Kézilabda

2022.01.14. 09:28

Tanulságos döntetlen az egyiptomi együttes ellen

Döntetlent játszott a magyar férfi junior kézilabda-válogatott Balatonbogláron Egyiptom ellen.

MW-összeállítás

Végig kiélezett és fordulatos felkészülési mérkőzést játszott a magyar férfi juniorválogatott Balatonbogláron, nemzeti együttesünk 25–25-ös döntetlent ért el az Egyiptom elleni felkészülési összecsapáson. A vendégcsapat ellen végig komoly koncentrációra volt szükség, és bár a szünetben még két góllal az egyiptomiak vezettek, győzelemnek végül senki nem örülhetett. A keretben Bodócs Marcell, Krakovszki Bence, Krakovszki Zsolt, Palasics Kristóf, Papp Tamás, Sisa Erhard, Takács Ákos és Temesvári Gábor képviselte a Nemzeti Kézilabda Akadémiát.

– Rendkívül tanulságos mérkőzésen harcoltuk ki a döntetlent – nyilatkozta a lefújás után Sótonyi László szövetségi edző a neka.hu-n. – A találkozó nagy százalékában hátrányban voltunk, ami egy új feladatot jelentett a csapat számára.

Magyarország-Egyiptom 25–25 (12–14)

Balatonboglár, NEKA Sportcsarnok. V.: Horváth, Marton.

Magyarország: Palasics K., Takács Á. (kapusok),Temesvári G. 1, Ilic Z., Pergel A. 3, Papp T., Sisa E. 5, Ónodi Jánoskúti M. 2, Krakovszki B., Imre B. 3, Fazekas G. 1, Radvánszki Zs., Lukács P. 8, Krakovszki Zs. 1, Bodócs M. 1. Szövetségi edző: Sótonyi László. Egyiptom: Hatem, Sherif 6, Ali Ragab 1, Ahmed Safy, Ibraheem Taha, Hesham 1, Marwan, Tarek 1, Hatem, Sameh 1, Moata 1, Mohamed Saed 3, Refai 3, Maged 6, Ahmed, Nasser 2. Szövetségi edző: Mohamed Hussein Belal Shaber.

Hétméteresek: 6/5, illetve 7/7. Kiállítások: 8 perc, illetve 12 perc. Piros lap: Mohamed Saeed Abdelhak Mohab (az 53. percben a harmadik kétperces kiállítás után).

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1; 10. perc: 7–4; 15. perc: 7–8; 22. perc: 10–10; 37. perc: 15–15; 42. perc: 17–17; 50. perc: 18–21; 52. perc: 19–22; 54. perc: 22–22; 57. perc: 24–23.

A NEKA női ifjúsági és serdülő csapata is idegenben lépett pályára. Az ifi lányok több meghatározó játékos nélkül utaztak el, és bár 24–20-ra az SZKKA nyert, a somogyiak továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát. A serdülők begyűjtötték a két pontot, miután 42–28-ra diadalmaskodtak, és őrzik százszázalékos mérlegüket és első helyüket.

Női ifjúsági I. osztály

Szombathelyi KKA–NEKA I. 24–20 (10–14)

NEKA I.: Németh K., Zaj, Lakatos (kapusok),- Csíkos 3, Csata 2/1, Szabó A. 2, Molnár D.2, Uhrin 5/2, Horváth P. 2, Szebeni, Pálmai, Nagy II. L., Kovalcsik 3, Szabó L. 1

Hétméteresek: 4/4, illetve 5/3. Kiállítások: 4 perc, illetve 5 perc.

Leány serdülő I. osztály

Szombathelyi KKA–NEKA 28–42 (15–18)

NEKA: Lakatos, Horváth Sz. (kapusok),- Gera, Polákovics 5, Zakor, Fazekas 6, Faragó 6/1, Mihály 3, Lavaj, Szebeni 4, Pálmai 4, Keceli-Mészáros 4, Varga D.5, Molnár F., Jelena 3, Kriston 2.

Fotó: Németh Levente