2023.08.14. 16:18

A bajomi cserék egyenlítettek az utolsó percekben

Útjára indult a labda a Somogy vármegyei első- és másodosztályú labdarúgó-bajnokságokban. Előbbiben a Balatonlelle, utóbbiban a Böhönye aratott fölényes győzelmet.

Fotó: NEMETH LEVENTE FOTO

A hétvégén kezdődött el a Somogy vármegyei első- és másodosztályú labdarúgó-bajnokság.

Toponár SE–Nagyatádi FC 1–3 (0–2)

Toponár, V.: István J.

Toponár: Decsi R., Pető T., Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fila G., Ivusza T., Fila J. (Gelencsér G. a 80. percben), Tóth V., Házi Á., Baranyi D. Vezetőedző: Ivusza Gábor.

Nagyatád: Imrei R., Kollár D., Vrban N. (Antal D. a 60. percben), Galambos D. (Csikós Á. a 87. percben), Horváth P. (Pati M. a 60. percben), Nikolics V. (Juhász Á. a 79. percben), Fazekas Á. (Kovács K. a 60. percben), Koósz Á., Pákai G., Dekanics M., Horváth F. Vezetőedző: Papp Zoltán.

Gólszerzők: Laczkó D. (a 61. percben), illetve Dekanics M. (a 40. és a 42. percben), Kollár D. (a 92. percben).
Kiállítva: Baranyai D. (a 12. percben).

Balatonlellei SE–Öreglaki Medosz SE 5–0 (4–0)

Balatonlelle, V.: Babos Cs.

Balatonlelle: Posza Zs. Soóky R., Kelemen K. (Kéri G. a 81. percben), Kovács P., Fazekas Á., Hrabovszki Z., Körmendy K. (Kiss K. a 63. percben), Kovács K., Országh B. (Barczi L. a 76. percben), Németh J. (Dömötör D. a 69. percben), Hegedűs Gy. Vezetőedző: Kenéz Szabolcs.

Öreglak: Bene D. Virágh D., Orsós G., Tóth D., Szanyi S. (Virágh L. a 65. percben), Hilcz J., Virágh M. (Horváth F. a 46. percben), Valkó T., Kovács T., Izsó A., Pápai Cs. Vezetőedző: Kovács Károly.

Gólszerzők: Kovács K. (az 5. percben), Kelemen K. (a 7. és a 37. percben), Németh J. (a 31. percben), Dömötör D. (a 90. percben).

FC Barcs–Csurgói TK 2–0 (1–0)

Barcs, V.: Takács M.

Barcs: Banicz B., Keszi K. (Jakab A. a 92. percben), Mangult N. (Orsós I. a 66. percben), Kampf R. (Jakab J. a 92. percben), Gergulás F. (Wuts A. a 89. percben), Tompa I., Hováth L. (Niklai P. a 82. percben), Banicz B., Schenkler T. (Kocsis P. a 78. percben), Miskovics P., Androsics A. Vezetőedző: Minor Levente.

Csurgó: Beke Be., Papp B., Papp M., Fenyvesi Sz. (Beke Bá. a 46. percben), Boros T. (Markos P. a 46. percben), Hantos A., Kovács K., Dömötörfy B., Simon K., Patak B., Orsós Gy. (Györgyfalvi K. a 46. percben). Vezetőedző: Bódis Gábor.

Gólszerző: Gergulás F. (a 6. és a 86. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: FC Barcs–Csurgói TK 1–1.

Balatoni Vasas SE–Nagybajomi AC 2–2 (1–0)

Siófok, V.: Böröczi Z.

Balatoni Vasas: Bagi B., Kökönyei A. (Török Zs. a 86. percben), Yondo Y., Polgár B., Kálazi T., Bene Zs., Beke A. (Gosztonyi B. a 82. percben), Magyar M., Unger P., Alt Á. (Hajdu Cs. a 82. percben), Oyedeji E. (Hutvágner Sz. a 76. percben). Vezetőedző: Vida András.

Nagybajom: Hováth B., Fodor T. (Weimann Á. az 57. percben), Ács-Gergely G. (Horváth P. az 57. percben), Márton A., Weimann R., Babai G. (Varga A. a 46. percben), Csalló I., Simon R. (Pap-Tibol M. a 73. percben), Szalai N., Kiss J., Kis P. Vezetőedző: Horváth Péter.

Gólszerzők: Bene Zs. (a 43. percben), Kálazi T. (a 89. percben – büntetőből), illetve Varga A. (a 91. percben), Horváth P. (a 94. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas SE–Nagybajomi AC 1–0.

Tabi VSC–Kaposfüred SC 3–3 (0–2)

Tab, V.: Balikó Z.

Tab: Horváth J., Szabó Á., Kaveczki B., Németh D. (Teplán B. az 56. percben), Tábori B. (Réder F. a 62. percben), Magas V. (Kleiber a 75. percben), Vida A. (Kiss G. a 75. percben), Pretz G., Tábori T., Kecskés B. (Naász B. a 35. percben), Teplán L. Vezetőedző: Ladiszlai Krisztián.

Kaposfüred: Vass J., Csiszár T., Dervalits S., Károli Gy., Farkas T. (Magyar K. a 76. percben), Szántó B., Szulimán M. (Somlai D. a 46. percben), Hornyák D. (Pápai T. az 56. percben), Kovács R., Balog A., Sipos A. Vezetőedző: Széchenyi Attila.

Gólszerzők: Tábori B. (a 46. és a 71. percben), Kaveczki B, (a 83. percben), illetve Szántó B. (az 5. és a 30. percben), Balogh A. (az 59. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Tabi VSC–Kaposfüred SC 0–3.

Somogysárdi SE– Marcali VFC 4–2 (3–1)

Somogysárd, V.: Cservölgyi Sz.

Somogysárd: Horváth N., Páger B. (Halász R. a 73. percben), Baranyai D., Ellis S. (Horváth R. a 84. percben), Terestyényi A. (Pap D. a 79. percben), Nagy Z., Csonka P., Grabarics M., Kulcsár K., Palkovics T., Fehérvári T. (Nagy A. a 63. percben). Vezetőedző: Weimann Gábor.

Marcali: Képíró K., Kollega K. (Szántó Zs. a 60. percben), Garai F. (Péterfi Á. a 46. percben), Laki-Molnár O., Varga D. (Czimondor P. a 46. percben), Klotz Á., Mészáros D. (Beke B. a 46. percben), Szabó D. Kollár M., Czobor D., Bradics T. Vezetőedző: Bőzsöny János.

Gólszerzők: Palkovics T. (a 18. és a 40. percben), Páger B. (a 26. percben), Halász R. (a 95. percben), illetve Bradics T. (a 47. és a 48. percben).

Kiállítva: Baranyai D. (a 92. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárdi SE– Marcali VFC 4–5.

Juta SE–Kadarkút KSK 0–1 (0–1)

Juta, V.: Perák A.

Juta: Vajda K., Kántor P. (Lender M. a 46. percben), Belovics D., Márton Cs., Sólyom G., Jovánczai P., Zentai A., Jovánczai Á., Ferencz B. (Marton K. a 66. percben), Varga D., Vadas Z. Vezetőedző: Jovánczai István.

Kadarkút: Czebei Á., Simon R., Albrecht B., Jakabfi M., Ferenczi M., Sárközi K. (Gyaja B. a 74. percben), Pandur Á., Balogh Á. (Kurdi B. a 89. percben), Horváth M. (Kovács G. a 61. percben), Miklós D. (Horváth R. az 59. percben), Iván D. Vezetőedző: Pandur Ádám.

Gólszerző: Simon R. (a 28. percben).

Kiállítva: Jovánczai P. (a 70. percben), illetve Simon R. (a 70. percben).

A Segesdi SE–Balatonkeresztúr SK mérkőzés elmaradt, november 26-án, 13 órakor pótolják.

A vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság eredményei

Böhönye–Balatonszabadi 8–1 (4–0)

Böhönye. Vezette: dr. Hegedűs I.

Böhönye: Budai R. – Banicz Roland, Banicz Krisztián, Pintér J., Garai Bence, Garai Balázs (Komáromi M. a szünetben), Csizmadia T. (Mózes G. a 65. percben), Farkas Cs. (Bakos M. az 58. percben), Kiss B., Ruzsics D., Pál R. (Szabó P. a 65. percben). Edző: Bérdi József.

Balatonszabadi: Kokas B. – Rencz Á., Jónás P., Horváth M. (Szarka L. a 65. percben), Fenyvesi M., Németh K., Bárány Á., Csapó B. (Keszler Á. a szünetben), Horváth B., Mester G., Ticz G. (Takács P. a szünetben). Edző: Boda Mihály.

Gólszerzők: Farkas Cs. 2 (a 31. percben és a 37. percben), Horváth B. (a 35. percben – öngól), Csizmadia T. (a 42. percben), Banicz Krisztián (a 46. percben), Ruzsics D. 3 (az 57. percben 11-esből, a 81. percben és a 89. percben), illetve Bárány Á. (a 84. percben).

Kiállítva: Bárány Á. (Balatonszabadi) a 86. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye–Balatonszabadi 5–0 (3–0).

Kiskorpád–Kaposfő 3–3 (0–2)

Kiskorpád. Vezette: Erdelecz J.

Kiskorpád: Tánczos R. – Kelemen Cs., Burda D., Horváth M. (Horváth Gy. a 69. percben), Erdei F., Nagy K., Hortobágyi B., Büki B. (Szkulszki B. a 82. percben), Sznopek B., Nagy I., Ölbei M. Edző: Bogdán Gábor.

Kaposfő: Pencz V. – Piszker B. (Herbel P. a 80. percben), Fejes B. (Balatincz J. a 40. percben), Bartos J. (Dörömböző G. a 61. percben), Ivusza P., Fésűs Á., Blinczki D. (Krakter D. a 85. percben), Mező N., Schneiker R. (Sulcz R. a 82. percben), Sovány B., Ács A. (Gyenesei Z. a 74. percben). Edző: Illés Dezső.

Gólszerzők: Hortobágyi B. (a 48. percben), Nagy I. (a 88. percben 11-esből), Erdei F. (a 90+2. percben), illetve Piszker B. (a 6. percben), Fésűs Á. (a 9. percben 11-esből), Dörömböző G. (a 72. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Kiskorpád–Kaposfő 0–9 (0–5).

Buzsák–Mezőcsokonya 2–2 (1–0)

Buzsák. Vezette: Agócs Á.

Buzsák: Gyurkó G. – Drubi G., Gelencsér B., Dancs D. (Fenyár Roland a 82. percben),  Kisharmadás E., Insperger Zs., Borsi L. (Hosszú B. a 87. percben), Hatos P. (Pántics Sz. az 56. percben), Molnár G. (Proity R. a 27. percben), István P., Fenyár János. Edző: Kesztyűs Imre.

Mezőcsokonya: Iványi Botond – Ceglédi Cs. (Cser D. a 73. percben), Horváth J., Mátés B., Vendriczki B., Iványi Bence (Teruzzi L. a 16. percben), Buzsáki Á., Tábori G., Plajbász I., Orsós K., Kuti R. Játékosedző: Mátés Balázs.

Gólszerzők: Hatos P. (a 39. percben), Fenyár Roland (a 87. percben), illetve Tábori G. (a 49. percben), Vendriczki B. (a 72. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsák–Mezőcsokonya 1–0 (1–0).

Kéthely–Somogyjád 2–2 (0–1)

Kéthely. Vezette: Benke P.

Kéthely: Jagadics Z. – Kórosi P., Kolozs L., Kutor B., Hajdu I. (Orsós M. a 75. percben), Kutor G., Fülöp Cs. (Szentes M. a szünetben), Bogdán A. (Nadrai D. a 79. percben), Géczi D., Gulyás R. (Nikula A. a 87. percben), Fenusz T. Edző: Nikula András Csaba.

Somogyjád: Szentgróti J. – Petes B., Bathó F. (Kis R. a 83. percben), Balogh N., Kökény H., Bosnyák Á. (Pap T. a 60. percben), Bunovácz A., Magyar L. (Muretics M. a 72. percben), Szabó M., Vajda D., Kurucz T. Edző: Hanusz János.

Gólszerzők: Bogdán A. 2 (a 49. percben és az 53. percben), illetve Kökény H. 2 (az 5. percben és a 89. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Kéthely–Somogyjád 2–0 (2–0).

Balatonszárszó–Fonyód 1–1 (0–1)

Balatonszárszó. Vezette: Czár K.

Balatonszárszó: Török B. – Baranyai D., Molnár G., Császár V., Takács D., Princz G., Késmárki T., Junghardt B., Bolla P. (Mónos G. a 87. percben), Sarang D. (Varga Barna a 44. percben), Jáger R. (Balassa M. a 69. percben).

Fonyód: Varga Balázs – Hujbert D., Czink M., Fehér B., Jóna Z. (Cséplő D. a 75. percben), Magyar P., Molnár M., Cséplő B., Bór N. (Molnár T. a 81. percben), Horváth P. (Francsics R. a 69. percben), Bellarini G. Edző: Graszl Norbert.

Gólszerzők: Varga Barna (a 61. percben 11-esből), illetve Bór N. (a 32. percben).

Kiállítva: Princz G. (Balatonszárszó) a 92. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszárszó–Fonyód 21–0 (10–0).

A Somogyvár–Kaposmérő mérkőzést szerdán 18 órakor játsszák – az ifjúsági mecsen 0–7 (0–3) – ,míg a Balatonföldvár–Lengyeltóti találkozót november 25-én (szombaton), a Balatonszemes–Nágocs derbit pedig egy nappal később, 26-án (vasárnap) pótolják majd ugyancsak 13 órakor.

A második forduló párosítása

SZOMBAT (17 óra): Kaposmérő–Buzsák; Mezőcsokonya–Kéthely; Kaposfő–Böhönye; Balatonszabadi–Balatonszemes; Lengyeltóti–Somogyvár.

A Somogyjád–Kiskorpád mérkőzést november 25-én (szombaton) 13 órakor, a Nágocs–Balatonszárszó és a Fonyód–Balatonföldvár találkozókat  pedig egyaránt december 2-án (szombaton) 13 órakor pótolják majd.