2023.04.24. 14:00

Mesterhetes: Kuti Richárd szinte egyedül verte el a Böhönyét

A Somogy vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a Kaposfő, a Kiskorpád, a Barcs, a Mezőcsokonya és a Lengyeltóti aratott győzelmet.

Trancsik Zsanett

Fotó: NEMETH LEVENTE FOTO

A Somogy vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a Balatonszabadi és a Kéthely, a Balatonföldvár és a Kaposmérő, illetve a Buzsák és a Fonyód nem jutott dűlőre egymással. A Kaposfő, a Kiskorpád, a Barcs, a Mezőcsokonya, valamint a Lengyeltóti aratott sikert.

A Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának eredményei

Balatonszabadi SE–Kéthelyi SE 2–2 (1–1)

Balatonszabadi, vezette: Tóth B.

Balatonszabadi SE: Szentpéteri T. – Jónás P., Ticz G., Horváth M., Szentpéteri L., Bárány Á., Németh K. (Ükös. P. a szünetben), Csapó B., Keszler Á. (Papp L. a 60. percben), Fenyvesi M., Hadaró R. Vezetőedző: Boda Mihály.

Kéthelyi SE: Gyurkó G. – Géczi D., Nemes R., Hajdu I., Potyondi S. (Nikula A. a 78. percben), Abdalla R., Vass A., Török R., Fejes R., Szentes M., Kisharmadás E. Vezetőedző: Nikula András Csaba.

Gólszerzők: Horváth M. a 29. percben, Ükös P. a 47. percben, illetve Vass A. a 27. percben, Török R. az 51. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszabadi SE–Kéthelyi SE 1–3.

Balatonföldvári SE–Kaposmérő SE 0–0

Balatonföldvár, vezette: Mátyás L.

Balatonföldvári SE: Kandó Zs. – Kovács N., Porédos F., Kadlicskó G. (Illés K. a 70. percben), Kurdi P., Nagy J. (Tislér N. a szünetben), Rusvai L., Koseluk B., Óvári A., Herczeg K., Tóth V. Vezetőedző: Farkas Zoltán.

Kaposmérő SE: Orosz R. – Szabó L. (Niklai A. a 30. percben), Rákosa J. (Horváth K. a 72. percben), Magyar Z. (Franzi R. a 66. percben), Balogh R., Heizer R., Zalivadnij P., Rubecz P., Berta P., Török B., Tábori G. Vezetőedző: Juhász András Gyula.

Kiállítva: Zalivadnij P. a 88. percben, Tábori G. a 74. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonföldvári SE–Kaposmérő SE 1–0.

Somogyjád SZ.SE–Kaposfői Kiske 1–2 (0–2)

Somogyjád, vezette: Czár K.

Somogyjád SZ.SE: Bosnyák Á. – Petes B., Kocsis P. (Román P. a 69. percben), Madeira-Lopes C., Szabó M., Vajda D., Bunovácz A., Csatos B., Nagyhegyesi K., Kántor P., Bathó F. (Mátrai L. a szünetben). Vezetőedző: Hanusz János.

Kaposfői Kiske: Pencz V. – Gyenesei Z., Endre H., Bartos J. (Herbel P. a 89. percben), Ivusza P., Weimann Á. (Vajda T. a 76. percben), Árbogást A., Herbel T., Blinczki D. (Kiss M. a 82. percben), Fésűs Á., Ács A. Vezetőedző: Illés Dezső.

Gólszerzők: Madeira-Lopes C. a 89. percben, illetve Endre H. a 19. percben, Bartos J. a 23. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyjád SZ.SE–Kaposfői Kiske 3–7.

Dél-Balaton FC–Kiskorpádi SE 0–2 (0–1)

Balatonszemes, vezette: Nagy J.

Dél-Balaton FC: Závec A. – Sövény G., Huszár T., Galgóczy K., Inotai F. (Balogh B. a 25. percben), Varga Á., Majoros Barnabás, Vajandt Gy., Herczeg M., Réti A. (Majoros Bálint a szünetben), Ódor G. Vezetőedző: Böröczky Bánk.

Kiskorpádi SE: Imre K. – Horváth R. (Büki B. a 78. percben), Blinczki Á., Erdei F. (Pék K. a 85. percben), Nagy K., Hortobágyi B., Burda D., Sznopek B., Horváth M., Nagy I., Balog B. Vezetőedző: Récsei János.

Gólszerzők: Erdei F. a 40. percben, Nagy K. az 52. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Dél-Balaton FC–Kiskorpádi SE 8–1.

Karád SC–FC Barcs 1–6 (0–3)

Karád, vezette: Knezics B.

Karád SC: Szűcs J. – Torma G., Bánki M., Bencze R., Orsós Z., Hajduk P. (Nagy L. a 16. percben), Takács D., Bánki B., Marics J. (Kovács B. az 52. percben), Stángli P., Hajdu Cs. Vezetőedző: Torma Zsolt.

FC Barcs: Tatai L. – Orsós I., Gyaja B., Orsós Sz. (Kocsis P. az 57. percben), Mangult N., Kimpf R., Kampf R., Tompa I., Horváth L., Laklia T. (Jakab J. a 65. percben), Banicz B. (Talpas M. az 50. percben). Vezetőedző: Laklia Tamás.

Gólszerzők: Stángli P. a 88. percben, illetve Banicz B. a 12. és a 21. percben, Mangult N. a 36. és a 72. percben, Tompa I. a 75. és a 83. percben.

Kiállítva: Horváth L. a 29. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Karád SC–FC Barcs 1–7.

Buzsák KSE–1926 PSE Fonyód 1–1 (0–1)

Buzsák, vezette: Agócs Á.

Buzsák KSE: Szulimán K. – Dancs D. (Pacsai Gy. a szünetben), Nemes P., Borsi L., Németh J., Hatos P. (Babina Zs. a 83. percben), Hosszú B. (Ottucsák Z. a 40. percben), Kadlicskó B., Matucza Á. (Pántics Sz. a 60. percben), István P., Horváth M. Vezetőedző: Kesztyűs Imre.

1926 PSE Fonyód: Varga B. – Czink M., Fehér B., Jóna Z., Molnár M., Bór N. (Graszl N. a 69. percben), Andermann M., Varga D., Horváth P., Görcsi S. (Kádár A. a 69. percben), Tollár J. Vezetőedző: Graszl Norbert.

Gólszerzők: Németh J. az 58. percben, illetve Andermann M. a 15. percben.

Kiállítva: Tollár J. a 90. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsák KSE–1926 PSE Fonyód 2–3.

Böhönye KSE–Mezőcsokonya SE 2–9 (1–4)

Böhönye, vezette: István J.

Böhönye KSE: Szabó Cs. – Kocsis Z. (Mózes G. a szünetben), Banicz K., Csalló I., Garai Bence, Garai Balázs, Csizmadia T., Farkas T., Gőbölös B. (Fejes P. a 71. percben), Pintér J. (Márton R. a 31. percben), Ruzsics D. Vezetőedző: Bérdi József.

Mezőcsokonya SE: Iványi Botond – Marits T., Mátés B., Vendriczki B., Böjte P., Kuti S., Iványi Bence, Cser G. (Plajbász I. a 64. percben), Kuti K. (Huszár Cs. a 66. percben), Sebők A., Kuti R. Vezetőedző: Mátés Balázs.

Gólszerzők: Farkas T. a 45. és a 47. percben, illetve Kuti R. az 5., a 13., a 28., a 39., a 63., a 73. és a 75. percben, Mátés B. az 55. percben, Böjte P. a 84. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye KSE–Mezőcsokonya SE 5–0.

Balatonberényi KSE–Lengyeltóti VSE 0–4 (0–2)

Balatonberény, vezette: Perák A.

Balatonberényi KSE: Konkoly A. – Tóth J., Szép M., Orsós N., Nyári T., Balázs L., Simon R., Latyák T. (Tóth Cs. a 35. percben), Tulman Zs. (Sárközi Zs. a szünetben), Wolf B., Fenusz T. Vezetőedző: Nyári Tibor.

Lengyeltóti VSE: Izsák A. (Krivarics A. az 56. percben) – Nagy Sz., Szenyéri R. (Rack R. a 60. percben), Ujváry E., Pamuki M. (Schmida I. a 60. percben), Horváth T. (Németh R. az 55. percben), Drubi G. (Novák M. a 79. percben), Horváth M., Kiss D., Insperger Zs., Bene M. (Jozó T. a 86. percben). Vezetőedző: Szentes Róbert.

Gólszerzők: Insperger Zs. a 29. percben, Pamuki M. a 43. és a 46. percben, Kiss D. a 73. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonberényi KSE–Lengyeltóti VSE 1–1.

A góllövőlista élcsoportja: 1. Kuti Richárd (Mezőcsokonya SE) 49 gól, 2. Tompa István (FC Barcs) 30 gól, 3. Farkas Tamás (Böhönye KSE) 22 gól, 4. Török Richárd (Kéthelyi SE) és Zalivadnij Patrik (Kaposmérő SE) 21-21 gól, 6. Galgóczy Károly (Dél-Balaton FC) és Varga Donát (1926 PSE Fonyód) 18-18 gól, 8. Vass Alex (Kéthelyi SE) 17 gól.

A 24. forduló párosítása: szombat 17 óra: 1926 PSE Fonyód–Balatonföldvári SE, FC Barcs–Buzsák KSE, Kéthelyi SE–Karád SC, Lengyeltóti VSE–Somogyjád SZ.SE, Mezőcsokonya SE–Balatonberényi KSE, Kaposmérő SE–Böhönye KSE, vasárnap 17 óra: Kiskorpádi SE–Balatonszabadi SE, Kaposfői Kiske–Dél-Balaton FC.

A Somogy vármegyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának eredményei

Nágocs SE–Inke Villtek SE 10–0, Szabási SE–Kapostáj Zimány SE 4–6 (az ifjúsági mérkőzésen 2–5), Balatonszárszó NKSE–Csokonyavisontai KSE 5–1 (az ifjúsági mérkőzés elmaradt), Osztopán SE–Zamárdi Petőfi SE 2–2 (az ifjúsági mérkőzésen 1–4), Berzence SE–Somogyvár KÖSE 2–4 (az ifjúsági mérkőzésen 3–1). A Koppányvölgye FC szabadnapos volt.

A Somogy vármegyei IV. osztályú labdarúgó-bajnokság, Északi csoport 17. fordulójának eredményei

Balatonújlaki SE–BB SC Balatonboglár 3–0, Somogyjád II-Alsóbogáti Sasok–Balatonendrédi Haladás FC 0–6, Andocs KSE–Mernye KSE 2–2, Kapolyi SE–Somogybabod SE 2–3, Ádándi KSE–Kötcse SE 1–3. A Visz Dél-Balaton FC szabadnapos volt.

A Déli csoport 17. fordulójának eredményei: Kaposújlaki SE–Iharosberény SE 6–2, Mezőcsokonya SE–Lábodi Medosz SE 0–3, Somogyszobi VSE–Mike FC 3–0, Somogyszili SE–Homokszentgyörgyi SE 4–0, Ötvöskónyi KSE–Bodrog SC 1–2, Gyékényes SE–Csököly Ö.SE 1–6.

A Somogy vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban, a Böhönye Mezőcsokonya elleni összecsapáson az ünnepélyes kezdőrúgást Hottó István, a Böhönye egykori kiváló ifjúsági válogatott kapusa – aki később a Nagykanizsai Gazdász és a Keszthely csapataiban is védett – unokájával, Hottó Oliviával végezte el.

– Szép gesztus a böhönyeiektől és Bíró Attilától, a Böhönye Községi Sportegyesület igazgatójától, hogy gondolnak korábbi futballistáikra – mondta Hottó István.

Hottó István és unokája, Hottó Olivia végzi el a kezdőrúgást a Böhönye–Mezőcsokonya meccsen