Röplabda

2024.03.04. 18:28

A harmadik helyről folytathatják az U15-ösök

A középszakasz 7. és 8. körével folytatódott az országos utánpótlás fiú röplabdabajnokság. A Fino Kaposvár gyermekcsapata (U15) mindkét fellépését magabiztosan vette Lovasberényben, míg a junior­együttes (U20) előbb kikapott, majd győzött Dágon.

GYERMEKEK (U15)

Lovasberényben szólították pályára a Varga Péter vezényelte gyermek-(U15-ös) csapatot. A kaposváriak az első fellépésükön 3–0-ra verték 67 perc alatt a Székesfehérvári MÁV Előre SC „kék” egyletét, majd mindjárt utána ugyancsak három játszmás mérkőzésen 65 perc alatt a Debreceni EAC együttesét. Érdekesség, hogy mindkét meccsen a harmadik szett csak némi túlóra után dőlt el.
Eredmények: Fino Kaposvár „A”–Székesfehérvári MÁV Előre SC „kék” 3–0 (21, 14, 24); Fino Kaposvár „A”–Debreceni EAC 3–0 (19, 20, 24).

A Fino Kaposvár „A” I. osztályú gyermek-(U15-ös) csapata: Kránitz Péter (csapatkapitány), Kosaras Bence, Kosaras Botond, Visnyei Zsombor, Sárközi Dávid, Patkás Mátyás Péter, Kiss Tamás, Druzsin Gábor Zoltán, Pödör Máté, Turbék-Jean Patrick (liberó), az edzőjük Varga Péter.
A Fino Kaposvár gyermekcsapata 19 ponttal a harmadik.

JUNIOROK (U20)

Nem sokat pihenhettek a Fino Kaposvár junior korú játékosai (Zarka Márton, Tóth Gábor, Eördögh Bálint és Laczó Bálint), hiszen másnap már Dágon volt érdekelt a Zarka Péter irányította (U20-as) együttes. A somogyiak az első mérkőzésükön 82 perc alatt négy szettes mérkőzésen alulmaradtak a Székesfehérvári MÁV Előre SC ellen, majd a következő meccsükön 96 perces nagy csatában ugyancsak négy játszmás mérkőzésen diadalmaskodtak a házigazda Dág KSE fölött.

Eredmények: Székesfehérvári MÁV Előre SC–Fino Kaposvár 3–1 (–24, 23, 16, 22); Fino Kaposvár–Dág KSE 3–1 (15, –20, 22, 27).
A Fino Kaposvár I. osztályú junior-(U20-as) csapata: Zarka Márton (csapatkapitány), Eördögh Bálint, Tóth Gábor, Laczó Bálint, Tóth Adrián, Hemmert Alex Miklós, Baranyi Bence, Patkás Márton Simon, Lipics Barnabás László, Csordás Bertalan (liberó), az edzőjük Zarka Péter.

A Fino Kaposvár junior­együttese 10 ponttal a hatodik helyről vár(hat)ja a folytatást.