RÖPLABDA EXTRALIGA, FÉRFIAK

2023.12.13. 21:37

Egy óra bőven elég volt, hogy győzelemmel zárjon a Fino

Az Extraliga ötödik újoncát is három játszmás meccsen verte a Fino Kaposvár csapata. Csak a második játékrész hozott némi izgalmat, ám a házigazdák sikere ekkor sem volt kétséges.

Fotó: Muzslay Péter

A nyitó játszmát végig vezetve, roppant magabiztosan húzta be a házigazda Fino Kaposvár alakulata a Dág KSE ellen, amelyből hiányzott az első számú feladó, a korábban Kaposváron is játszott Szabó Bence. Még az első felvonásban pályára került a kubai légiós Quevedo Hernandez Hermes és Tóth Gábor is. A játékrész végén három játszmalabdát hárítottak a vendégek, de Baróti Árpád hatalmas bombájával – aki csak ebben a szettben hét pontot gyártott – könyörtelenül lezárta az első felvonást.

Baróti Árpádnak és a másik kubai légiósnak, a most pont nélkül maradt Lescay Favier Tomas Alejandrónak – mint utólag kiderült – itt be is fejeződött a mérkőzés. A második játékrész elején előbbit Kalmár Ákos, Lescayt pedig Iván Bence váltotta. Nem is maradtak adósak a pontokkal: ketten együtt a meccs végéig 15 pontot szorgoskodtak össze. Baróti szerepét a csapatkapitány Bögöly Gábor vette át, aki 13 pontjával az egész mezőny legjobbja volt. Ezúton is nagy gratuláció neki, mivel őt választották meg 2023 legjobb férfi röplabdázójának. Ebben a játszmában sokáig a dágiaknál volt az előny; igaz, ehhez kellettek a kaposvári hibák is. A házigazda Fino 16–16-nál fogta be az ellenfelét, s a szett végjátéka már egyértelmű volt.

A harmadik, utolsó játékrészben aztán lehetőséget kapott a Fino Kaposvár két saját nevelésű fiatal játékosa, a feladó Zarka Márton és a liberó Eördögh Bálint is. Ez a szett volt a három közül a legrövidebb: a hitehagyott vendégek nem tudtak mit kezdeni jól játszó ellenfelükkel. A 63 percig tartó mérkőzés utolsó pontját a sokáig sérült Quevedo ütötte be.

Mindenesetre nem pihenhet sokáig a Fino társulata, lévén vasárnap 17 órakor a GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika csapatát fogadja majd a Kaposvár Arénában. Ez lesz 2023 utolsó tétmeccse a Fino Kaposvár számára. Folytatás 2024. január 10-én szerdán 19 órakor a Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán Székesfehérváron a nagy rivális MÁV Előre SC-Foxconn otthonában.

Fino Kaposvár–Dág KSE 3–0 (17, 22, 16)

Kaposvár Aréna, 400 néző. Vezette: Sík B., Mezei Z.

Fino Kaposvár: Magyar B. (3), Hubicska (11), Novoselov (7), Baróti (7), Bögöly (13), Lescay (–). Csere: Bozóki (liberó), Eördögh (liberó), Quevedo (5), Tóth G. (–), Kalmár Á. (10), Iván B. (5), Zarka M. (–). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.

Dág KSE: Molnár T. (4), Kun B. (4), Sow (4), Csordás A. (8), Krupánszki (7), Flachner D. (4). Csere: Farkas R. (liberó), Pongó (2), Nagy P. (–), Bandi O. (1), Czibula (–). Edző: Buzás Miklós Dániel.