megyei labdarúgás

2018.11.11. 19:42

Egyetlen gól döntötte el a Lelle–Hetes rangadó sorsát

Négy perccel a rendes játékidő letelte előtt Neubauer Martin vette be az akkor már kiállítás miatt 10 emberrel játszó újonc Hetes kapuját, így Lellén maradt mindhárom pont. A toponári játékosedző, Ivusza Gábor 20 perc alatt vágott négy gólt a Balatonfödvárnak, míg a második félidőben csereként érkezett nagyatádi Rácz Ervin negyedóra alatt triplázott.

Fenyő Gábor

A 14. forduló eredményei

Balatonlelle–Hetes 1–0 (0–0)

Balatonlelle. V.: Agócs Á.

Balatonlelle: Bogdán Á. – Neubauer M., Hegedűs Gy., Kiss K. (Gál B. a 91. percben), Kovács D. – Balogh L., Bohata (Fila a 83. percben), Pap M. (Pallósi a 72. percben), Laczkó D. – Benke B., Körmendy (Balogh Botond a 75. percben). Edző: Bőzsöny János.

Hetes: Balajcza – Papp M. (Kuti R. az 54. percben), Kis P., Prucsi, Török B. – Bodó, Tabi, Kiss J., Heizer (Decsi R. az 59. percben) – Zalivadnij, Simon M. (Fajtai R. a 65. percben). Játékosedző: Nógely Péter.

Gólszerző: Neubauer M. (a 86. percben).

Kiállítva: Török B. (Hetes) a 67. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonlelle–Hetes 1–2.

Toponár–Balatonföldvár 7–0 (1–0)

Toponár, 200 néző. V.: Hegyi A.

Toponár: Hegedűs I. (Gelencsér Á. a 80. percben) – Nagy A., Albrecht (Tanító a 66. percben), Gelencsér G., Krénusz, Kovács P., Ivusza T., Sándor G., Baranyi D., Ivusza G., Orsós V. Játékosedző: Ivusza Gábor.

Balatonföldvár: Bíró D. – Nagy J., Porédos, Tislér N., Kurdi P., Bocsev, Gruber P., Rusvai L., Óvári A., Nieselberger (Illés K. a 77. percben), Rusvai Gy. Játékosedző: Andorka Péter.

Gólszerzők: Baranyi D. (a 43. percben), Orsós V. (az 51. percben), Ivusza G. 4 (a 60. percben, a 66. percben, a 76. percben 11-esből és a 79. percben), Tanító (a 68. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár–Balatonföldvár 4–0.

Tab–Csurgó 6–0 (1–0)

Tab, 110 néző. V.: Nagy J.

Tab: Horváth J.– Kecskés (Rácz A. a 60. percben), Naász (Kátai M. a 63. percben), Kleiber, Kiss G., Kispál, Kaveczki, Tábori T., Magas (Kátai B. a 63. percben), Gombér P., Vida A. Játékosedző: Ladiszlai Krisztián.

Csurgó: Beke Bence – Tóth Sz., Pákai G., Beke Bálint, Kuti F., Tóth K., Dingó, Soós G., Kovács D., Németh L., Tokai. Edző: Beke Lajos.

Gólszerzők: Tábori T. 2 (a 2. percben és a 83. percben), Kaveczki (az 52. percben), Vida A. 2 (az 58. percben és a 81. percben), Rácz A. (a 64. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Tab–Csurgó 2–1.

Somogysárd–Magyaregres 2–1 (1–0)

Somogysárd. V.: Cservölgyi Sz.

Somogysárd: Trimmel – Marits, Kuti S., Horváth M., Bizderi, Baranyai D. (Bunovácz a 30. percben), Páger B., Kuti M., Orbán R. (Teruzzi a 68. percben), Páger D, Kuti K. (Németh Á. a 25. percben, Szabó A. a 85. percben). Edző: Vancsura Gábor.

Magyaregres: Buchenauer – Keszthelyi B., Palkovics Z. (Károli M. a szünetben), Károli Gy., Simon R., Sólyom G., Lovász L. (Lukács B. a 75. percben), Baksa Zs., Tápi, Mészáros L. (Ulrich D. a 60. percben), Németh J. Játékosedző: Bruncvig Róbert.

Gólszerzők: Kuti M. (a 15. percben), Németh Á. (a 63. percben), illetve Németh J. (a 79. percben).

Kiállítva: Teruzzi (Somogysárd) a 80. percben.

A Somogysárd ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Balatoni Vasas–Nagybajom 1–0 (0–0)

Siófok-Balatonkiliti (műfüves pálya). V.: Dancs.

Balatoni Vasas: Bagi – Sarkanti (Ábrahám A. a 89. percben), Kovács N., Zsibrik, Derdák (Szarka L. a 86. percben), Oyedeji, Schütz, Buza B., Mester G. (Tóth I. a 75. percben), Pretz, Horváth Gy. Edző: Vida András.

Nagybajom: Hajdú L. – Kolumbán E., Vető, György Zs., Kovács R., Márton Cs. (Horváth R. az 52. percben), Balogh Cs., Horváth P., Babai, Ács-Gergely, Cséfalvay (Nagy I. a 77. percben). Játékosedző: Horváth Péter.

Gólszerző: Oyedeji (a 47. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas–Nagybajom 3–1.

Kadarkút–Balatonkeresztúr 0–1 (0–1)

Kadarkút. V.: Németh D.

Kadarkút: Strublics – Nemes P., Vízhányó, Domokos J., Németh D., Vodicska B. (Balogh N. a 82. percben), Tarlósi (Kalló a 77. percben), Ferenczi M., Kunvári (Ferenczi D. a 63. percben), Pető T., Horváth Á. Edző: Pintér Gergő.

Balatonkeresztúr: Koncz P. – dr. Gelencsér A., Olti, dr. Keöves, Slezák, Papp K., Horváth D., Bakos P. (Mózes K. a 82. percben), Bartha M., Horváth M., Bogdán T. (Nagy Sz. a 69. percben). Edző: Deákvári Antal.

Gólszerző: Papp K. (a 21. percben).

Az ifjúsági mérkőzésen: Kadarkút–Balatonkeresztúr 0–6.

Marcali–Babócsa 0–3 (0–1)

Marcali, 60 néző. V.: Godina.

Marcali: Jagadics – Nagy A., Kovács Bence (Géczi a 34. percben), Fenusz T., Szaka R. (Czobor a szünetben), Németh M., Garai K., Huszár Á., Kutor B., Somogyi V., Bognár P. (Tóth R. a 63. percben). Edző: Nagy Attila.

Babócsa: Banicz B. – Keresztény G., Mangult, Horváth Sz., Horváth L., Kovács G., Miskovics (Jáger E. a 75. percben), Iván D., Tompa I. (Kocsis P. a 63. percben), Gergulás, Mózes G. (Szalai Sz. a 77. percben). Edző: Bérdi József.

Gólszerzők: Tompa I. (a 19. percben), Gergulás (a 64. percben), Iván D. (a 76. percben 11-esből).

Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali–Babócsa 4–1.

Segesd–Nagyatád 0–10 (0–3)

Segesd. V.: Virágh J.

Segesd: Kis M. – Horváth A. (Bonnyai az 51. percben), Horváth I. (Budai P. a 39. percben), Cser V., Ámon, Sámóczi, Juhász D., Vers B., Csimszi D., Csatlós, Kolics. Edző: Minor Levente.

Nagyatád: Vörös Á. – Kovács K., Csikós Á. (Rácz E. az 58. percben), Kolumbán K. (Koósz Á. a szünetben), Kollár D., Richter P., Dekanics, Kulcsár K., Párkányi, Nikolics V. (Galamb D. a 66. percben), Kovács Krisztián (Mózsi a 73. percben). Edző: Keszei Ferenc.

Gólszerzők: Kollár D. (a 16. percben), Richter P. 2 (a 26. percben és a 90. percben), Dekanics 3 (a 39. percben 11-esből, a 75. percben és a 83. percben), Párkányi (a 60. percben), Rácz E. 3 (a 72. percben, a 77. percben és a 86. percben).

A Segesd ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Mesterlövészek

A Toponár sikeréből négy góllal vette ki a részét Ivusza Gábor, aki így felléphet a képzeletbeli dobogó második fokára, míg az élen álló Németh Ádám tovább növelte az előnyét.

A góllövőlista élcsoportja: 1. Németh Ádám (Somogysárd) 14 gól, 2. Kuti Krisztián (Somogysárd) és Ivusza Gábor (Toponár) 11–11 gól, 3. Decsi Richárd (Hetes) és Horváth

Milán (Balatonkeresztúr) 10–10 gól.