Röplabda

2022.03.21. 09:23

Szerdán már pont kerülhet a negyeddöntő végére

Akárcsak a korábbi egymás elleni mérkőzéseken, vasárnap este is biztosan nyert idegenben a Fino-Kaposvár a Debreceni EAC ellen.

Fenyő Gábor

Miután Kiss Máté belázasodott, így nem tarhatott a többiekkel. A szolnoki U21-es elődöntő első meccse után Iván Bence  autóba ült, s irány Debrecen! A saját nevelésű Fenyvesi Barnabás viszont ott maradt Szolnokon, vagyis Ruben Wolochin mester négy magyar játékossal számolhatott.

A nyitó játszmában végig a Fino akarata érvényesült; egyértelműen a vendég kaposváriak diktálták az iramot, uralták a meccset. Az első nyolc pontjukból négyet Bögöly Gábor jegyzett, abból is az egyiket ászból, később pedig Hubicska Patrik folytatta a pontgyártást. A hazaiaknál a Cesar Coelho Rabel Willian, Almora Nunez Gustavo Lazaro légiós páros gyűjtögette szorgosan a pontokat. A nyitó játékrészben rajtuk kívül csak a csapatkapitány, a korábban Kaposváron is megfordult Bagics Balázs tudott még a közösbe rakni.

A második szettben – ha csak néhány pillanatig is – a DEAC csapatánál volt az előny. Aztán a bosnyák Marko Milovanovics, a kubai Sandoval Rojas José Antonio és Hamza Ouyachi is elkezdte termelni a pontokat; a marokkói légiós újra a Fino-Kaposvár kezdőcsapatában kapott helyet. 24–21 után két játszmalabdát is hárítottak ugyan a hazaiak, ám a vége a miénk volt. A harmadik, utolsó felvonásban gyorsan elléptünk debreceni ellenfelünktől. Egyre csak nőtt a különbség a két együttes között, ami a végére 12 pontnyira hízott. A meccs vége felé a bosnyák ütőgép Milovanovicsot az az Iván Bence váltotta a pályán, aki pár órával korábban még Szolnokon szerepelt szintén győztes csapatban, a 74 percen át tartó ütközetet pedig a tavaly nyáron éppen Debrecenből érkezett Hubicska Patrik zárta le.

Szerdán 18 órakor a Kaposvár Arénában újra egymásnak feszül majd a két társaság, s a házigazda Fino-Kaposvár már akkor pontot tehet az egyik fél három győzelméig tartó bajnoki negyeddöntő végére.

Debreceni EAC–Fino-Kaposvár 0–3 (–21, –23, –13)

Debrecen, egyetemi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Varjasi, Jámbor T.

Debreceni EAC: Tóth A. (1), Cesar (12), Kiss I. (1), Almora (15), Bagics (6), Remete (2). Csere: F.Nagy B. (liberó), Magyar T. (–), Tar (–). Vezetőedző: Fodor Antal.

Fino-Kaposvár: Garchet (1), Hubicska (16), Sandoval (16), Milovanovics (9), Bögöly (8), Ouyachi (7). Csere: Bozóki (liberó), Iván B. (1), Radovics (–), El Azhari (–). Vezetőedző: Ruben Wolochin.