Gyorsan megtalálták a közös hangot a Somogyi Bicskások és a diákok

2024.03.20. 08:47

Ez volt a legrövidebb meccs

A bajnoki negyeddöntő második felvonását is magabiztosan húzta be a házgazda Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata, így már 2–0-ra vezet a Dág KSE elleni, az egyik fél három győzelméig tartó párharcban. Pénteken este – szintén a Kaposvár Arénában – pontot tehet a Fino a párviadal végére.

Fotó: Muzslay Péter

Azt már a mérkőzés elején tudni lehetett, hogy a vendég dágiak mestere, Buzás Miklós Dániel nem fog sokat variálni a csapatán, lévén csak nyolcan jöttek el kedden este Kaposvárra, vagyis a liberójuk mellett csupán egyetlen hadra fogható cseréjük volt. A házigazda kaposváriaknál Baróti Árpád és a kubai légiós Lescay Favier Tomas Alejandro ugyan a többiekkel együtt bemelegített, de a másik kubai játékoshoz, Quevedo Hernández Hermeshez hasonlóan nem léptek pályára. Erre a meccsre három kaposvári általános iskola – nevezetesen a Kisfaludy, a Honvéd és a Zrínyi – diákjai is kilátogattak tanáraik vezetésével, s örömmel jelent(het)jük, hogy villámgyorsan megtalálták a közös hangot a Somogyi Bicskások szurkolói csoporttal.

A második játékrészben is csak a szett első felében, pontosabban harmadában tudta tartani a lépést ellenfelével az igencsak foghíjas dági együttes. Egyre csak nőtt a különbség a két társulat között, s csupán annyi változás történt, hogy a Fino Kaposvár most egyetlen ponttal többet engedélyezett dági ellenfelének. A második szett végén – erre sem volt még talán példa a Kaposvár Arénában – a lelkes nézősereg elkezdett hullámozni.
A harmadik, utolsó felvonás volt a leginkább egyoldalú: a Dág KSE együttesének mindösszesen csak 14 pont jutott. Az 56 percig tartó mérkőzés vége felé lehetőséget kaptak a fiatalok, azaz Tóth Gábor, Zarka Márton, legvégül pedig Laczó Bálint is, s mindannyian feliratkoztak a büszke pontszerzők közé. A mezőny legeredményesebb (két) játékosa Kalmár Ákos és Hubicska Patrik volt; ketten együtt 27 pontot termeltek.

Folytatás pénteken 19.30 órakor a Kaposvár Arénában; az esti kezdés ellenére is (újra) várják a Somogyi Bicskásokat és a diákokat. A jelek szerint a másik párharc hosszabb lesz, hiszen a Bp. MAFC-BME 3–1-re legyőzte a GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika csapatát, így ott a párharc állása jelenleg 1–1.

Fino Kaposvár–Dág KSE 3–0 (15, 16, 14)

Kaposvár Aréna, 450 néző. Vezette: Varga A., Adler L.
Fino Kaposvár: Magyar B. (–), Hubicska (13), Iván B. (5), Kalmár Á. (14), Bögöly (7), Novoselov (8). Csere: Bozóki (liberó), Eördögh (liberó), Tóth G. (2), Zarka M. (2), Laczó B. (1)). Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics. Edző: Demeter András György.
Dág KSE: Szabó B. (–), Kun B. (8), Farkas B. (2), Csordás A. (8), Pongó (10), Bandi O. (3). Csere: Czibula (liberó), Eichardt (–). Vezetőedző: Buzás Miklós Dániel.