Sakk

2024.03.08. 12:12

A Baja ellen nyert rangadót a Nagyatád

Nagy rangadóra került sor, hiszen a tabella második helyén álló Bajához látogatott a listavezető Nagyatád csapata a sakk NB II Asztalos csoportjában. A mérkőzés képe igazolta is az előzetes várakozásokat.

Trancsik Zsanett Kármen

Két óra után mindösszesen két játszma ért csak véget, az utolsó tábla megnyerésével a hazaiak kerültek előnybe, illetve egy döntetlen végeredmény volt a kilences táblán. A többi táblán viszont hatalmas csata zajlott. Az újabb bajai győzelemre még egy órát kellett várni, aztán begyorsultak az események. Három nagyatádi siker jött zsinórban, majd egy bajai győzelemre jött az újabb somogyi válasz. Az időellenőrzést követően még négy játszma zajlott, az első három táblán, illetve a 11-es táblán tesztelték továbbra is egymást a felek. Végül ezeken egy-egy győzelem született két döntetlen mellett, ennek köszönhetően a nagyatádi csapat egy nagyon értékes győzelmet szerzett.

A rivális Decs nagyarányú győzelmének köszönhetően 3,5 pontra megközelítette a továbbra is éllovas nagyatádi csapatot, valamint feljött a második helyre a táblázaton.

Baja–Sakk Egylet Nagyatád 5,5–6,5

Győzött: Matko Ognjen (2. tábla), Molnár Aurél Jr. (4. tábla), Kőnig Balázs (5. tábla), Szijártó András (7. tábla), Bocska János (10. tábla).

Döntetlent ért el: Vrban Mladen (1. tábla), Kondákor Márk (9. tábla), Szarka Regő (11. tábla).

További eredmények: Szentlőrinc–Rácalmás-Királysakk 6–6, Komlói BSK–Kalocsai SK 6,5–5,5,  Marcali VSZSE–Karmin PSSE 7,5–4,5, Kaposvári Bástya SE–Decs 1990 3–9.

A bajnokság állása: 1. Sakk Egylet Nagyatád 40,0 pont, 2. Decs 1990 36,5 pont, 3. Bajai SSC 33,5 pont, 4. Szentlőrinc 32,5 pont, 5. Marcali VSZSE 30,0 pont, 6. Rácalmás-Királysakk 28,5 pont, 7. Kalocsai SK 28,0 pont, 8. Komlói BSK 25,5 pont, 9. Kaposvári Bástya SE 25,0 pont, 10. Karmin PSSE 20,5 pont.