RÖPLABDA

2024.03.25. 11:59

A minik és a serdülők is alulmaradtak

A Fino Kaposvár I. osztályú mini- és serdülőcsapata is egyaránt mindkétszer alulmaradt a középszakasz következő dupla fordulójában.

Érdekesség, hogy mind a minik, mind pedig a serdülők az első fellésükön 3–0-ra kaptak ki, utána pedig öt szettes csatában.

MINIK (U13)

Hazai környezetben, Kaposváron a Kodály Zoltán Központi Általános Iskola tornacsarnokában szólították pályára a Varga Péter vezényelte mini (U13-as) együttest. A házigazdák előbb a második helyen található Kecskeméti Sportiskola Röplabda Akadémia „B” alakulatával találkoztak, amelytől 37 perc alatt sima 3–0 arányban alulmaradtak. Némi pihenő után következett a harmadik Szegedi RSE csapata; a végül elveszített csata öt felvonásos volt, s több mint kétszer annyi ideig, egészen pontosan 79 percig tartott. Az elveszített első két játékrész után még sikerült egyenlíteni, ám a mindent eldöntő utolsó, rövidített ötödik felvonást a vendégek gyűjtötték be.

Eredmények: Kecskeméti Sportiskola Röplabda Akadémia „B”–Fino Kaposvár „A” 3–0 (8, 16, 14); Szegedi RSE–Fino Kaposvár „A” 3–2 (20, 14, –14, –22, 7).

A Fino Kaposvár „A” I. osztályú mini (U13-as) csapata: Rókás Balázs Máté (csapatkapitány), Fáth Barnabás, Varga Dávid Vincent, Valenta Szabolcs Szalvator, Laczó Marcell, Sándor Hunor, Parragi Dávid, Keresztesi István Márk, Romvári Márton György, az edzőjük Varga Péter.

A Fino Kaposvár „A” I. osztályú minicsapata 2 ponttal sereghajtó.

SERDÜLŐK (U17)

Budapesten a Pénzügyőr SE Kőér utcai sportcsarnokában volt érdekelt a Demeter András György, Inczeffy Zsombor edzőpáros irányította serdülő (U17-es) csapat, ahol a házigazdák két alakulatával találkoztak. Előbb a második helyen álló fehérekkel szemben maradtak alul 3–0-ra egyetlen perc híján egy óra alatt, majd a zöldektől kaptak ki öt szettes mérkőzésen. Utóbbi találkozó pontosan 110 percig tartott, s 2–1-re vezettek a somogyiak.

Eredmények: Bp. Pénzügyőr SE „fehér”–Fino Kaposvár 3–0 (12, 23, 15); Bp. Pénzügyőr SE „zöld”–Fino Kaposvár 3–2 (17, –20, –19, 21, 6).

A Fino Kaposvár I. osztályú serdülő (U17-es) csapata: Kosaras Bence (csapatkapitány), Kosaras Botond, Földi Hunor, Lipics Barnabás László, Dobos Bertalan Ferenc, Pfeifer Gergő Milán, Horváth Dániel, Kulcsár Dávid, Horváth Patrik Mátyás (liberó), az edzőik Demeter András György és Inczeffy Zsombor.

A Fino Kaposvár I. osztályú serdülőcsapata 9 ponttal a hetedik.