2023.09.17. 17:17

Egygólos győzelmet aratott a NEKA

Nagy küzdelem után gyűjtötte be a bajnoki pontokat a Szekszárdi FGKC otthonában a Nemzeti Kézilabda Akadémia U21-es csapata a női kézilabda NB II. E csoportjának második fordulójában.

Szekszárdi FGKC–NEKA U21 22–23 (12–13)
Szekszárd. V.: Herceg U., Piller T.

Szekszárdi FGKC: Schell G., Péti A. (kapusok) – Orbán E., Kapás T. 6, Bognár Zs. 5 (3), Tompai L., Szentes L. 3, Farkas A. 7, Müller K., Pataki N., Bordán A. 1, Szmacska L. Vezetőedző: Bordán Anna.
NEKA: Szilágyi P., Grebenár R. (kapusok) – Mihály H. 1 (1), Varga D. 5, Seres L. 3, Lavaj F., Molnár R. 4, Bali B. 6, Szebeni D. 1, Jelena F. 3, Fürdök V. Szakmai igazgató: Hajdu János, vezetőedző: Bohus Bea.
Hétméteresek: 3/3, illetve 2/1.
Kiállítások: 10 perc, illetve 6 perc.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4, 15. perc: 6–6, 19. perc: 8–9, 22. perc: 8–11, 27. perc: 12–12, 34. perc: 14–13, 40. perc: 16–16, 48. perc: 18–19, 52. perc: 20–21, 58. perc: 22–22.

Bohus Bea: – Egy nehéz ellenféllel szemben nyertünk idegenben, nagy küzdelemben.

Szilágyi Panna: – A mai meccsen sok hibával játszottunk, ezért végig szoros volt a mérkőzés. Ennek ellenére nagyot küzdöttünk, gratulálok a csapatnak.

Bali Boróka: – A találkozón támadásban és védekezésben is sok hibát vétettünk, ezért szoros meccset játszottunk. A meccsen végig csapatként küzdöttünk így nyerni tudtunk.

A NEKA U21-es együttese így két mérkőzés után két győzelemmel, és a gólkülönbségnek köszönhetően vezeti a tabellát. A harmadik fordulóban újra idegenben lépnek pályára a bogláriak, mégpedig a másik somogyi csapat, a Nagyatádi RKC SE látja őket vendégül.

A nagyatádiak a második körben a Mohácsi TE 1888 gárdáját fogadták, s végül 26–25-re múlták felül mohácsi ellenfelüket. Az atádiak egy győzelemmel és egy vereséggel jelenleg az ötödik helyen áll.