Focivilág-kupa

2023.03.28. 10:44

Legyűrte az Ebola a Kórházat

Nem hibázott az első három helyezett a Focivilág-kupáért kiírt városi műfüves kispályás labdarúgó-bajnokságban, igaz a Ferro FC szoros csatában nyert.

A hosszú téli pihenő után folytatódott Focivilág-kupáért kiírt városi műfüves kispályás labdarúgó-bajnokság. Az élcsapatok nyertek a fordulóban, így az első három helyen nem változott a sorrend. A listavezető SZLAMB kétgólos, az Ebola hatgólos győzelmet aratott, míg Ferro FC szoros csatában, egy góllal múlta felül közvetlen riválisát, a Cefre alakulatát. Győztesen hagyta el a pályát ezen kívül a Zsíroskönyér is, a Matracvarázs felett diadalmaskodtak. A Tuticlean nagy csatában kerekedett a QLR fölé, a Liberi pedig hárommal verte a Gépész Kadétokat. A Belo Bt–VNFSZK-találkozót későbbre halasztották, a mérkőzést április 26-án játszák majd le.
A Focivilág-kupa eredményei:
Tuticlean–QLR PC Bontó AC 2–1
A tavasz első mérkőzése kiegyenlített küzdelmet hozott, melyből a szerencsésebb csapat került ki győztesen. A félidő még 0–0 volt, ezután fordította a maga javára a találkozót a Tuticlean. Gólszerzők: Gazder 2, illetve Golita.

Fotós: Lang Róbert

Matracvarázs–Zsíroskönyér 2–4
A rutinosabb, taktikusabban játszó Zsíroskönyér maga alá gyűrte ellenfelét. A lendületesen játszó Matracvarázs kihagyta a helyzeteit, több támadása is csak kapufával végződött. Gólszerzők: Balogh, Bunovácz, illetve Ceglédi 2, Balogh 2.
Ferro FC–Cefre 6–5
A mérkőzés elején elaludt a Cefre csapata, ellenlábasa már 5–2-re is vezetett. A második félidőben kiegyenlítettek, de a győzelmet és vele együtt a három bajnoki pontot a Ferro FC szerezte meg. Gólszerzők: Rákosa 2, Sárközi 2, Ferenczi, Németh, illetve Hortobágyi 2, Horváth, Rofrics, Ölbei.
Kórház–Ebola 2–8
Az első félidőben még jól helyt állt a Kórház gárdája a tavalyi bajnok ellen, de a folytatásban a szép gólokat szerző Ebola felülkerekedett és magabiztosan nyert. Gólszerzők: Verebélyi, öngól, illetve Fila 3, Pető 2, Neubauer, Németh, öngól.
Liberi–Gépész Kadétok 4–1
A mérkőzés elején még a kadétok vezettek, az első húsz percben jól tartották magukat. A Liberi később nagyobb sebességre kapcsolt, az ellenfél hiába küzdött jól, háromgólos különbség lett a vége. Gólszerzők: Varga, Iványi, Simon, Horváth M, illetve Herke.
SZLAMB–Somogy Sportja 4–2
Kiegyenlített találkozót hozott a forduló utolsó összecsapása, a félidőben már a SZLAMB vezetett két góllal. A Somogy Sportja próbálta szorosabbá tenni a találkozót, de csak felzárkózásra futotta erejéből. Gólszerzők: Ágoston, Bene, Sólyom, Papp, illetve Kovács, Tóth.
A bajnokság állása: 1. SZLAMB (10 9 1 0 47–12) 28 pont, 2. Ebola (9 8 1 0 48–19) 25 pont, 3. Ferro FC (9 7 0 2 57–20) 21 pont, 4. Belo BT (8 6 2 0 34–10) 20 pont, 5. Zsíroskönyér (9 6 2 1 34–20) 20 pont, 6. Cefre (9 5 2 2 28–20) 17 pont, 7. Matracvarázs (10 5 0 5 39–36) 15 pont, 8. Kórház (9 4 1 4 25–24) 13 pont, 9. QLR PC Bontó AC (9 4 1 4 29–32) 13 pont, 10. Liberi (9 4 0 5 25–25) 12 pont, 11. Somogy Sportja (8 2 0 6 16–26) 6 pont, 12. Tuticlean (9 1 1 7 13–41) 4 pont, 13. Gépész Kadétok (10 1 1 8 23–57) 4 pont, 14. VNFSZK (9 0 0 9 18–55) 0 pont, 15. AGKGY Pontrabló FC (9 0 0 9 15–54) 0 pont.
A következő forduló párosítása: Cefre–QLR PC Bontó AC, Zsíroskönyér–Kórház, Tuticlean–Belo Bt, Gépész Kadétok–AGKGY Pontrabló FC, Ebola–SZLAMB, VNFSZK–Liberi, Somogy Sportja–Ferro FC.