2023.10.08. 14:40

Nyolcat vágott a Lelle a Segesdnek

Fotó: NEMETH LEVENTE FOTO

Négy mérkőzést játszottak szombaton a Somogy vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. Az éllovas Balatonlelle nyolcat számolt, pontosabban vágott a Segesdnek. Már az első félidő után 6–0-ra vezetett a lellei alakulat úgy, hogy ebből ötöt bő negyedóra alatt szereztek. Csurgón a Balatonkeresztúr vezetett 2–1-re, a vége mégis 4–2-es hazai győzelem lett, ráadásul az első játérész vége felé kiállítottak egy csurgói játékot. A Toponár–Balatoni Vasas összecsapás is 4–2 arányú hazai sikert hozott – a házigazdák játékosedzője, Ivusza Gábor három találatot jegyzett –, míg a Barcs és a Juta megosztozott egymással a bajnoki pontokon.

A 9. forduló eredményei

Balatonlelle–Segesd 8–0 (6–0)
Balatonlelle. Vezette: Czár K.

Balatonlelle: ifjabb Posza Zs. (Nagy G. 68.) – Soóky R., Kelemen K. (Muth M. a szünetben) Kovács P., Hrabovszki Z. (Dömötör D. 8.), Körmendy K. (Kovács D. 77.), Kovács K., Országh B., Németh J. (Kéri G. 68.), Hegedűs Gy., Kiss K. Játékosedző: Kenéz Szabolcs.
Segesd: Horváth D. – Lekk A., Tuza J. (Kozma G. a szünetben), Imrei M., Szeszán A., Ruppert B., Ámos B., Csatlós  D., Nagy B., László B., Balogh B. Edző: Nagy Attila István.
Gólszerzők: Hegedűs Gy. (17.), Kelemen K. 2 (19. és 33.), Soóky R. (25.), Németh J. (27.), Dömötör D. (44.), Körmendy K. 2 (51. és 74.).

A Segesd ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Csurgó–Balatonkeresztúr 4–2 (1–2)
Csurgó. Vezette: Cservölgyi Sz.

Csurgó: Beke Bence – Papp B., Papp M., Simon K., Kovács K. (Holoda M. 89.), Boros T. (Nagy B. 87.), Szabó Á., Horváth M. (Györgyfalvi K. a szünetben), Dömötörfy B. (Beke B. 81.), Patak B., Orsós Gy. (Varga D.70.) Edző: Beke Lajos.
Balatonkeresztúr: Egyed B. – Horváth M. (Olti Á.87.), dr. Gelencsér A. (Jáky G. 61.),, Papp K., Kis-Balázs R. (Bojtor B. 87.),, Lajtai B., Bakos P. (Bogdán T. 64.), Kozma M., Suchmann D., Wolf B., Nagy P. Játékosedző: dr. Gelencsér András.
Gólszerzők: Simon K. (7.), Boros T. 2 (69. és 84.), Kovács K. (77.), illetve Bakos P. (2.), Lajtai B. (40. – 11-esből).
Kiállítva: Papp M. (Csurgó) a 39. percben.

Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgó–Balatonkeresztúr 13–0 (7–0).

Toponár–Balatoni Vasas 4–2 (2–1)
Toponár. Vezette: Erdelecz J.
Toponár: Herman B. – Neubauer M., Pető T., Ivusza T. (Stier M. 80.), Kovács P. (Péter D. 75.), Ivusza G., Laczkó D., Fila G., Decsi R. (Házi Á. 77.), Fila J. Baranyi D. Játkosedző: Ivusza Gábor.
Balatoni Vasas: Bagi B. – Gosztonyi B., Polgár B., Bene Zs., Beke A. (Vida B. 80.), Kökönyei A., Magyar M., Alt Á., Hutvágner Sz., Unger P., Horváth F. Edző: Vida András.
Gólszerzők: Ivusza G. 3 (18., 37. és 63.), Neubauer M. (57. – 11-esből), illetve Unger P. (24.), Bene Zs. (83. – 11-esből).

Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár–Balatoni Vasas 1–4 (1–1).

Barcs–Juta 1–1 (0–0)
Barcs. Vezette: Tóth B.
Barcs: Banicz Barnabás – Orsós I., Keszi K., Kampf R., Gergulás F. (Schenker T. 44.), Tompa I., Horváth L., Kocsis P. (Bencsik S. 65.),  , Banicz Benjamin, Miskovics P., Androsics A. (Wuts A. 72.). Edző: Minor Levente.
Juta: Vajda P. – Varga D., Mozsgai G., Lender M. (Jovánczai P. a szünetben), Márton Cs., Sólyom G., Tamás L. (Kántor P. 75.), Vadas Z., Jovánczai Á., Ferencz B., Marton K. Játékosedző: Jovánczai István.
Gólszerzők: Tompa I. (62.), illetve Sólyom G. (50.).

A Barcs ifjúsági csapata szabadnapos volt.

A Tab–Somogysárd, a Kaposfüred–Kadarkút, az Öreglak–Nagybajom és a Nagyatád–Marcali mérkőzést vasárnap 15 órakor rendezik.

MESTERLÖVÉSZEK

A góllövőlista élcsoportja: 1. Bradics Tamás (Marcali) 11 gól; 2. Bene Zsombor (Balatoni Vasas) 10 gól; 3-5. (holtversenyben) Németh János Attila (Balatonlelle), Palkovics Tamás (Somogysárd) és Boros Tamás (Csurgó) 8 gól; 6–7. (holtversenyben) Dekanics Márk (Nagyatád) és Orsós Viktor Márk (Kaposfüred) 7 gól; 8–9. (holtversenyben) Kelemen Kevin (Balatonlelle) és Ivusza Gábor (Toponár)) 6 gól.