Férfi Kézilabda NB I.

2022.10.29. 20:54

Egy félidő elég volt a Fradinak Balatonbogláron

Az első félidei visszafogottabb teljesítményének köszönhetően nyolcgólos vereséget szenvedett a HSA NEKA a Ferencvárostól. A balatoniak egy félidő alatt ebben a szezonban még nem kaptak húsz gólt, most ez is megtörtént.

Fotó: Németh Levente

Nem látszott, hogy nyolc nap alatt ez volt a Ferencváros harmadik mérkőzése, mely hét közben megjárta még Izlandot is! Dinamikusabban kezdetek, nem tudták a ritmusukat felvenni a boglári fiatalok, pedig Sótonyi edző együttese „futós” csapatként van elkönyvelve. Ez az iram nem meglepő a Fraditól, amióta Pásztor István átvette, lényegesen magasabb támadásszámmal dolgoznak, nem véletlenül esett a bajnokijaikon átlag hatvanhat találat, a nemzetközi kupameccseiken pedig hatvanhét! A bogláriaké volt az első két találat, amit egymás után hét (!) fővárosi követett, így hét perc után már öttel mentek a Lékai nélkül felálló vendégek (2-7), akik szétszedték Delyék nyitott védekezését. A folytatás sem volt jobb, hiába variált folyamatosan Sótonyi edző, amit jól mutat az ebben a félidőben kapott húsz gól!  Ennél rosszabb félidejük védekezésben még nem volt ebben a szezonban, Csurgó dobott nekik tizenhatot, ez volt eddig a legtöbb. A legutóbbi fordulóban, Dabason a támadójátékuk mondott csődöt, most védekezésben nem remekeltek…

Palasics kezdett a kapuban tizenöt perc alatt két védésig jutott, az öt váltó Deményinek már jobban ment, igaz a Fraditól érkezett, így jól ismerte az ellenfél játékosait, tizennégy védésig jutott, az elsőben négyig, a szünet után hétig. Az első félidőben támadásban Szilágyi volt a legeredményesebb néggyel, igaz ebből három büntetőből esett. Rajta kívül Sztraka, Kovács Tamás és Krakovszki Bence tudott még duplázni.
A fordulás után már tizenegy is volt közte, Pásztor István is megforgatta a csapatát, ami adott némi esélyt a házigazdáknak, ám ötnél jobban nem tudtak felzárkózni, végül nyolcgólos lett a Fradi siker, ráadásul negyven gól alatt maradtak a vendégek. Ebben a játékrészben hazai oldalon Dobi jeleskedett támadásban, aki négyszer is bevette a Fradi kapuját, az utóbbiaknál leginkább a beállók jeleskedtek, hisz Debreceni, Füzi, Pordán trió tizenöt góllal zárta ezt a hetven percet, Füzi nem volt rontott lövése.

K&H férfi kézilabda liga – 7. forduló
HSA NEKA – Ferencvárosi TC 28–36 (12–20)
Balatonboglár, NEKA Csarnok, 400 néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás
HSA NEKA: Palasics – Szilágyi B. 4 (3), Dely 2, Sztraka 4, Papp T. 1, Fekete D. 1, Krakovszki B. 3 (1). Csere: Deményi (kapus), Tárnoki, Draskovics 1, Karai 3, Kovács T. 2, Ács P., Dobi 5, Krakovszki Zs. 2. Vezetőedző: Sótonyi László
FTC: Győri K. – Imre B. 5, Balogh Zs. 2, Bognár A. 1, Debreczeni 6, Nagy B. 3, Kovacsics 1. Csere: Borbély (kapus), J. Mikita, Ónodi-Jánoskúti 4, Prainer 4, Füzi 7, Csörgő 1, Pordán 2, Török. Vezetőedző: Pásztor István
Kiállítások: 6 perc (2 perc), illetve 18 perc (10 perc)
Hétméteresek: 5/4 (3/3).