2023.12.18. 12:49

Elsöprő siker: huszonhat gólos győzelemmel zárta az évet a NEKA

A Nemzeti Kézilabda Akadémia U17-es lánycsapata győzelemmel zárta az évet, s az élről várhatja a folytatást.

Sonline.hu

Fotó: Németh Levente

Fölényes győzelemmel zárta a NEKA U17-es leánycsapata az esztendőt, a balatoniak az I. osztályú bajnokság Nyugati csoportjának 11. fordulójában 42–16-ra győzték le a vendég MTK Budapest együttesét. A boglári lányoknak – akik az élről várhatják a 2024-es folytatást – ez volt a tizedik diadala a pontvadászatban.

NEKA–MTK Budapest 42–16 (15–7)
Balatonboglár, NEKA Csarnok, 30 néző. Vezette: Kovács, Szmodics.
NEKA: Krasznay D., Paluska P., Gyarmati L. (kapusok) – Molnár R. 3 (1), Nagy F. 5 (1), Boros K. 3, Jobbágy N. 5, Nényei L. 3, Nagy-Hajdu F. 1, Nyárai V. 4, Kozma L. 5, Jelena F. 7 (2), Grápa Zs. 6. Vezetőedző: Siti Beáta.
MTK Budapest: Karcsics R., Kerék L. (kapusok) – Tóth F., Pataj L. 4 (1), Kovács N. 4, Miklós L. 1, Wágner Cs. 1, Antoni K. 1, Antal-Futó P. 1, Szabó L., Gerzanics Cs. 2, Szabó D., Szentgróti L. 1, Kovács V. 1, Szőke R., Farkas M. Vezetőedző: Báthori Gábor.
Kiállítások: 2, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 6/4, illetve 3/1.
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 2–1, 10. perc: 5–2, 14. perc: 6–3, 17. perc: 7–5, 21. perc: 8–5, 25. perc: 10–6, 29. perc: 14–7, 34. perc: 16–7, 39. perc: 21–8, 44. perc: 24–9, 49. perc: 31–11, 53. perc: 35–12, 58. perc: 41–15.

Siti Beáta: – Az első negyedóra kivételével jól megoldottuk az év utolsó serdülő bajnoki mérkőzését.

Molnár Réka: – Rosszul kezdtük a meccset, nem mentünk olyan tempót, amilyet szerettünk volna és fejbe sem voltunk ott. A második félidőre próbáltuk összeszedni magunkat és jobb kézilabdát játszani, kisebb nagyobb sikerrel összejött. Örülünk a győzelemnek és a két pontnak.

Nagy Fruzsina: –  Az első félidő elején a támadójátékunkat nem tudtuk érvényesíteni, a védekezés és a kapusteljesítmény jó volt. A második játékrészre megérkeztünk fejben is és örülök, hogy sima győzelmet tudtunk aratni. Köszönöm a bizalmat, hogy pályára léphettem.