2023.05.09. 14:07

Botlott a bajnok Nagyatád

Egyetlen nap híján pontosan egy éve kapott ki utoljára a Nagyatád bajnoki meccsen. Akkor is a Nagybajomtól kaptak három gólt, de arra még tudtak válaszolni eggyel. Most hazai pályán maradtak alul 3–0 arányban.

Fotó: Lang Robert Kaposvar

A hétvégi 27. forduló találkozói közül a Toponár–Kadarkút-mérkőzés fejeződött be a legkorábban. A 71. percben ugyanis – miután két hazai néző berohant a pályára – Pandur Ádám, a vendég Kadarkút játékosedzője lehívta a pályáról a csapatát. A másnapi folytatásban is akadtak érdekességek. A Somogysárd magabiztosan verte a Lellét, a Balatoni Vasas a csereként pályára lépett Mester Gellért góljával mentette meg az egyik bajnoki pontot – a 65. percben küldték be, rá egy percre pedig már be is vette a házigazda tabiak kapuját –, az Öreglak hazai pályán szerzett pontot Virágh László duplájával a Balatonkeresztúr ellenében, míg a Kaposfüred a sereghajtó Segesd otthonában nyert a 89. percben Tóth Tamás góljával. Valószínűleg arra sem sokan számítottak, hogy a házigazda Jutára súlyos, 4–0 arányú vereséget mér a Csurgó.

A 27. forduló eredményei
Nagyatád–Nagybajom 0–3 (0–0)
Nagyatád. Vezette: Erdelecz J.
Nagyatád: Beke Bence – Kovács K., Kollár D., N. Vrban (Juhász Á. a 73. percben), M. Jerkovics, Horváth P., V. Nikolics (Csikós Á. a 69. percben), Fazekas Á. (Pákai G. a 67. percben), Patak B. (Mózsi M. a szünetben), Dekanics M., Horváth F. Edző: Papp Zoltán.
Nagybajom: Czeferner R. – Ács-Gergely G. (Iványi Ö. a 90. percben), Márton A., Weimann R., Babai G. (Varga A. a 86. percben), Horváth P., Kiss J., Miskovics P., Simon R., Vető Á., Androsics A. Játékosedző: Horváth Péter.
Gólszerzők: Mózsi M. (a 61. percben – öngól), Babai G. (a 67. percben 11-esből), Weimann R. (a 90 + 1. percben).
A Nagybajom ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Toponár–Kadarkút 3–1 (2–1) a 71. percben félbeszakadt
Toponár. Vezette: István J.
Toponár: Szira G. – Neubauer M., Pető T., Kovács P., Ivusza G., Laczkó D., Fila G., Decsi R., Fila J., Stier G., Gelencsér G. Játékosedző: Ivusza Gábor.
Kadarkút: Strublics J. – Albercht B., Simon R., Ferenczi M., Sárközi K. (Horváth R. az 57. percben), Pandur Á., Kovács K., Horváth M., Iván D., Kovács G., Németh D. Játékosedző: Pandur Ádám.
Gólszerzők: Fila G. (az 5. percben), Decsi R. 2 (a 28. percben és a 70. percben), illetve Albrecht B. (a 41. percben).
Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár–Kadarkút 26–0 (13–0).

Somogysárd–Balatonlelle 3–1 (1–0)
Somogysárd. Vezette: Knezics B.
Somogysárd: Képíró K. – Nagy Z., Páger B. (Horváth R. a 81. percben), Baranyai D. (Nagy K. a 89. percben), E. Ato (Pap D. a 89. percben), Orsós V. (Marits B. a 85. percben), Herzsenyák Á., Grabarics M., Kulcsár K., Palkovics T. (Kakatics B. a 70. percben), Fehérvári T. Edző: Weimann Gábor.
Balatonlelle: ifjabb Posza Zs. – Kelemen K., Buzsáki B., Hegedűs Gy., Hrabovszki Z., Körmendy K., Orsós T., Balogh B., Kiss K., Kovács K. (Muth M. a 85. percben), Kovács L. (Czeider M. a szünetben). Játékos­edző: Kenéz Szabolcs.
Gólszerzők: Orsós V. (a 33. percben 11-esből), E. Ato (az 56. percben), Fehérvári T. (a 61. percben), illetve Balogh B. (az 50. percben).
A Somogysárd ifjúsági csapata szabadnapos volt.

Tab–Balatoni Vasas 1–1 (0–0)
Tab. Vezette: Agócs Á.
Tab: Horváth J. – Szabó Á., Naász B., Kaveczki B. (Teplán L. a 60. percben), Réder F. (Bódis B. a 78. percben), Magas V., Vida A., Pretz G., Tábori T., Kecskés B., Tábori B. Játékosedző: Ladiszlai Krisztián.
Balatoni Vasas: Bagi B. – Gosztonyi B., Beke A. (Mester G. a 65. percben), Sarkanti M., Tóth R., Nagy L. (Füleki Zs. a 89. percben), Schütz D., Hutvágner Sz., Nagy Sz. (Bene Á. a 76. percben), Alt Á. (Vida B. a 77. percben), Baricz A. Edző: Vida András.
Gólszerzők: Vida A. (az 53. percben), illetve Mester G. (a 66. percben).
Kiállítva: Tóth R. (Balatoni Vasas) a 69. percben.
Az ifjúsági mérkőzésen: Tab–Balatoni Vasas 0–9 (0–4).

Öreglak–Balatonkeresztúr 2–2 (0–1)
Öreglak. Vezette: Babos Cs.
Öreglak: Bene D. – Szanyi S.,Kollár M., Kovács K., Hilcz J., Niklai D., Kovács T., Izsó A., Virágh L., Horváth F. (Varga K. a szünetben), Orsós G. Edző: Nagy Károly.
Balatonkeresztúr: Egyed B. – Bojtor B., Horváth M., Gelencsér A., Mózes K. (Horváth S. a 72. percben), Kis-Balázs R., Lajtai B. (Bartha M. az 52. percben), Bakos P. (Bogdán T. a 68. percben), Kozma M., Városi G., Nagy P. Edző: Keszei Ferenc.
Gólszerzők: Virágh L. 2 (a 66. percben és a 71. percben), illetve Horváth M. (a 44. percben), Gelencsér A. (az 59. percben 11-esből).
Az ifjúsági mérkőzésen: Öreglak–Balatonkeresztúr 6–2 (2–0).

Segesd–Kaposfüred 2–3 (2–2)
Segesd. Vezette: Balikó Z.
Segesd: Vass J. – Kiss B., Kuti I., Ruppert B., Ámon B., Csatlós D., László B., Nagy A., Mázik L., Keresztény G., Horváth A. Edző: Nagy Attila István.
Kaposfüred: Czebei Á. – Csiszár T., Dervalits S., Károli Gy., Sipos A. (Pápai T. a 80. percben), Belovics D., Makai M. (Miklós D. a 80. percben), Szántó B., Kovács R., Tóth T., Balog A. Edző: Széchenyi Attila Ferenc.
Gólszerzők: Nagy A. (az 5. percben), Keresztény G. (a 36. percben), illetve Makai M. (a 7. percben), Belovics D. (a 25. percben), Tóth T. (a 89. percben).
Kiállítva: Nagy B. (Segesd) a 78. percben a kispadról.
Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd–Kaposfüred 3–6 (1–5).

Juta–Csurgó 0–4 (0–3)
Juta. Vezette. Godina J.
Juta: Vajda K. – Tóth P. (Vadas A. a 62. percben), Mozsgai G., Lukács B., Márton Cs., Sólyom G., Vadas Z. (Guzmics G. a 74. percben), Jovánczai P., Zentai A., Varga D., Trimmel P. (Jovánczai I. az 54. percben). Játékosedző: Tóth Norbert.
Csurgó: László Á. – Simon K., Beke Bálint (Losonczi D. a 82. percben), Györgyfalvi K., Holoda M., Boros T. (Orsós Gy. a 71. percben), Millei B., Szabó Á., Gerlecz B. (Hantos A. a 62. percben), Antal D. (Nagy B. a 82. percben), Pati M. Edző(k): Bódis Gábor és Bolla Szilárd.
Gólszerzők: Antal D. (a 4. percben), Millei B. 3 (a 26. percben, a 33. percben és a 60. percben).
A Csurgó ifjúsági csapata szabadnapos volt.

A Marcali csapata szabadnapos volt.

Így folytatják
A 27. forduló párosítása
SZOMBAT: Csurgó–Toponár; Marcali–Juta; Balatonlelle–Tab; Nagybajom–Somogysárd; Kadarkút–Segesd.
VASÁRNAP: Balatonkeresztúr–Nagyatád; Kaposfüred–Öreglak.
A Balatoni Vasas csapata szabadnapos lesz.
Kezdés egységesen 17 órakor. Az ifjúsági mérkőzések a nagyok előtt két órával kezdődnek.

Mesterlövészek

A góllövőlista: 1. Bradics Tamás (Marcali) 27 gól, 2. Decsi Richárd (Toponár) 22 gól, 3. Dekanics Márk (Nagyatád) 18 gól, 4. Marko Jerkovics (Nagyatád) 17 gól, 5. (holtversenyben) Orsós Viktor Márk (Somogysárd) és Weimann Richárd (Nagybajom) 16 gól, 7. (holtversenyben) Horváth Milán (Balatonkeresztúr), Laki-Molnár Olivér (Marcali), Belovics Dominik (Kaposfüred) és Tábori Tamás (Tab) 13 gól.