Úszás

2023.12.01. 13:30

A sportiskola fiataljai szállították az érmeket az ob második napján

A 200 méteres férfi pillangóúszással folytatódott az úszó országos bajnokság második napja.

Sonline.hu

A Kaposvári Sportiskola 4x100-as férfi vegyesváltója bronzérmet szerzett, a a csapat tagjai balról: Kováts Alex, Patakfalvi Áron, Harsányi Mátyás és Kakuk Koppány

Fotó: Magyar Úszó Szövetség/Tésik Attila

Mint azt már megírtuk, szerdán vette kezdetét az II. Utánpótlás Rövidpályás Országos Bajnokság második napja a 200 méteres férfi pillangóval kezdődött, melynek ifjúsági döntőjéről a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, Kováts Alex épphogy lecsúszott, így a kilencedik helyet szerezte meg. Ám a 100 méteres háton a dobogó legalsó fokára állhatott fel. A női szám serdülő korosztályában a Kasis Virág Emese a nyolcadik helyen zárt, míg a gyermekeknél a NivoMed úszója, Gadányi Hédi lecsúszott a dobogóról, s a negyedik helyen zárt.

Az 50 méteres gyorsúszásban a Kasis Harsányi Mátyás ifjúsági kategóriában bronzérmet szerzett, ahogy a serdülőknél a szintén Kasis Kakuk Koppány is, az adorjános Vince Marcell a hatodik helyen végzett.

A 400 méteres gyorsúszásban Harsányi Mátyás a dobogó legfelső fokára állhatott fel, s szintén ugyanezt az eredményt érte el Kakuk Koppány. A női szám ifjúsági korosztályában a Kasis Bakó Luca a hatodik helyet szerezte meg, az Adorján versenyzője, Győrffy Lili pedig a hetedik helyen végzett. A serdülőknél a Kasis Király Flóra bronzérmet szerzett, Pálca-Juhász Emese hatodikként csapott célba.

A 4x100 méteres férfi vegyesváltóban a Kasi a dobogó legalsó fokára állhatott fel, a csapat tagjai: Kováts Alex, Patakfalvi Áron, Harsányi Mátyás és Kakuk Koppány. A női számban a Kasi és a NivoMed csapata sem jutott döntőbe, előbbi a 11. helyen (a csapat tagjai: Virág Emese, Detrich Luca, Király Flóra, Pálca-Juhász Emese), utóbbi pedig a 17. helyen végzett (a csapat tagjai: Gadányi Hédi, Klujber Hanna, Erős Karolina, Horváth Zsófia).