. a 67. percben), Horváth P., Kiss J., Miskovics P., Androsics A. (Varga A. a 77. percben). Vezetőedző: Horváth Péter.
Gólszerzők: Weimann R. 2 (a 22. percben és a 90. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonkeresztúr SK–Nagybajomi AC 1–3.

Így folytatják

A hétvégén a negyedik fordulóval folytatódik a Somogy megyei elsőosztályú labdarúgó-bajnokság. Szombat, 14 óra: Nagyatádi FC–Toponár SE. 17 óra: Nagybajomi AC–Kaposfüred SC, Balatonlellei SE–Kadarkút KSK, Balatoni Vasas SE–Csurgói TK. Vasárnap,. 17 óra: Tabi VSC–Marcali VFC, Somogysárdi SE–Juta SE, Öreglaki Medosz SE–Segesdi SE.

Mesterlövészek

A góllövőlista élcsoportja: 1. Decsi Richárd (Toponár SE) 4 gól, 2. Laki-Molnár Olivér (Marcali VFC) és Virágh Krisztián (Öreglaki Medosz SE) 3-3 gól. Tíz labdarúgó szerzett 2-2 találatot.