2023.09.15. 20:45

Győzelem a Pécs ellen, döntőt játszhat szombaton a Kaposvári KK

Az élvonalban újonc NKA Universitas Pécs legyőzésével kezdte a XII. MTOK Orosz László Emléktornát a Kaposvári KK, mely a szombati fináléban visszavághat az Atomerőmű SE Paks gárdájának.

Őszi Ádám

Az NKA Pécs elleni elődöntőt kisebb sérülés miatt kihagyta Bogdán Benedek, valamint a Kaposvári KK új igazolása, az amerikai Ronald Jackson, aki a távozó Josh Cunningham helyére érkezett és a napokban csatlakozik a kerethez. A feldobás előtt Sárdi Péter emlékezett meg a 120-szoros válogatott Orosz Lászlóról.

A mérkőzés elején Milos Koprivica kezdte meg a pontok gyártását, a szerb légiós előbb a büntetővonalról, majd mezőnyből is eredményes tudott lenni (4–0). Az élvonalban újonc vendégek Manjgafic Fahrud vezérletével fordítottak, a bosnyák játékos már az 5. percben átlépte a tízpontos határt, miközben a csapatok váltakozva vezettek (12–13). Az első triplát Paár Márk jegyezte, a negyed végére pedig ötpontos különbség alakult ki (25–20).

A folytatásban mindkét csapat sok hibával kosárlabdázott, közel két percig nem is született mezőnypont. A 13. percben aztán Remy Abell értékesített büntetői után először volt kétszámjegyű a különbség (32–22).  A pontgyártást némileg "megkésve" kezdte meg Derek Jackson, Abell értékesített ziccere után 36–22-nél pedig jött a pécsi időkérés. A Kaposvári KK a 16. percben 43–28-ra vezetett, ám egy 1–15-ös sorozattal, Meleg Gergő triplája után egyetlen egy pontra zárkóztak a vendégek (44–43). Másodpercekkel a nagyszünet előtt Krnjajszki Boris válaszolt egy hármassal, így ha minimális különbséggel is, de Váradi Kornél együttese vonulhatott előnnyel az öltözőbe (47–43).

A második félidő Abell faultos kosarával indult, amire Fahrud válaszolt (50–45). Az öltözőben érezhetően sikerült rendezni a sorokat, aminek eredményeképp Halmai Dániel vezérletével ismét sikerült kétszámjegyűre növelni a különbséget (71:57). A találkozót azonban nem sikerült idő előtt eldönteni, ebben hathatós szerepet vállalt pécsi oldalon Durmo Ibrahim (71–64).

A döntés így az utolsó tíz percre maradt, melyet az vendégek kezdett jobban (71–68), de volt hazai válasz, így Koprivica kosarai után ismét az NKA Pécs kért időt (77–68). Goran Tadic együttese a hajrában kétszer is öt pontra zárkózott, Benke Krisztián triplája még megcsillantotta a számukra a reményt (87–82), de reális fordítási lehetőség végül már nem adódott, így a Kaposvári KK jutott a döntőbe (88–82).

Ez egyben azt is jelenti, hogy a XII. MTOK Orosz László Emléktorna szombati fináléjában megismétlődik a múltheti Morgen Ferdinánd Emléktorna döntője, miután a másik elődöntőben az Atomerőmű SE Paks 96–80-ra legyőzte az OSE Lions együttesét.

Kometa Kaposvári KK–NKA Universitas Pécs 88–82 (25–20, 22–23, 24–21, 17–18)
Kaposvár Aréna: 500 néző, V.: Minár László, Jakab László és Farkas Gábor.

Kometa Kaposvári KK: Derek Jackson (6), Paár Márk (5/5), Remy Abell (24/3), Milos Koprivica (13), Puska Bence (2). Csere: Halmai Dániel (12), Fazekas Máté (12), Szőke Bálint (-), Antalics Dániel (4/3), Fehérvári Gergő (-), Hajduk Attila (-), Krnjajszki Boris (10/6). Vezetőedző: Váradi Kornél.
NKA Universitas Pécs: Manjgafic Fahrud (24/6), Kerpel-Fronius Gáspár (3/3), Ibrahim Durmo (17/3), Herger Salamon (2), Milan Luzaic (12/3). Csere: Lukácsi Gábor (-), Kazy Balázs (-), Bor Gábor (-), Kovács Péter (4), Scherer Bálint (3/3), Meleg Gergő (10/6), Benke Krisztián (7/3). Vezetőedző: Goran Tadic.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–4. 5. p.: 12–13. 8. p.: 18–16. 10. p.: 25–20. 13. p.: 32–22. 16. p.: 43–28. 20. p.: 47–43. 23. p.: 56–51. 27. p.: 69–57. 30. p.: 71–64. 35. p.: 80–72. 37. p.: 84–77. 40. p.: 88–82.

Mestermérleg

Váradi Kornél: – Gratulálok a csapatomnak, mert nagyot küzdöttek. Sok hullámvölggyel játszottunk, ezt stabilizálni kell. Holnap is van mérkőzésünk, dolgozunk tovább a hibáinkat fixálnunk kell.