teke

2021.09.08. 09:18

Közel állt a bravúrhoz az élvonal nyitányán a Közutasok csapata

A férfiaknál az Investment Közutasok Kaposvári TK vereséggel, a nőknél a Balatoni Vasas SE pedig győzelemmel kezdte a teke Szuperligát.

Megkezdte szereplését a férfiteke Szuper­liga 2021/22-es szezonjában az Investment Közutasok Kaposvári TK csapata, mely az előző szezonban bronzérmes, ám a nyár folyamán némileg átalakult Répcelaki SE-hez utazott, és titkon egy meglepetésben reménykedett, ami mint utóbb kiderült, nagyon kevésen múlt.

A program szokás szerint az ifjúságiak mérkőzésével kezdődött, a vendégek újoncot avattak Balogh Kristóf személyében, aki még csak pár hónapja tekézik, párja, Fajtai Bálint két gyengébb szettet is teljesített, így a jóval rutinosabb hazaiak könnyedén nyertek.

A felnőttek összecsapásának első sorában Nagy Gergő és Kis Richárd próbálta megszerezni a pontokat, előbbi sikerrel, utóbbi hatvan dobásig versenyben volt ellenfelével, de a harmadik és negyedik szettben már nem tudta felvenni a versenyt Horváth Zoltánnal. Egy sor után 30 fás előnyt szereztek a répcelakiak. A második sorban a tarolásban sokat hibázó Sághy Tamásnak nem sok esélye volt, ezzel szemben Horváth László az első két szett elvesztése után folyamatosan dolgozta le hátrányát, az utolsó dobásoknál már csak pár fa volt a különbség, fordítania viszont sajnos nem sikerült, három fával alulmaradt. Két sor után a hazaiak 3–1-re és 61 egységgel vezettek.

A végén Pintér György is nagyon közel volt a pontszerzéshez, de szintén tarolásban elkövetett hibák miatt két szettet kis különbséggel elveszített, majd a harmadikban döntetlenre végeztek ellenfelével, így ez a pont is a hazaiaké lett. Németh Tibor álmosabb kezdés után a második 60 gurításban a maga javára fordította párharcát, ezzel kialakítva a 6–2-es végeredményt.

Répcelaki SE–Investment Közutasok Kaposvári TK 6–2 (3442–3390)

Eredmények: Bóka Róbert 569–Nagy Gergő 592 (1:3), Horváth Zoltán 578–Kis Richárd 525 (3:1), Bíró Patrik 577–Sághy Tamás 549 (2,5:1,5), Tóth Áron 576–Horváth László 573 (2:2), Móricz Zoltán 593–Pintér György 593 (2,5:1,5), Kuslics Gergely (Rozmán Szabolcs) 549–Németh Tibor 558 (1,5:2,5).

Az ifjúsági mérkőzésen: Répcelaki SE–Investment Közutasok Kaposvári TK 4–0 (1102–856). Eredmények: Varga Bence 529–Balogh K. 371, Simon Sz. 573–Fajtai B. 485.

A hölgyeknél a Balatoni Vasas győzelemmel kezdte az élvonalbeli pontvadászatot. A hazaiaknál Szijjártó-Kormányos Edina pazar teljesítményt nyújtott, 611(!) fával zárta a mérkőzést.

Balatoni Vasas–Bátonyterenyei TK-Viktória 6–2 (3367–3085)

Eredmények: Török Barbara (Dallosné Takács Anita) 574–Kovács Natalia 553, Csoma Rita 577–Rácz Jázmin 554, Szijjártó-Kormányos Edina 611–Jakab Melinda 458, Baracsi Ágnes (Bázsa Viktória) 529–Varga Petra 531, Rubinszki Rita 547–Bene Ferencné (Bíró Klaudia) 451, Sághy Valéria 529–Mártonné Ruszanov Márta 538.

Nyert a Balatoni Vasas ifiegyüttese is

A Balatoni Vasas SE ifjúsági együttese is sikerrel teljesítette az élvonal első játéknapját, Jezsoviczki Annáék magabiztosan, 3–1-re verték meg a vendég Bátonyterenyei TK-Viktória egyletét.

Balatoni Vasas–Bátonyterenyei TK-Viktória 3–1 (1036–872)

Eredmények: Jezsoviczki Anna 515–Kovács Natália (Rácz Jázmin) 507, Fórián Kitti 521–Tóth Alíz 365.