Kultúra

2016.03.09. 16:41

Groteszk szobrok és művészi grafikák találkozása

Megnyitotta kiállítását a Kaposvári Egyetem Művészeti Kar és a Kapos Art Képző- és Iparművészeti Egyesület.

Gy. Zs.

– A kiállítás helyszínéül a Kaposvári Egyetem Művészeti Kar KB Galériája szolgál, ahol Stössel Nánda szobrász és Lőrincz Róbert grafikusművész közös kiállítását tekinthetik meg az érdeklődők – tájékoztatott Halmos Klára, a Kapos Art titkára. – Stössel Nánda budapesti szobrász, egyesületünk pályázatainak állandó résztvevőjének groteszk szobrait láthatják a vendégek, melyek közt festett, színes szobrok is kiállításra kerültek. Lőrincz Róbert tagja egyesületünknek, s rendszeres résztvevője az 1991 óta általunk rendezett Nemzetközi Művésztelep eseményeinek is – művészi grafikákat láthatnak tőle az érdeklődők.Az aktuális, „Ők” címet viselő kiállítás egy kölcsönös együttműködésen alapszik, mely a Kaposvári Egyetem, s a Kapos Art között köttetett. – Egyesületünk több alkalommal is kiállít az egyetem galériájában, a hallgatók pedig művésztelepünkön vehetnek részt szakmai gyakorlaton – így Halmos Klára.
Uhl Gabriella művészettörténész nyitotta meg a kiállítást, mely március 31-ig ingyenesen megtekinthető.

Ezek is érdekelhetik