2023.09.04. 13:57

Rangadót nyert a Mezőcsokonya

Folytatódtak a Somogy vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság küzdelmei, a 4. forduló rangadóját a Mezőcsokonya nyerte, miközben az újonc Nágocs mellett a Balatonszárszó is megszerezte szezonbeli első győzelmét. Ezzel egyidejűleg a hétvégén elrajtoltak a harmad- és negyedosztály küzdelmei.

Elszenvedte első vereségét a szezont remekül kezdő Böhönye, mely szoros mérkőzésen egygólos vereséget szenvedett a címvédő Mezőcsokonya vendégeként. A találkozó egyetlen gólját Kuti Richárd, a tavalyi idény gólkirálya szerezte. Tovább folytatta remek sorozatát a Kaposmérő, mely ezúttal a Kiskorpád ellen nyert magabiztosan, és kétpontos előnnyel vezeti a tabellát a Böhönye elleni rangadót megelőzően. A mezőnyben továbbra is hat nyeretlen csapatot találunk, a Somogyjád mellett a Kaposfőt, a Buzsákot, a már említett Kiskorpádot, valamint a Fonyódot, mely az újonc Nágocs ellen szenvedte el újabb vereségét. A Balatonszabadi legyőzésével megőrizte százszázalékos mérlegét az eddig két mérkőzéssel kevesebbet játszó Balatonföldvár, mely idegenben fordított egygólos hátrányból. Holtversenyben a góllövőlista élére állt Balása Márk, a Dél-Balaton FC labdarúgója szombaton háromszor vette be a Somogyjád hálóját.

A 4. FORDULÓ EREDMÉNYEI

Mezőcsokonya SE–Böhönye KSE 1–0 (0–0)
Mezőcsokonya; V.: Erdelecz József.
Mezőcsokonya: Iványi Bo., Iványi Be., Buzsáki Á., Ceglédi Cs. (Plajbász I. a 60. percben), Mátés Balázs, Vendriczki B., Orsós K. (Sebők A. az 51. percben), Tábori G., Cser G., Kuti R., Kuti K. (Landek M. a 82. percben). Vezetőedző: Mátés Balázs.
Böhönye: Budai R., Banicz R., Banicz K., Pintér J., Garai Ba. (Huszka F. a 75. percben), Gőbölös B. (Mózes G. a 46. percben), Farkas Cs. (Bakos M. az 51. percben), Kiss B., Garai Be, Komáromi M., Pál R. Vezetőedző: Bérdi József.
Gólszerzők: Kuti R. (a 47. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Mezőcsokonya SE–Böhönye KSE 1–4

Kaposmérő SE–Kiskorpádi SE 4–0 (2–0)
Kaposmérő; V.: Gyurka Bálint.
Kaposmérő: Szücs B., Rákosa J. (Lóki P. a 83. percben), Niklai Á. (Szabó L. a 83. percben), Stikrád M., Balogh R., Zalivadnij P., Rubecz P. (Szépes M. a 73. percben), Szabó A., Török B., Nagyhegyesi N. (Endre H. az 53. percben), Franzi R. (Heizer R. a 46. percben). Vezetőedző: Pruics Miklós.
Kiskorpád: Tánczos R., Nagy I., Blinczki Á., Kelemen Cs. (Szerencsés B. a 70. percben), Erdei F. (Szkulszki B. a 85. percben), Hortobágyi B., Büki B. (Horváth M. a 46. percben), Burda D., Sznopek B., Horváth Gy. (Nagy K. a 4. percben), Ölbei M. (Kovács B. a 86. percben). Vezetőedző: Récsei János.
Gólszerzők: Rubecz B. (a 19. és a 40. percben), Balogh R. (a 68. percben), Rákosa J. (a 82. percben).
Kiállítva: Sznopek B. (a 67. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő SE–Kiskorpádi SE 7–1

Somogyjád SZSE–Dél-Balaton FC 1–4 (1–0)
Somogyjád; V.: Kolesánszky Zoltán.
Somogyjád: Gelencsér Á., Petes B. (Baracsi E. a 78. percben), Balogh N., Kökény H., Bosnyák Á., Kabelács D. (Madeira-Lopes a 83. percben), Vajda D., Bunovácz A. (Muretics M. a 68. percben), Magyar L. (Pap T. a 62. percben), Kurucz T. (Bathó F. a 76. percben), Szabó M. Vezetőedző: Szabó Miklós.
Dél-Balaton FC: Závecz A. (Bauman Zs. a 88. percben), Rózsa B., Huszár T., Balása M. (Végh Gy. a 78. percben), Böröczky B., Majoros B., Komáromi B., Balogh B. (Galgóczi K. az 51. percben), Herczeg M., Majoros B., Ódor G. Vezetőedző: Böröczky Bánk.
Gólszerzők: Bunovácz A. (a 9. percben), illetve Balása M. (a 60., a 66. és a 70. percben), Galgóczi K. a 90. percben – büntetőből).
Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyjád SZSE–Dél-Balaton FC 0–4

Kaposfői KISKE–Balatonszárszó NKSE 0–2 (0–1)
Kaposfő; V.: Juhász Ferenc.
Kaposfő: Pencz V., Herbel P. (Volner D. a 76 percben), Mező N., Piszker B. (Reszelő A. a 76. percben), Blinczki D., Bartos J., Herbel T. (Gyenesei Z. a 79. percben), Czoller P., Schneiker R., Sovány B., Fésűs Á. Vezetőedző: Novák László.
Balatonszárszó: Török B. (Szücs K. a 79. percben), Balassa M., Baranyai D., Molnár G., Föcsök A, Peller R. (Sebály A. a 76. percben), Késmárki T., Junghardt B., Bolla P., Mócsán T., Varga B. (Bogdán Zs. a 46. percben). Vezetőedző: Baranyai Dávid.
Gólszerzők: Mócsán T. (a 19. percben), Varga B. (a 46. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfői KISKE–Balatonszárszó NKSE 2–0

Balatonszabadi SE–Balatonföldvári SE 1–5 (1–2)
Balatonszabadi; V.: Tóth Béla.
Balatonszabadi: Kokas B., Jónás P., Ticz G., Szesztrás M., Takács P., Fenyvesi M., Németh K., Csapó B., Bene Á. (Rencz Á. a 81. percben), Keszler Á., Szarka L. Vezetőedző: Horváth Bence.
Balatonföldvár: Mihályi G., Illés K. (Nagy J. a 46. percben), Óvári A., Lakos J. (Bagyarik B. a 66. percben), Kovács N., Porédos F., Kadlicskó G. (Kandó Zs. a 78. percben), Nieselberger Á., Herczeg K. (Kurdi D. a 66. percben), Koseluk B., Bacskai G. (Schneider V. a 81. percben). Vezetőedző: Farkas Zoltán.
Gólszerzők: Fenyvesi M. (a 17. percben), illetve Kovács N. (a 34. és a 87. percben – előbbi büntetőből), Herczeg K. (a 39. percben), Kurdi D. (a 75. percben), Nieselberger Á. (a 81. percben).
Kiállítva: Szesztrás M. (a 71. percben), Szarka L. (a 85. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszabadi SE–Balatonföldvári SE 9–2

Buzsák KSE–Lengyeltóti VSE 1–1 (1–1)
Buzsák; V.: Perák András.
Buzsák: Gyurkó G., Drubi G., Gelencsér B., Dancs D. (Babina Zs. a 86. percben), Kisharmadás E. (Fenyár J. a 63. percben), Insperger Zs., Proity R., Borsi L., Kovacsik T. (Hosszu B. a 70. percben), Tóth A., Jakab B. Vezetőedző: Perusza Balázs.
Lengyeltóti: Izsák A., Németh R., Horváth T., Piukovics K. (Rack R. a 61. percben), Piukovics M., Ujváry E., Pamuki M., Szekeres G., Horváth M. (Novák M. a 86. percben), Georgi R. (Sipos S. a 61. percben), Szenyéri R . Vezetőedző: Szentes Róbert.
Gólszerzők: Borsi L. (a 6. percben), illetve Németh R. (a 44. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsák KSE–Lengyeltóti VSE 0–1

Somogyvári KÖSE–Kéthely SE 4–0 (2–0)
Somogyvár; V.: Böröczi Zoltán.
Somogyvár: Tamási Á., Virágh L., Pacsai Gy., Nemes P., Bogdán Z., Makai M., Pápai D. (Nikolausz G. a 75. percben), Kesztyűs L. (Palkovics J. a 78. percben), Szita G. (Piukovics R. a 46. percben), Nagy Sz., Horváth M. Vezetőedző: Miletics Péter.
Kéthely: Jagadics Z., Kolozs L., Hajdu I., Szentes M., Huszár Á., Pintér P., Kutor G., Gulyás R., Fenusz T. (Csegzi Zs. a 17. percben), Kutor B., Géczi D. Vezetőedző: Nikula András.
Gólszerzők: Bogdán Z. (a 15. percben), Kesztyűs L. (a 37. percben), Pápai D. (a 47. percben), Nagy Sz. (a 78. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyvári KÖSE–Kéthely SE 0–3

Nágocs SE–1926 PSE Fonyód 5–2 (3–1)
Nágocs; V.: Mátyás László.
Nágocs: Erbár M., Bajczi D. (Illés J. a 62. percben), Lőrincz A. (Böhm J. a 82. percben), Balassa B., Lufcsik L. (Madarász B. a 62. percben), Fonyódi B., Balogh M., Németh A. (Szuhi B. a 46. percben), Gáspár V., Nádori M. (Németh T. a 75. percben), Horváth D. (Donka Á. a 82. percben). Vezetőedző: Darázs István
Fonyód: Graszl N., Czink M., Mezriczki Z., Fehér B., Molnár M., Cséplő D., Szabó D. (Francsics R. a 65. percben), Horváth P. (Jóna Z. a 65. percben), Bór N., Ballerini G., Tollár J. Vezetőedző: Graszl Norbert.
Gólszerzők: Balogh M. (a 12., a 32., az 54. és az 55. percben), Horváth R. (a 37. percben), illetve Molnár M. (a 35. percben), Francsics R. 8 a 90. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Nágocs SE–1926 PSE Fonyód 3–2

Mesterlövészek

A góllövőlista állása: 1. Balása Márk (Dél-Balaton FC), Rubecz Péter (Kaposmérő) 5-5 gól; 3. Balogh Márió (Nágocs SE), Farkas Csaba (Böhönye), Kuti Richárd (Mezőcsokonya) 4-4 gól.