2023.09.07. 11:32

Magabiztos győzelemmel kezdett az U17

A NEKA leány U19-es és U17-es együttese is a SZISE-Bamba Marha otthonában kezdte az elsőosztályú kézilabda-bajnokság Nyugati csoportjának küzdelmeit. Az idősebbek vereséget szenvedtek, Siti Bea tanítványai viszont fölényes diadalt arattak a fővárosban, a Kistext Sportcsarnokban.

Fotó: Nemeth Levente Foto

Leány U17–I. osztály, Nyugati csoport, 1. forduló

Lejátszotta első mérkőzését a NEKA a leány U17-es kézilabda-bajnokság I. osztályának Nyugati csoportjában. A bolgáriak irányították a találkozót, s végül magabiztos, tizenkétgólos győzelmet arattak.

SZISE-Bamba Marha–NEKA 25–37 (13–18)

Budapest, Kistext Sportcsarnok, 70 néző. V.: Kovács, Simó.

SZISE: Moldován R., Koller K., Hajdu Z. (kapusok) – Fekete R. 1, Fábián L., Rajszky B., Szijjártó H. 2, Királyfalvi K. 1, Herman N. 1, Tótok S., Nyársadi L. 6, Szentirmai S. 6, Orlov K. 2, Léránt A. 1, Csizmadia H. 1, Varga R. 4 (1). Edző: Jónás Judit.

NEKA: Krasznay D., Paluska P., Gyarmati L. (kapusok) – Seres L. 2, Molnár R. 7 (3), Jobbágy N. 7, Bozsodi E. 3, Nényei L., Kiss M. 4, Nagy-Hajdu F., Katona L. 3, Nyári V., Kozma L. 4, Czibere V. 1, Jelena F. 4 (2), Grápa Zs. 2. Edző: Siti Bea.

Kiállítások: 4, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 3/1, illetve 5/5.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–3, 10. perc: 4–7, 17. perc: 8–13, 21. perc: 9–15, 28. perc: 11–18, 36. perc: 17–22, 39. perc: 16–25, 44. perc: 20–28, 52, perc: 22–23, 58. perc: 23–36.

Siti Bea: – Örülök, hogy az első bajnoki mérkőzés lámpalázát viszonylag gyorsan leküzdöttük és a folyamatos cserék mellett tartottuk a védekezés feszességét, s támadásban is fegyelmezetten játszottak a lányok. Minden pályára lépő játékos hozzátett a két pont megszerzéséhez.

Kozma Laura: – Egy összeszedett meccset játszottunk gyors játékkal és sok lerohanással. Igazi csapatként vittük végig a mérkőzést.

Jobbágy Napsugár: – Nagyon vártuk a bajnoki rajtot, a mérkőzés elejétől fogva fegyelmezetten játszottunk és folyamatosan tudtuk növelni az előnyünket. Jó úton járunk, s ezen megyünk tovább.

Leány U19–I. osztály, Nyugati csoport, 1. forduló

A NEKA már az első félidőben hatgólos hátrányba került a pontvadászat első játéknapján, s a házigazda a mérkőzés végéig még ötöt hozzá tudott tenni a vezetéséhez.

SZISE-Bamba Marha–NEKA 36–25 (20–14)

Budapest, Kistext Sportcsarnok, 60 néző. V.: Kovács, Simó.

SZISE: Csöndör N., Szabados V. (kapusok) – Helm B. 10 (5), Szabó E. 6, Csák L., Kazeem A. 2, Szalai J. 1, Janicsák M. 1, Kerekes L., Ádám L., Décsei K. 3, Hajdú Gy. 3 (1), Giricz L. 3, Ugrai D. 5, Nánási N., Buzsáki B. 2. Edzők: Márczy Gábor és Lepsényi Sándor.

NEKA: Hornyák A., Szilágyi P., Grebenár R. (kapusok) – Mihály H. 1, Seres L. 4, Dézsi N. 2, Bozsodi E. 1, Katona L. 1, Nagy B. 3, Bali B. 1, Szebeni D, 4, Körtvélyesi D. 1, Molnár F., Sipos A. 1, Miklós F. 4 (3), Kriston K. 2. Edző: Zsadányi Sándor.

Kiállítások: 6, illetve 4 perc.

Hétméteresek: 6/6, illetve 3/3.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–3, 10. perc: 10–15, 17. perc: 14–9, 24. perc: 18–11, 32. perc: 21–14, 38. perc: 24–16, 47. perc: 29–21, 55. perc: 32–23.

Zsadányi Sándor: – Várakozásunknak megfelelően egy erős csapattal kellett ma szembe néznünk. A mi csapatunk még nem sokat tudott együtt dolgozni. Tulajdonképpen most először voltunk együtt ilyen felállásban. Szoknunk kell még egymást. Megérdemelten győzött a SZISE.

Katona Lujza: – Kaptunk egy nagy pofont, de erősek vagyunk, ezért talpra állunk. Megbeszéljük a dolgokat, tanulni fogunk a hibáinkból és dolgozunk tovább: munka és munka. Gratulálok az ellenfélnek, a játék minden elemében felülmúltak minket.

Kriston Kíra: – Nehézkesen indult a meccs számunkra. A védekezésünk az egész mérkőzésen szétszórt volt, és a támadásaink sem voltak a legjobbak a sok eladott labda miatt is. Nem állunk meg, fejlődünk tovább.